Skocz do zawartości

ASUS HD7870 vs. Sapphire HD7870XT - pojedynek "na" Phenomie II 955


Recommended Posts

Dodaję 2 gry :) Skyrim ma niestety limit 60fps i chyba nie da się go wyłączyć :P

http://imageshack.us/a/img198/5428/reckai5skyrim.png

http://imageshack.us/a/img266/2288/reckai5stalker.png

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

pewnie bencha zrobił, on praktycznie po grafie leci, mało z CPU korzysta, ale jak widać coś tam jednak daje ten i5

 

Daje całkiem sporo, w realnej grze widać poprawę komfortu rozgrywki. Co nie zmienia faktu, że sam kilka razy przeszedłem Zew Prypeci na Phenomie ;).

Link to post
Share on other sites

 

 

Skyrim ma niestety limit 60fps i chyba nie da się go wyłączyć

Coś Ty...

U mnie śmigał na 130 klatkach :D  W tej grze podobnie jak w innych na tym silniku czyli Fallout 3 i New Vegas idioci (bo nie mogę ich inaczej nazwać) włączyli domyślnie synchronizację pionową oraz akcelerację myszy, da się to tylko wyłączyć edytując plik skyrim.ini

Link to post
Share on other sites

W żadnej grze nie korzystałem z benchmarków :P W teście był dosyć długi przemarsz przez mapę, więc wyniki dają pewną średnią. Wiadomo - są miejsca, gdzie różnica jest kolosalna - np w Skyrimie jest to czasami 200% w miejscach, gdzie Phenom miał z bólem 30fps.

Link to post
Share on other sites

Ale oprócz C3 i jeszcze może jednej, dwóch gier widać, że gry jadą głównie po gpu, bo Phenom ładnie sobie radzi. Widać, że testy na pclabie są mocno przesadzone (i3 lepszy nawet od kręconego Phenoma).

Jestem ciekaw jakbyś przestawił zegar do 2,6-2,8 ghz - może zrób tak, bo często za 420-460 zł można wychaczyć i5 2300/2400s z właśnie takim taktowaniem + płyta H61 razem za 600 zł z chłodzeniem, a za tyle a nawet mniej także można mieć Phenoma + płyta z sekcją 5-6 fazową + jakieś chłodzenie (500-550 zł). Ciekaw by był tego pojedynku (jeśli możesz oczywiście).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może jutro znajdę chwilę to zrobię test na niższych zegarach. Co do sterowników - nowe nie są jeszcze w pełni kompatybilne z 3dmarkiem (wyświetlać powinno komunikat na stronie z wynikiem), więc wynik jest niższy. Zmieni się to zapewne po aktualizacji 3dmarka ;)

Link to post
Share on other sites

Biednie nie biednie - w końcu takie i5 też istnieją i używki są w tej samej cenie co i5, a wszyscy je zachwalali jako "pogromcy Phenoma @ 4ghz", choć wg. mnie róźnica będzie się wahała od 3-4 do 10% max, a z Phenomem masz nowy sprzęt na gw.

Link to post
Share on other sites

Różnica jest znaczna, wyniki jak pisałem uśredniłem, w wielu przypadkach różnica sięga 50% i więcej. Nie wspominając już o innych zastosowaniach - konwersja wideo, grafika itd.

Link to post
Share on other sites

taki nie podkręcony i5-2300 w grach jest jedynie kilka klatek wydajniejszy od  PII po OC - a wiemy, że sporo ludzi ma takie procesory i "papierowe" płyty h61, które nowe po 100 zło można kupić - oczywiście, znajdą się tytuły gdzie przewagą będzie większa ze względu na lepszą wydajność 1 wątku w SB - ale tego nie jest wiele, a i w takich grach PII sobie dobrze radzi - ciekaw jestem , jak piterrrxd ciachniesz swojemu zegary na te 2,8 jak to wyjdzie, podejrzewam, że w benchach z gier i samych gier, różnice nie będą duże w stosunku do PII po OC (przynajmniej jak przeglądałem test 160 proceosorów na pclabie i porównywałem , to dużych różnic nie było - chyba największa w BF3 - 60/50 kl/s dla I5 2300)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...