Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lewiataner,

Recommended Posts

Witam Szanownych Benchmark'owców,

Po raz kolejny zwracam się do Was po radę - tym razem w sprawie podstawki chłodzącej do laptopa. Niedawno(t.j. wczoraj) zakupiłem laptopa Acer Aspire( Specyfikacja tutaj: http://www.x-kom.pl/p/120667-notebook-laptop-15,6-acer-v3-571g-i7-3632qm-8gb-750-dvd-rw-gt730m.html )  i po przygotowaniu rozpocząłem jego testowanie. To co mnie zaniepokoiło, to temperatury procesora sięgające nawet do 70*C - jak do tej pory przyzwyczajony byłem do góra 20-kilku*C w stresie(PC).

Moje pytanie brzmi następująco - co uważacie na temat podstawek chłodzących do laptopów. Są potrzebne, przydatne, a może kompletnie bezużyteczne? Jeśli moglibyście polecić którąś, to którą konkretnie? Osobiście zainteresowała mnie podkładka SilentiumPC Glacier NC400 (https://www.cooling.pl/silentiumpc-glacier-nc400-notebook-cooler-czarny,produkt,553977.html?from_category=208). Z góry dziękuję Wam za udzielone odpowiedzi.

 

Note: Ten temat zakładam, ponieważ nie mogłem znaleźć żadnej w miarę świeżej dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie spodziewałbym się żeby tempy spadły Ci o 10-15* bo jest to nie realne.
Sam miałem problem w swoim laptopie z chłodzeniem (laptop się wyłączał podczas  grania) i podkładka za wiele nie wniosła zaledwie kilka stopni, które i tak większego znaczenia na pracę laptopa nie miały. 70* w laptopie to jeszcze nie jest tak tragicznie więc na razie za bardzo bym się tym niepokoił.
Podkładka jest wygodna gdy masz trzymasz laptopa na kolanach (łóżko, kanapa, fotel itp.), ponieważ cały czas masz zapewnioną wentylację od spodu. 

Używasz laptopa do grania? 

Link to post
Share on other sites

 

Moje pytanie brzmi następująco - co uważacie na temat podstawek chłodzących do laptopów. Są potrzebne, przydatne, a może kompletnie bezużyteczne?

 

Moim zdaniem są bezużyteczne jedynie do bicia kasy.Tego typu temperatury to norma dla laptopów a jak ci się zwiększy temp to należy go przeczyścić wewnątrz bo i tak podstawka ci nic nie da.

Link to post
Share on other sites

70 stopni zima dla lapka to ma byc norma? To ile bedzie mial latem jak w pokoju sie zrobi 30? I potem sie dziwic, ze laptop pada najdalej po 2 latach, wyje jak odkurzacz i parzy od spodu.

Moim zdaniem podkladka chlodzaca to dobry pomysl, tylko powinna miec duzy wentylator zeby chlodzic caly spod lapka. Poza tym jak ktos lubi z lapkiem lezec w lozku to jak polozy go na koldrze bedzie masakra. Podkladka ratuje wtedy sytuacje. A kilka stopni roznicy to juz duzo wg mnie. Trzeba pamietac, ze laptop to konstrukcja zwarta i zamknieta. Temperatura udzieli sie takze HDD zmniejszajac jego zywotnosc.

Link to post
Share on other sites

może i podkładki nie wpływają jakoś super na temperatury ale co przede wszystkim ja zauważyłem na swojej ( SilentiumPC Hiberna NC300 ) to to, że cała konstrukcja jest o wiele chłodniejsza, mam na myśli klawiaturę i całą obudowę, teraz już nie parzy przy dłuższym posiedzeniu :)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podstawke Zlaman NC3000U i  temperatura kiedy grałem w BF3 spadła mi o jakies 5-7 stopni ale tak jak mówi Buuren całość laptoka nie była tak ciepła tzn klawiatura i reszta. Mimo wszystko podkładka zbiera na siebie też większość kurzu co jest dużym plusem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...