Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Złożyłem sobie taki oto komputer i mam prośbę, żebyście powiedzieli, czy te części nie będą się ze sobą gryzły, oraz podali propozycje ewentualnych zmian.

 

CPU- Intel Core i7 3770K

Chłodzenie CPU- dopóki nie będę podkręcał procesora, to myślę że wystarczy BOX-owe, jak spróbuję podkręcić procka, to HR-02 Macho Black and White (podobno zmieści się w tej obudowie)

GPU- na razie karta zintegrowana z procesorem, później zamierzam kupić dwie karty graficzne (prawdopodobnie z serii GeForce 700) i połączyć je w SLI

MOBO- MSI G45

Dysk twardy- http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

RAM- na początek jedna kość 8GB (GoodRam) później stopniowa rozbudowa do 32GB

Zasilacz- Thermaltake Smart SE Modular 630W

DVD- Samsung SH-224BB/BEBE

Obudowa- Zalman Z11 Plus

 

Komputer ma być używany do grafiki rastrowej (Photoshop), wektorowej (Corel, Illustrator) i 3D (3ds max), oraz do gier (jak już kupię grafikę). Będę podkręcał procesor, i tutaj mam jeszcze jedno pytanie: Do jakiej częstotliwości uda mi się go podkręcić na tej płycie i z chłodzeniem Macho B&W? I czy zasilacz da radę z procesorem po OC i dwiema kartami graficznymi, raczej takimi ze średniej półki, typu GTX 660.Na cały PC planuję przeznaczyć 2900-3000 zł

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Procesor jak najbardziej ok, płyta również. Będą dobrze współpracować lecz można wybrać również inne (tańsze-drosze) zależnie od budżetu. A oddnoście chłodzenia polecam od razu kupić nowe (boxowe jeśli trafisz na wadliwy model mocno hałasuje). Ram więcej niż 8GB żadna gra nie wymaga a program 16GB spokojnie starczy. Polecam bardziej Corsair lub Kingstone poprzez lepsze chłodzenie ramu (radiatory). Podkręcanie procka trudno mi określić ponieważ używałem tej jednostki lecz jej nie testowałem więc nie znam wyników O.C (testy dotyczą i73770K)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestawik w sumie nie najgorzej przemyślany - wyczuwam że budżet ogranicza i planujesz stopniowo inwestować w komp. Podzespoły dosyć dobre, ale przyczepił bym się do zasilacza > do SLi miło mieć ewentualnie zapasik mały, tym bardziej że i7 po OC swoje też potrafi pociągnąć z gniazdka. Rozważ opcję z jakimś ciut mocniejszym zasilaczem i zmień producenta na Seasonic, XFX, BQ, Corsair np. BQ L8 730W. Jak jesteś pewien że to przyszłe SLi będzie na poziomie 2*660 to możesz rozglądnąć się za czymś w okolicach 600W np. Seasonic M12II 620W, ewentualnie tnąc koszta maksymalnie wybrać SP Deus G1-600W (240zł).

Ram - również polecał bym zmianę na innego producenta - ja tam mam nie miłe wspomnienia z Goodramami razy trzy  ;)

DVD - wszystko tylko nie Samsung - cena i tak ta sama, a samsung raczej niezbyt pochlebne opinie zbiera jeżeli chodzi o tego typu napędy

Co do OC i7 3770K - loteria, wszystko zależy od sztuki jaką trafisz - osobiście póki co 2szt widziałem po OC. Jedna i druga 4,4GHz i raczej w takie wartości bym celował, chyba że zdecydujesz się na wymianę pasty pod IHSem, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy. Chłodzenie zbyt wiele tutaj nie zmieni. Takie same zegary wyciągniesz przy OC pod 24/7 niezależnie czy użyjesz Macho 120, B&W czy Noctuy D14. Przy ekstremalnym OC może i wyciągniesz te 100MHz więcej dzięki zastosowaniu najmocniejszego coolera, ale ekstremalne OC na co dzień raczej nie wchodzi tutaj w grę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na płytce powinieneś wykręcić procka na 4,5Ghz +/- 100Mhz.
16Gb w niektórych programach to za mało więc lepiej na razie włożyć 1/2 kości 8Gb.
Zasilacz troszkę za słaby dla SLI , oczywiście może działać nawet po OC,ale nie wiadomo co wyjdzie w przyszłym roku, i trzeba zostawić trochę na przyszłość , więc zalecałbym dobrą 700W.
Edit:nie widziałem posta u góry.
 

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To napęd w takim razie wezmę od LG.

Jeśli chodzi o RAM, to znalazłem dwa modele, które mieszczą się w moim budżecie:

http://www.morele.net/pamiec-corsair-cml8gx3m1a1600c10b-524961/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ct102464ba160b-544478/

Co o nich sądzicie? To chłodzenie w droższej kości coś daje, czy to niepotrzebny bajer? Jak rozumiem nie można łączyć RAMu od różnych producentów?

Zasilacz- http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l7-730w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn108-419930/

Będzie w porządku?

 

I mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś z Was kupował coś w tym sklepie? Głównie chodzi mi o to, czy bez problemu przyjmują sprzęt na gwarancję, bo jak znam swoje szczęście, to po miesiącu coś mi się zepsuje.

Link to post
Share on other sites

Ram jest OK.

Co do zasilacza > L7 to średniawka, sam polecam BQ ale od serii L8 - z drugiej strony jak naginasz już budżet to nie będzie to taki zły wybór - zasilacz w sumie nie należy do najgorszych, ale też niczym specjalnym się nie wyróżnia - do tego rózne opinie słyszałem na temat jego kultury pracy. L8 ma lepszy wentylator przez co jest znacznie cichszy, ale oczywiście przekłada się to na wyższą cenę  ;)

Poszukaj którego z modeli, które wyżej Tobie zaproponowałem - Seasonic M12II jest względnie tani, a to solidna konstrukcja - w sumie jeden z lepszych modeli na certyfikacie Bronze jakie są na rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy mi na ciszy i dlatego wybrałem to BQ, ale skoro mówisz że nie jest aż tak cichy to rozejrzę się za czymś innym. Nie jestem pewien czy 600W mi wystarczy, bo tak jak mówiłeś lepiej mieć zapas mocy, a do tego jeszcze nie wiemy jaki pobór mają karty z serii 700, więc chyba lepiej wziąć te 700W i mieć pewność, że na wszystko starczy. Jest jeszcze coś takiego: http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-bn146-538403/. Tak jak mówiłem zależy mi na ciszy, i jeśli ten L8 jest cichy i warty swojej ceny, to mogę do niego dopłacić, w końcu na zasilaczu się nie oszczędza.

Edytowane przez andrzej12
Link to post
Share on other sites

 

w końcu na zasilaczu się nie oszczędza.

Trafiłeś w sedno ;)

 

Jeżeli zależy Ci na ciszy to zmień meshową obudowę na fabrycznie wyciszonego Fractala R4. Nie będziesz musiał się martwić kulturą pracy PSU

Z tłumieniem głośnego zasilacza to już R4 może mieć problem - jak jest skierowany w dół to praktycznie tylko filtr powietrza "wycisza" PSU, ale ogólnie obudowa warta swojej ceny i również przychylam się do jej wyższości nad Z11 - suma sumarum wolał bym już tańszego Gladiusa M40, niż tego Zalmana.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zalman jest, hmm... oryginalny. Wolałbym nie brać droższej obudowy, bo muszę dać 60zł więcej za RAM, 100zł więcej za zasilacz, i już mnie pomału szlag z tym trafia.

 

A co sądzicie o tym zasilaczu, który podałem? Może być, czy brać droższy BQ?

Link to post
Share on other sites

 

ylko zostaje tego typu kwestia ..... nie ma w tym temacie głośnych zasilaczy

Dokładnie - nawet L7 to nie jest suszarka - faktycznie to mowa o zasilaczu niesłyszalnym vs szumiący pod obciążeniem (L7)

Co do BQ 143 - certyfikat silver, 4 wiązki pcie 8pin (pod SLi), ponad 670W na 12V i jedyny minus - niemodularne okablowanie, ale jeżeli to nie problem to nada się do powyższego zestawu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...