Skocz do zawartości

PC do 2700-3000 zł - Lightroom, Photoshop, MS OFFICE.


Recommended Posts

Witam.

 

Planuję złożyć jednostkę centralną. która miałaby służyć przede wszystkim do obróbki zdjęć w programach typu Lightroom czy Photoshop. Ciągnie czasami zagrać w jakąś grę, ale ze względu na brak czasu jest z tym coraz gorzej. Byłoby miło jednak mieć możliwość zainstalować np. COD4:)       

  

Obecnie pracuję na laptopie z zewnętrznym monitorem "Dell U2412m". Przeczytałem wiele wątków, w których doradzacie w jaki sprzęt najlepiej zainwestować i zauważyłem, że macie o tym niemałe pojęcie. :) Chciałbym prosić o ocenę zestawu według poniższego schematu:

 

  • Zastosowanie komputera:  biuro, photoshop, obróbka zdjęć, "gry?"
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2700 - 3000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? na pewno nie na początku, uwzględniam jednak taką opcję
  • Których części potrzebujesz?: Jedynie PC
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? -Nie
  • Specjalne wymagania: bardzo zależy mi na cichym zestawie, zwracam uwagę na pobór prądu
  • Własna propozycja zestawu:

 

CPU- Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX

Chłodzenie CPU- SilentiumPC Spartan PRO HE924 (w przyszłości Noctua?)

GPU- tymczasowo wystarczy integra HD 4000, zobaczę czy będę potrzebował odrębnej karty.

MOBO- MSI Z77A G45 (pytanie czy nie lepsza Asrock z77 pro 3?)

Dysk twardy- SSD Vertex 4 128 GB (Posiadam dwa dyski zewnętrzne 1TB)

RAM-Pamięć Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

(późniejsza rozbudowa do 16 GB)

Zasilacz- Zasilacz XFX Core 550W 80+ SLI PSU (Nie wiem czy wystarczy, ani czy jest cichy)

DVD- nie potrzebuję

Obudowa- Fractal Define r4

Dodatkowe: Pasta termoprzewodząca (Czy może być: Zalman ZM-STG2?)

                   Czytnik kart SD wewnętrzny

 

Mam pytanie, czy będę musiał kupować dodatkowo kartę sieciową wifi? Niektóre MOBO mają wbudowaną.

 

Link to post
Share on other sites

Zalman ZM-STG2 jest ok, trochę cięższa w nakładaniu od Arctic MX-2 ale jak najbardziej może zostać. Kartę sieciową będziesz musiał dokupić, to Mobo nie ma wbudowanej. Ten XFX jest w porządku, wystarczy bez problemu do tego zestawu. Nie jest jakiś super-cichy ale ta buda dość mocno wycisza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...