Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomyślałem sobie, że dobrze byłoby założyć oddzielny temat, w którym to będziemy mogli się dowiedzieć
o wszelkich przyszłych wydarzeniach związanych z komputerami / konsolami z „poprzedniej epoki",

włączając do tego również tzw.demo-scenę.

Dla wielu osób interesujących się tą tematyką, takie spotkania z elektroniką i innymi pasjonatami

przywołują miłe wspomnienia, a dla tych co nie mieli nigdy z tym styczności może ciekawość skusi

do zapoznania się z historią szeroko pojętej informatyki.

Mam nadzieję że informacje tutaj okażą się pomocne. Zaczynamy więc:


W najbliższym czasie czyli:

6-7 kwietnia 2013 we Wrocławiu

oraz

20-21 kwietnia 2013 w Łodzi

pod nazwą: „Dawne Komputery i Gry" odbędzie się kolejna już impreza na której,
oprócz ekspozycji retro-sprzętu (a jest tego dosyć sporo), można również wziąć udział w wielu konkursach
z tą tematyką związanych jak np.„Rozpoznaj grę po zrzucie z ekranu".
Z tym akurat zaprawieni w bojach w temacie Zgadywanki... czyli co to za gra ? nie powinni mieć większego problemu ;)


Jak się dowiedziałem, zapowiedziane są turnieje w gry takie jak: Duke Nukem 3d, Dyna Blaster, Warcraft I oraz Worms Armageddon, a być może dojdą kolejne klasyki gatunku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora: DKiG

Zapraszam

Na zachętę filmik z zeszłorocznej imprezy:

 



 

Jeśli ktoś jest zainteresowany to na żywo można obejrzeć relację z Revision Easterparty w Saarbrucken : live .

Link to post
Share on other sites

 

Pomyślałem sobie, że dobrze byłoby założyć oddzielny temat, w którym to...

[CIACH]

 

Jak już jest info, to może znalazłaby się osoba która mogłaby poświęcić się dla wspólnego dobra retrowiczów i zdała foto-video relację z pobytu ? Chodzi mi o jakiegoś tubylca of coz :D

Najfajniej gdyby to była osoba zamiłowana w tematyce (bo z wysłannikami różnie bywa).

Link to post
Share on other sites

tjindy - nie miałem przyjemności tam być, ale relacja jest z innego źródła więc wrzucam:

 



Przy okazji info o nadchodzącej kolejnej imprezie:

 

15-16 CZERWCA 2013

CENTRALNY DOM QULTURY (CDQ)

UL. BURAKOWSKA 12; 01-066 WARSZAWA

 

 

PIXELHEAVEN - pixelheaven.pl


„Czujesz przyjemną nostalgię związaną z kultowymi komputerami lat 80. i 90 ubiegłego wieku?


Nazwy ZX Spectrum, Atari, C64, Amstrad, Amiga budzą w Tobie miłe wspomnienia?


Pamiętasz czasy Wyścigu Pokoju rozgrywanego w kapsle z przyjaciółmi pod blokiem?


Spędzałeś czas w kultowych salonach arcade, grając w Moon Patrol i flippery?


Twoimi ulubionym bohaterami byli Kajko i Kokosz? A może Tytus, Romek i A’Tomek?


Ciągle lubisz spędzać czas przy grach na swoim współczesnym komputerze i konsoli?


Jeżeli tak – masz tyle lat co my, a PIXEL HEAVEN 2013 to idealne miejsce dla Ciebie!


W ciągu całego dnia, wieczora (a nawet nocy) zaplanowaliśmy szereg niepowtarzalnych atrakcji, wśród nich:



A to nie wszystko! Szereg atrakcji, konkursów i niespodzianek
przygotują dla Was Partnerzy wydarzenia, a my ciągle myślimy co jeszcze
dodać do i tak już napiętego planu.


Oczywiście przez cały czas do dyspozycji pozostaje bar i wyśmienita kuchnia w przystępnych cenach:)


Powiadom znajomych, przyprowadź dzieci, żony, mężów i pokaż im, na czym polega prawdziwa rozrywka!


Albo przyjdź sam, oderwij się na chwilę od codziennych spraw i poczuj
ponownie niepowtarzalny klimat rozrywki lat 80. i 90., spędzając czas w
przyjaznej atmosferze w gronie wielbicieli komputerów 8/16 bit.


To z pewnością będzie najlepsza sobota w całym roku 2013!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kolejne wydarzenie w retro -kalendarzu to:

 

„Noc muzeów w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki"

 

18 maja od 17:00 – 19 maja do 03:00

 

Katowice ul.11 listopada 13

 

„W programie przewidziane zwiedzanie ekspozycji muzeum z przewodnikiem – w rolę przewodników wcielą się aktorzy grupy teatralnej, co zapewni emocje większe niż zwykle - wejścia grupowe co 30 min.

Zostanie zapewnione cofnięcie się do lat 60 tych i 70 tych ubiegłego wieku - będzie można porozmawiać z twórcami sprzętów informatycznych, oraz ludźmi, którzy tworzyli polską informatykę – między innymi twórcami komputera ODRA.

Ożyją eksponaty, które są eksponowane jako przysłowiowe „rodzynki” a część z nich będzie uruchamiana przez swoich twórców, którzy musieli się często borykać z wieloma problemami aby je stworzyć. Będzie można zobaczyć całą masę gier komputerowych które bawiły świat od lat 70 tych do dziś. Muzeum zapewni niepowtarzalną okazję spotkania z ludźmi, którzy do chwili obecnej – przez blisko 40 lat - są ściśle związani z informatyką.

Grupa teatralna przygotuje specjalne atrakcje, które uświetnią tę niesamowitą ekspozycję… sztuką? To, co będzie można zobaczyć jest prawdziwą sztuką, dosłownie i w przenośni. Aby poczuć całkowicie klimat zwłaszcza lat 80 tych zostanie ukazany prawdziwy retro-klub z fliperami, automatami do gier, w których ludzie zostawili fortuny.

Przy paluszkach, krakersach będzie można pobawić się przy dźwiękach retro muzyki odtwarzanej z prawdziwych kaset magnetofonowych, którą będą serwować prezenterzy radiowi – znani z jednej z największych lokalnych rozgłośni radiowych. Liczne konkursy, gry i zabawy, będą wszystkich przygotowywać do niezwykłych doznań podczas naszej podróży do przeszłości…

To tylko część atrakcji która będzie czekać na odwiedzających - jeśli ktoś chce dotknąć historii – nie tylko tej prawdziwej naukowej, zobaczyć jak dzięki nauce stworzono to, co dziś każdy ma w telefonach, oraz jak przenika się nowoczesna technologia z blisko 40 letnią – Muzeum Historii Komputerów i Informatyki zaprasza!
"

 

Więcej na stronie : Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

 

 

Mam nadzieję że zagoszczę tam i zdam relację :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Kolorowy świat iMac'ów

 

Jeśli chcecie prześledzić z nami historię Apple to koniecznie musicie być na naszym wydarzeniu w sobotę!!

http://i.imgur.com/noKJwQUl.jpg

 

 

18 Października zostaje uruchomiona czasowa ekspozycja dotycząca historii produktów marki Apple w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Uruchomione, kolorowe iMac’i poprzez zdjęcia nadesłane przez naszych facebookowych fanów, będą przypominać o ostatnich wakacjach i lecie.

 

Jeśli chcecie prześledzić z nami historię Apple to koniecznie musicie być na naszym wydarzeniu w sobotę!!

 

Event odbędzie się w siedzibie głównej muzeum na placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej 1 w Katowicach, dnia 18.10.2014 r. start godz. 16:00, wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Strona MHKI: www.muzeumkomputerow.edu.pl

Strona Facebook MHKI: www.facebook.com/MuzeumHistoriiKomputerowIInformatyki

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/671947542881550

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

FOReVER 2015 (chyba nie muszę, ale przypomnę: ALL 8-bit comp.)

 

13-15 Marca 2015

Horna Suca, Slovakia

 

Link do "inwitki" na portalu POUET

 

 

 

 

Update:

Z tych emocji i ciągłej pracy nad kodem do party zapomniałbym  :facepalm: o najważniejszym, link do oficjalnej strony:

 

FOReVER 2015

Edytowane przez _FEN_
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Podczas Nocy Muzeów 16 maja br. w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się interaktywna wystawa starych komputerów. Będzie można obejrzeć i pograć na:

 

Komputery Commodore Amiga:

1. zestaw dla prawdziwych hard-core'owców - Amiga 500 z kompletem działających dyskietek 

2. Amiga 600;

3. Amiga 1000;

4. Amiga 1200;

5. Amiga 2000;

6. Amiga 3000;

7. Amiga 4000;

Komputery Apple Macintosh:

1. Macintosh Classic;

2. Macintosh Classic Color;

3. Macintosh LC2;

4. Macintosh LC475;

5. Macintosh LC630;

6. PowerMac G3 Beige;

7. PowerMac G3 Mini Tower;

8. PowerMac G4 Digital Audio;

9. PowerMac G4 MDD;

10. iMac G3;

11. iMac G4;

12. PowerBook 190C;

13. PowerBook G4;

Komputery Atari:

1. Atari ST

Komputery PC:

1. Cyrix 486DX (Commander Keen, Wolfenstein 3d!);

2. Pentium 166MMX (Doom, Quake);

3. dodatkowo około 5 zestawów z procesorami Pentium3, spiętych w sieć do organizacji turniejów multiplayer;

Każdy zestaw jest oczywiście wypchany po brzegi najlepszymi grami i dedykowanym oprogramowaniem z lat 80' i 90'

Konsole do gier:

1. Sega Master System;

2. Sony Playstation (PSOne);

3. Nintendo 64;

4. Nintendo Game Cube;

5. PONG!;

 

Oprócz tego na evencie pojawię się także ja. Na wystawę zabieram część ze swojej kolekcji big boxów:) Tak więc zapraszam, można się spotkać i pogadać

Edytowane przez Iselor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

W Karpaczu otwarto niedawno fajne muzeum konsol, naprawdę warto jeśli kogoś interesuje tematyka retro. Ceny biletów są przystępne a ilość eksponatów całkiem spora. Z minusów mogę jedynie wymienić braki w opisach sprzetu przez co mniej zorientowani w temacie nie wiedzą co dokładnie oglądają. Przy każdym eksponacie powinien być wyczerpujący opis a tego niestety brakuje bo opisy ograniczają się tylko do niektórych modeli konsol. Drugi minus to zauważony eksponat Atari 2600 z włączonym River Raid który działał z fatalną jakością obrazu która to jednak nie wynikała z wad architektury danej konsoli ale z jakichś usterek technicznych (uszkodzony kabel antenowy ? modulator ? coś nie tak z telewizorem ? ). Są to jednak błahostki a wkład pracy jaki ktoś włożył w zaprezentowanie tej kolekcji jest imponujący. Można pooglądać ale można też pograć i nikt czasu zwiedzania nie limituje.

 

Poniżej mini relacja wideo z mojej wizyty w muzeum prezentująca tylko małą część całości tego co można zobaczyć na żywo, w filmiku wystąpiła Ewa ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W Karpaczu otwarto niedawno fajne muzeum konsol, naprawdę warto jeśli kogoś interesuje tematyka retro. Ceny biletów są przystępne a ilość eksponatów całkiem spora. Z minusów mogę jedynie wymienić braki w opisach sprzetu przez co mniej zorientowani w temacie nie wiedzą co dokładnie oglądają. Przy każdym eksponacie powinien być wyczerpujący opis a tego niestety brakuje bo opisy ograniczają się tylko do niektórych modeli konsol. Drugi minus to zauważony esponat Atari 2600 z włączonym River Raid który działał z fatalną jakością obrazu która to jednak nie wynikała z wad architektury danej konsoli ale z jakichś usterek technicznych (uszkodzony kabel antenowy ? modulator ? coś nie tak z telewizorem ? ). Są to jednak błahostki a wkład pracy jaki ktoś włożył w zaprezentowanie tej kolekcji jest imponujący. Można pooglądać ale można też pograć i nikt czasu zwiedzania nie limituje.

 

Poniżej mini relacja wideo z mojej wizyty w muzeum prezętująca tylko małą część całości tego co można zobaczyć na żywo, w filmiku wystąpiła Ewa ;)

 

Jakoś nigdy nie miałem serca do konsoli - od zawsze byłem PCtowcem... ale świetnie że takie miejsca powstaną. Jak będę na wakacjach w okolicy będę musiał je odwiedzić! Dzięki za relację.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Nie był, on jest z CDA. Część redaktorów ze wskrzeszonego SS (na całe dwa numery) przeszła do Pixela który niby miał zajmować się tematyką retro ale w mojej ocenie to się nie do końca udało.

Link to post
Share on other sites

Klimaty „retro" w tej branży, to moim zdaniem niszowa sprawa.

Dokładając do tego formę papierową, ciężko liczyć na sukces czasopisma.

Musiałby być stosunkowo mały nakład, a i treść na tyle dobra że warta zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...
6 godzin temu, buszi napisał:

Miałem iść na godzinkę, byłem ponad trzy :D

 

Pewnie darmowe piwo było :P

6 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Spotkałeś cooger'a? ;)

 

Drugi dzień naprawiam błędy poprzedników w temacie... otwór okienny. I jeszcze kilkanaście roboczogodzin na nie pójdzie jak nic.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
20 minut temu, cooger napisał:

 

Drugi dzień naprawiam błędy poprzedników w temacie... otwór okienny. I jeszcze kilkanaście roboczogodzin na nie pójdzie jak nic.

No to do d...pupy :( Ale im się pewnie czkało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...