Skocz do zawartości

DYSK TWARDY SAMSUNG HD10SJ GŁOŚNE PRACOWANIE


Recommended Posts

Witam, posiadam dysk twardy Samsung HD10SJ i zawsze chodził cicho, a dzisiaj włączyłem komputer i taka nie miła niespodzianka:

 

 

Oczywiście dysk jest dobrze zamontowany. Po 20 minutowym włączeniu komputera dysk twardy pracuje ciszej, ale nie wiele ciszej ;/, ale wystarczy przesunąć obudowę np. w prawo i od razu dysk twardy na jakiś czas chodzi cicho.

http://img266.imageshack.us/img266/7738/beztytuusgj.png

Edytowane przez tocik
Link to post
Share on other sites

Dysk twardy po lekkim przesunięciu obudowy w prawo pracuję cicho (cicho tzn. tak jak wcześniej czyli wczoraj, już ponad 20 minut)

Czym mogło być spowodowane uszkodzenia tego łożyska, dysk twardy został zakupiony 4.08.2011 więc nie jest stary ;).

Link to post
Share on other sites

Raczej tak. Zazwyczaj w dyskach przy uszkodzeniach mechaniki pada powierzchnia = bady / problemy z odczytem, głowica lub silnik krokowy głowicy = problem z odczytem, łożyska = dziwne dźwięki podczas pracy. Obstawiam na łożysko. Zmiana położenia dysku (pion / poziom) może pomóc ale na krótką chwilę gdyż są to łożyska olejowe i po pewnym czasie (zmiana środka ciężkości przez inne ułożenie) będą dalej głośno pracować. Najgorszy scenariusz to zatarcie w dysk już się nie uruchomi / rozkręci (spali się silnik).

 

Widzę że masz dysk Samsunga.... ja p moim starym (3,2GB) dysku który mi padł juz nigdy nie kupiłem "szajsunga". Bezproblemowe są dyski Seagate z serii Baracuda, przynajmniej jak dla mnie. Mój brat miał dysk WD i też mu padł, a z Seagate jeszcze nigdy nie miałem problemu.... pomyśl o wymianie właśnie na dysk tego producenta.

Edytowane przez cru5h
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

jeżeli dysk szumi ,[chociaż ja na filmie dźwięku nie mam ?]

a masz gwarancję to go oddaj do naprawy/wymiany 

zazwyczaj jest 2 lata gwarancji na dysk 

a jak nie masz gwar. to możesz spróbować zamontować go w pionie

jak masz miejsce ,wtedy łożysko będzie działać w osi obrotu poziomej zamiast pionowej

i to mu ulży  [o taki pion chodzi jak na foto ]

 

http://kompik.com.pl/allegro/images/dell_prec_t3500/10.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jeszce nie wymieniłem tego dysku i mam pytanie czy możliwe było by że przez dysk twardy komputer się przycina np. przy ładowaniu pulpitu, ładowaniu windowsa, czasem tak się zetnie że muszę uruchomić komputer od nowa.

Link to post
Share on other sites

nie widzę tam nigdzie SMART :P dlatego wklejam screena http://img441.imageshack.us/img441/6158/01maja201322j55.png

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość SPACE GHOST

Jeden niestabilny sektor (C5) to jeszcze nic strasznego, ale warto zacząć okresowo monitorować atrybuty SMART, jeśli chodzi o błędy CRC (C7) to spróbuj podłączyć go do innego portu SATA. Co się dzieje z tym dyskiem że tak często obrywa, ktoś kopie w budę czy co (BF) ? Ale tutaj jest coś poważniejszego bo wartość (01) ciągle rośnie.

Edytowane przez SPACE GHOST
Link to post
Share on other sites

dysk tak chodzi odtąd jak defragmentowałem dysk i wyłączyli mi prąd, potem chodził strasznie głośno, teraz już nawet, czasem łapie ściny, zabieram się za kupno nowego dysku ale jakoś czasu nie mam :D



Zamierzam kupić dysk 1TB WD RED, co sadzicie o tym dysku :)? Jest wart te 300zł ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...