Skocz do zawartości

Klawiatura do gier oraz pisania, mechaniczna 300 zł


Recommended Posts

Cześć Wam. 
Szukam dla siebie klawiatury, dosyć specyficznej klawiatury. Otóż chciałbym żeby była do klawiatura przewodowa, nadająca się do gier jak i pisania. Z tym pierwszym czyli graniem również różnie bywa - nie jestem hardcorowym graczem. Rozglądałem się za czymś mechanicznym, budżet to sprawa dyskusyjna, ale chciałbym zapłacić jak najmniej, chyba że będzie do czegoś warto dopłacić to pewnie się skuszę. Warunek jest jeden, że nie może być ani za długa, ani za szeroka czyli nie więcej niż 44cm x 18,5cm (fajnie by było gdyby była mniejsza niż to co podałem)
 
W sumie to zawsze podobał mi się Sindewinder X4, ale stwierdziłem, że jego obecna cena jest zbyt wysoka niż miało to miejsce jakiś czas temu (ponad rok). Nie chciałbym też żeby była za głośna, często piszę w nocy (jak teraz ). Aktualnie posiadam klawiaturę z zestawu MK300 i jestem średnio zadowolony bo to niestety klawiatura bezprzewodowa.

Zastanawiałem się nad:
Qpad MK-50
Thermaltake eSPORTS Meka

Co o nich sądzicie? :)
Link to post
Share on other sites

ja mam qpada mk-50 z cherry mx-red

i tak:

jak chodzi o gry - rewelacja

jak chodzi o pisanie to robie potwornie dużo błędów w porównianiu do mojej poprzedniej membranowej (reclusa)

Przyciski bardzo łatwo się wciskają i często wciskam niepożądany przycisk podczas szybkiego pisania (czasem nie docisne przycisku i w ogóle go nie piszę - w blue i brown jest klik co mówi nam, że wcisneliśmy). Plusem black i red jest też stosunkowa cisza jak na mechaniczne. Klawa z mx-black jest identyczna tyle, że ciężej wcisnąć przycisk (niestety Ci nie powiem, na której łatwiej pisać, bo nie miałem styczności z black. Dla jednych znajomych (graczy jak ja) była lepsza do pisania i do gier, inni narzekali, że te przyciski za ciężko dla nich chodzą i męczy ich to po dłuższym obcowaniu z klawą, jeden ma mx brown mówi, że bardzo dobrze się pisze na niej, gra w guild wars 2 ze mną i też sobie ją tam chwali)

PS. przed zakupem pytaj o wersję US (z dużymi obydwoma shiftami, w paru sklepach mieli tylko UK z małym shiftem jak pytałem)

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

od switchy ;) na membranowej nie robiłem :D



na brown i blue łatwiej pisać, tak z opini wynika o mechanicznych. W sumie cos w tym pewnie jest. Ja szukałem stricte do gier więc mi to nie przeszkadza jakoś :)

Link to post
Share on other sites

Do 300zł to rzeczywiście jest cięzko znaleść fajną klawę na brownach. Zapytaj na stronie qpada czy będa jeszcze dostępne przez ich stronę mk-50 z brownami. Bo póki co są - sold out. Tyle, że cena 400zł u nich.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o pisanie, tym bardziej jesli ktos programuje to najlepsza jest na blue i na prawde super sie na niej pisze . Browny odpadaja.    http://allegro.pl/tesoro-durandal-mechaniczna-cherry-mx-blue-i3115609473.html                                                                       

 

Dlaczego nie browny ? Ponieważ przyciski MX Brown działają  szybko, przekazując informację o aktywacji poprzez lekko wyczuwalny skok klawisza. W pełni nadają się do gier ale nie do końca do pisania

Z kolei MX Blue działają dość specyficznie. Po aktywacji przełącznika, użytkownik odczuwa wyraźny skok i słyszy kliknięcie. Dzięki temu minimalizujemy robienie literówek. Klawiatura wyposażona w te przełączniki jest polecana graczom, którzy bardzo dużo i szybko piszą podczas gry.

 

Oczywiście klawiatury mechaniczne są dość głośne - z przełącznikami blue najbardziej ale jeśli ktoś naprawdę dużo pisze tym bardziej programuje i zależy mu na komforcie pisania to blue jest do tego stworzona



.

Edytowane przez lothia
Link to post
Share on other sites

@up

Wczoraj miałem przyjemność popisania na mx brownach w celeritas. Sam posiadam mx red-y(mk-50). Przyznam, że źle się piszę na redach (w grach jest bardzo dobrze), na brownach nie miałem takich problemów, klik jest słyszalny. I nie są tak głośne jak blue (co jak ktoś bardzo dużo pisze, potwornie drażni).

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...