Skocz do zawartości

streamowanie gier (spadki fps)


Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać z jakiego powodu mój komputer nie daje sobie rady ze streamowaniem gier ? Chodzi dokładnie o to, że podczas gdy gram bez streama posiadam około 200-250fps, a gdy włączam go klatki spadają do 30-50fps. Czym jest to spowodowane, gdyż wydaje mi się, że komputer mam wystarczająco dobry na takie sprawy. Mam nadzieje, że ktoś na tym forum zna się w tym temacie.



Tutaj specyfikacja komputera:
Procesor: Intel i7 930 @ 2.80Ghz
• Płyta główna: Asus Rampage III Gene
• Pamięć RAM: Corsair DDR3 2x2048MB 1600MHz CL9
• Karta graficzna: Ati Radeon HD 5770
• Dysk twardy: Samsung HD502HJ 500GB





Dodam także, że po odtworzeniu nagrania widać, że obraz się pikseluje jak ruszam kamerą w grze.
http://pl.twitch.tv/...ays/b/373566871



Mój internet to 50mb/3mb a pogram z którego korzystam to OpenBroadcast Software



A tutaj link do menadżera zadań:

http://i47.tinypic.com/s1nddd.png



Mam nadzieje, że pomożecie mi w tej sprawie. Z góry dzięki.

Edytowane przez melon210
Link to post
Share on other sites

Nie znam programu OpenBroadcast Software, ale są w nim jakieś opcje co do transmisji??

Coś jak Video Capture Settings? Im wyższe ustawienia w programie/grze tym bardziej będzie zacinać a 5770 głowy nie urywa.

Link to post
Share on other sites

Temat był. Dużo się w nim rozpisałem na temat ustawień. Tutaj poczytasz więcej:

http://forum.benchmark.pl/topic/72021-streamowanie-w-hd/

 

A jeżeli chodzi o ustawienia to Skopiuje to co napisałem, i sprawdź dopiero :) Ustawienia prędkości wysyłania powinyn oscylować w 70% możliwości twojego łącza.

 

 

Tak więc w kodowaniu lub obrazie oraz w dźwięku znajdziesz takie opcje:

 

bitrate (i bufer) - Ten przy 720p powinien oscylować normalnie w 3000-5000kb/s , aczkolwiek steramy powinny mieć tak 2500 - 3500kb/s z naciskiem na tą górną granicę. (to również zależy od łącza jakim dysponujesz, lecz jeżeli będziesz miał do dyspozycji 4 i zwyż megabity uploadu to powinno być okey). (zalecałbym gdzieś 2950 bitrate, 3050 bufer przy łączu ~4 meagbity upload, oczywiście przy większym łączu śmiało można by i więcej)

 

Quality 10

 

Dźwięk acc/mp3 128kb/s

 

Zaawansowane ?

 

Gdzieś powinieneś znaleźć opcje odnośnie kodeka x264, tam najlepiej dać na fast/medium tutaj sam musisz protestować na ile twój sprzęt wyrabia.

Kodek x264 - oczywiście wydajność zależna jest od tego, im wyższa wartość tym lepszy obraz lecz mniejszy fps w grze

 

 

Potestuj i zobacz czy pomogło :) Jeżeli nie, pisz ponownie

 

. Btw, w lolu fajnei jest mieć włączone vsync oraz powinno się mieć wyłączone virtu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...
Witam

 

 

 

Pozwolę sobię odświeżyć temat. OBS trochę się zmienił i ustawienia też. Pomoże ktoś skonfigurować? 

Gra America's Army. BEz streamingu stałe 180FPS (dostosowane do monitora). Podczas streamu spadki do 120 nawet.

 

Podzespoły :

 

i7 6700K @ 4.5

GTX 1060 6GB

8gb DDR4

SSD 240GB

(reszta chyba nie rzutuje)

 

ustawienia OBS

bitrate obrazu 3500

bitrate dźwięku 160

rozdzielczość streamu 720p/60 klatek

Internet 200/8MB

Nie wiem co jeszcze podać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...