Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Urządz. wielofunkcyjne 500 zł

urządzenie wielofunkcyjne drukarka brother zamienniki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrLipsky

MrLipsky
  • władca nicości

• 14 postów
  • 3DMark 06:28832

Napisano 22 marzec 2013 - 00:32

Witam. Przymierzam się do zakupu drukarki, a właściwie urządzenia wielofunkcyjnego. Cena do 500 zł (jeśli urządzenie będzie atramentowe). Słyszałem bardzo pochlebne opinie o urządzeniach marki Brother, a także o zamiennikach do oryginalnych kartridży i tonerów. Nie będzie robiła za kserokopiarkę, będe drukował/kserował może trochę więcej niż przeciętny kowalski  ^^ i głownie czarno białe.

I tu pojawia się pytanie: czy kupować urządzenie atramentowe dla tych kilku-kilkunastu stron/zdjęć w kolorze miesięcznie?

Czy może laserowa wyjdzie na tyle tanio, że te kolorowe wydruki będzie się bardziej opłacało wydrukować w fotolabie, albo punkcie ksero? 

Mile widziany będzie automatyczny dupleks. Ważna jest też dostępność tanich, ale dobrej jakości zamienników.

Sam znalazłem takie oto urządzenie:

http://www.x-kom.pl/...plex,-adf.html#

Z góry dziękuje za pomoc  :)

• 0

Part of the inhumanity of the computer is that, once it is competently programmed and working smoothly, it is completely honest - Isaac Asimov

#2 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17851 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 22 marzec 2013 - 10:14

Od dobrych dwóch lat używam Brother'a DCP-7030 i pozytywne opinie, których naczytałem się przed zakupem, potwierdziły się w 100%. Koszty eksploatacji są śmiesznie niskie - zamiennik na 1600 stron kosztuje coś koło 150 zł, a dostępność jest bardzo duża. Drukuję około 100 stron w miesiącu i uważam, że już przy takiej ilości opłaca się przejść na laser.  Komfort użytkowania w porównaniu do plujki to niebo a ziemia - żadnych zasychających dysz, wilgotnych kartek, dużo większa prędkość wydruku itd.

Następcą mojego modelu jest DCP-7055 i według mnie jest to niezły sprzęt w bardzo korzystnej cenie :

http://www.ceneo.pl/13427287

• 0

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 albertt

albertt
  • Bywalec

• 145 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 15:18

bardzo polecam tego canona http://www.skapiec.p.../6/comp/5306364

najlepsza opcja w tej cenie, chociażby ze względu na ADF

• 0

#4 Jules

Jules
  • Entuzjasta

• 532 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 23:49

Canon jest ok ale jesli szukasz czegoś taniego w eksploatacji to chyba lepszy będzie Brother

• 1

#5 mikelangelo

mikelangelo
  • Amator

• 54 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 14:04

Podczepie się pod temat :D
Co sądzicie o Brother DCP-7060D?
Przeznaczenie typowo studenckie- głównie drukowanie, sporadycznie skanowanie.

• 0

#6 Mistic92

Mistic92
  • Entuzjasta

• 557 postów
  • Miejscowość:Rzeszow

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:05

Polecam DCP-J725DW. Mam od prawie miesiaca i spisuje sie ok. Dodatkowo mozna podlaczyc do google cloud print i drukowac gdy nie jest sie w tej samej sieci. Jest tez apka na androida. 

Ogromnym plusem sa bardzo tanie zamienniki.

• 0

i7 3930K | HR-02 Macho 120 | MSI GD45(8D) | Kingston 4x4GB 2133MHz | 850 Pro 256GB | 840 Pro 128GB | WD Blue 1TB | Gigabyte GTX 650 Ti OC | M40 Pure Black | FractalDesign Tesla R2 650W | 

Iiyama ProLite XB2380HS | Microsoft Curve 3000 | Logitech G602

#7 albertt

albertt
  • Bywalec

• 145 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:28

Jak chcesz mieć tanie i dobrej jakości zamienniki to brother będzie dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o kwestię wyboru konkretnego modelu to proponowałbym ten http://www.skapiec.p.../6/comp/3048993

• 0

#8 mikelangelo

mikelangelo
  • Amator

• 54 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 16:29

To nie dla mnie sprzęcik, ale dorzuciliście 2 fajne modele do wyboru.
Tylko mam 2 pytania:
1. Jak wygląda sprawa z zamiennikami? Wyczytałem że dobre są active jet, to prawda?
2. Czy wszystkie urządzenia brother mają opcję samoczyszczenia?

• 0

#9 _Crypt_

_Crypt_
  • Gaduła

• 278 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 20 maj 2013 - 23:45

Podczepie sie pod temat - kwota ok 500zl, moze pare zl wiecej jesli trzeba. Wymogi: drukaka laser (mono) i skaner - mozna w tym segmencie cenowym cos sensownego kupic? Drukowane bedzie sporadycznie, dlatego laser a nie atrament. Za to skaner bedzie czesto uzywany. Co polecicie w tym temacie?

Znalazlem cos takiego:

http://www.x-kom.pl/...rjet-m1132.html

Wyglada sensownie :)

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urządzenie wielofunkcyjne, drukarka, brother, zamienniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych