Skocz do zawartości

Recommended Posts

60GB to za mało jak na system. Sam system zajmie Ci nawet do 25GB, do tego dochodzą różne pliki przeglądarek, drobne programy, nawet sie kapniesz sie kiedy, braknie Ci miejsca. Podaj jaki masz budżet, wtedy doradzimy coś  o pojemności 120GB, co będzie lepszym wyborem (do tego dochodzą wyższe prędkości).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

skoro gość pisze, że "na system" i do 64 to znaczy że wie do czego i ile mu potrzeba, a pyta się o model, a nie propozycję wydania zbędnej kasy ...

ja mam 128 ale na winde i lina i jeszcze jakąś grę, więc 64 na jeden system jest całkowicie wystarczający wystarczy wiedzieć co się robi.

 

brać samsung albo vertex i nie przepłacać bo różnice to widać w testach a nie w codziennej pracy

Edytowane przez mobil12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, dzięki za propozycje ale tak jak ktoś wcześniej wspomniał wystarczy mi w zupełności 64Gb, gdyż na dzień dzisiejszy na system posiadam niespełna 30Gb i fakt jest to zbyt mało ale 64Gb w zupełności wystarczy ;) Jeżeli mógłbym prosić o szerszy zakres wyboru dysku z naciskiem na 64Gb z rozsądną ceną i zaufanym produktem ;)

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz test 30 dysków SSD -> http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/wielki_test_30_dyskow_ssd_120_gb_jaki_ssd_kupic?page=0,0

 

Wynika z tego jasno że jeżeli chcesz tanio to bierz jak najtańszy w porównaniu ze zwykłym dyskiem i tak będziesz miał ogromny skok wydajności. Sam miałem 60GB OCZ Agility 3 na laptopie i dałem dysk na stacjonarke na systemowy, a teraz żałuję :/ kupuję znowu SSD ale 120GB na laptopa, bo nie potrafię już pracować na zwykłym dysku  :( Kto już raz pracdował na SSD to bardzo ciężko jest wrócić na zwykły dysk jako systemowy  :o

60GB w zupełności starcza na sam system + offcie + jakieś miejsce na dokumenty. Odnośnie dysków OCZ, gdybyś się zdecydował, to wystarczy, że kupisz w miarę nowy egzemplarz a nie zalegacz. Nowe dyski OCZ mają nowy BIOS, który eliminuje probemy. Zresztą na stare wersje też można wgrać nowy BIOS. Z nowym BIOS nie ma żadnych problemów z tymi dyskami...To że ktoś miał "przygodę" nie znaczy, że nalżey od razu przekreślać firmę. Firma OCZ poprawiła dyski, zobacz na prędkości OCZ a np Kingston V300 (475/525 vs 450/450)....

Tak naprawdę jeśłi masz obecnie 30GB to pewnie masz starszy sprzęt zatem kup jak najtańszy dysk 60GB, bo i tak nie zauważysz różnicy....Kupowanie dysku SSD na SATA III nie podniesie jego prędkości na złączu SATA I i SATA II,

 

Polecam Kingston V300 60GB - bardzo dobry stosunek cena vs. jakość. W cenie do 250zł nie ma nic lepszego / tańszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiedziałem, że mam poświecone 30Gb na system ale nie mówiłem, że mam jakoś bardzo słaby sprzęt ;) Płyta obsługuje sata 3. I zależy mi aby wydać na jakiegoś ssd-ka 64Gb za 300zł gdzieś tak myślę ;) Widzę, że sporo ofert padło w tym temacie i jeszcze będę musiał przeanalizować czy wydać wiecej niż 300zł na samsunga czy na jakiegoś OCZ bądź też Cruciala.

Link to post
Share on other sites

W takim razie proponuję tego kingstona V300 60GB, jest za 240zł lub jeśli chcesz szybciej to około 350zł OCZ Agility 4. OCZ jest szybszy o jakieś 100MB/s więcej w odczycie  a zapis ma minimalnie większy.

W cenie do 300zł nie znajdziesz nic lepszego poza SSD na kontrolerze Sand Force 2281. Samsungi są dobre ale drogie... poza tym Samsung już zaprzestał produkcje dysków i skupił się na innych branżach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ehh tak więc zostawiacie mi dużo do myślenia ;P Wiadomo, że chciało by się wydać jak najmniej także myślę, że w obecnej sytuacji jakiej jestem muszę skreślić z listy samsungi i spróbować wybrać pomiędzy OCZ, Kingstonem i Crucialem ;) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i propozycje na pewno się przydały.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...