Skocz do zawartości

ASUS HD7870 vs. Sapphire HD7870XT - pojedynek "na" Phenomie II 955


Recommended Posts

W wersji TOP ma 1200MHz. Ja kupiłem zwykłą, która ma 1100MHz. Różnica w cenie wynosi ok 80zł, więc nie warto dopłacać moim zdaniem - no chyba, że komuś zależy na dodatkowej podkładce pod mysz :wariat: Za chwilę dalsza część :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

Sytuacja zmieniłaby się, gdyby nowe Radeony miały odblokowaną regulację napięcia rdzenia.

 

Piszesz tak, jakby wg Ciebie wszystkie hd7870 nie miały możliwości zmiany napięcia vcore.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Nie wiem, ale np MSI R7870 Hawk z vcore ~1.3V @ 1400 pobiera ~250W

 

E:

Nie jestem pewien czy to co napisałeś pierwszym razem nie było lepiej ujęte, bo ...

zapoznałem się z kilkoma recenzjami hd7870 i właściwie przy każdej z kart górny zakres napięcia to ~1.3Vcore.

Może się i da więcej, ale penie albo edycja bios, albo .. niestety lutownica, ale nie mam wiedzy na to, czy jest jakiś radeon 7870 pozwalający w "normalny" sposób osiągnąć napięcie na core wyższe od 1.3V :/ ??

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Choć nie przepadam za wykresami, to zapodam plusa za trud :). (przydałby by się jakiś gameplay porównawczy ;) )

 

, czy jest jakiś radeon 7870 pozwalający w "normalny" sposób osiągnąć napięcie na core wyższe od 1.3V :/ ??

Msi hawk ma taką możliwość, tylko musisz przełączysz bios w tryb LN2. Ale z tego co zauważyłem w tym trybie są aktywne wszystkie fazy zasilania bez względu na to czy karta jest obciążona czy nie, przez co wydaje mi się że pobór energii może ździebko wzrosnąć.

Link to post
Share on other sites

I kolejny teścik na forum :)

Kurde dużo ten HD7870 XT pobiera pradu względem HD7870.

Jednak ja bym osobiscie wybrał HD7870 , taka wydajnosc by mi spokojnie starczyła :)

 

Piterrr masz ode mnie dużego plusa za ładnie przeprowadzony teścik.

Edytowane przez toniek-94
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Napisałem, że przy lepszym procesorze karty pokażą pazur ;) Jak wspomniałem na początku test miał pokazać jak to wygląda na Phenomie - nie każdy ma przecież Ivy w kompie, a mimo to chce większej wydajności :) W 3DMarku różnice mogą być duże, natomiast w grach procentowo będą podobne - w innych testach XT też był kilka klatek szybszy, czasami nie było różnicy, a w niektórych tytułach był nawet trochę słabszy ;) Moim zdaniem te kilka klatek nie jest warte o wiele gorszej kultury pracy. Oczywiście do testów w grach wybrałem najcięższe lokacje. Grałem wczoraj w Tomb Raidera na ustawieniach bez Tressfx i tesselacji i tylko raz przez 2 godziny klatki spadły poniżej 60 :)

Co do poboru prądu - wynik jest w 100% dokładny.

Edytowane przez piterrrxd
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Super recenzja

Miło było poczytać, także wolałbym Asusa.

 

Niestety jedynym rozsądnym Radeonem 7870XT jest model od Sapphire ale jak widać słuszne są uwagi co do jej chłodzenia.

Niestety Sapphire w tej materii nie umywa się do Asusa bądź Gigabyte i zachwyt na forum tą kartą często mnie zaskakiwał.

Oczywiście leci +.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

W moim subiektywnym odczuciu obraz potrafił lekko szarpać w wersji XT - zwłaszcza po OC. Być może spowodowane było wąskim gardłem procesora. Na czerwiec-lipiec planuję zakup nowego procesora, więc dorzucę wyniki ASUSa "bez ograniczeń" :)

Żeby nie było - nie jestem jakimś wielkim fanem żadnej z tych firm ani też dla żadnej nie pracuję :wariat: Moja opinia jest obiektywna :)

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie i7, bo dużo pracuję z grafiką :) Haswell lub Ivy, zobaczymy jak to będzie się cenowo przedstawiać po premierze :)
Chłodzenie w Sapphire byłoby dobre, gdyby producent zastosował inne wiatraki - te wydają z siebie lekkie wycie. Chłodzenie ASUSa bardzo dobrze odprowadza ciepło z rdzenia, rurki stykające się z nim bardzo szybko się nagrzewają i przenoszą ciepło na finy radiatora :)

Link to post
Share on other sites

Przyczepię się do procedury testowej w Crysis 3. Czy próbowałeś testować karty w innej lokacji? Ze swojego doświadczenia wynoszę, że Crysis 3 jest specyficznie grą, jednak w wielu miejscach, to karta ma więcej do powiedzenia niż CPU. IMO różnice pomiędzy kartami powinny być widoczne.

Link to post
Share on other sites

Crysisem chciałem pokazać ograniczenie tych kart przez procesor. Oczywiście tak niska ilość wystąpiła w kilku specyficznych lokacjach, gdzie procesor sobie nie radził - często wystarczyło się obrócić o 90 stopni i klatki rosły dwukrotnie :) Już na HD5870 takie ustawienia detali pozwalały na granie przez 90% czasu w granicach 40-60fps bez widocznego pogorszenia jakości grafiki. HD7870 miały najczęściej lepszy wynik o ok 20 klatek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...