Skocz do zawartości

Podkładka do myszki SteelSeries Sensei Laser


Recommended Posts

Witam, a więc szukam podkładki do myszki SteelSeries Sensei. Od ponad pół roku korzystałem z podkładki QcK+ (materiał). Podkładka straciła swoje właściwości, nie widać że jest wytarta ani nic, ale już na pulpicie widać, że kursor wariuje . Wyprałem ją ale nic to nie pomogło :( . Dzisiaj pożyczyłem od kolegi podkładkę Qpad CT Large - edycja Frag eXecutors (hybratek), którą używał niespełna pół roku. Dokładnie widać jak jest wytarta na środku, więc kursor również wariował a przecież nie będę jeździł myszką na samym rogu podkładki :D . Więc tak, szukam podkładki do  Sensei'a (laser). Chciałbym aby podkładka nie wytarła mi się po paru miesiącach tylko żeby starczyła mi na długi czas. Oczekiwał bym też od niej tak zwany poślizg i przyczepności do biurka. Znalazłem podkładkę Steelseries 9HD (twardy plastik). Z tego co wyczytałem jest ona robiona właśnie pod myszki laserowe lecz nadaje się również pod myszki optyczne. Prezentuje się świetnie, lecz jest ona ciut za droga.

 

Mam nadzieje, że ktoś z was doradzi mi jaką podkładkę wybrać najlepiej.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i wypowiedzi.



Tak na marginesie, jestem graczem low sens

Link to post
Share on other sites

Optyk działa na wszystkim, laser potrzebuje bardzo równomiernej i płaskiej powierzchni (szczególnie przy DPI wyższym niż 800), 

dlatego podkładki z tworzyw sztucznych sprawują się najlepiej.

Przeczytaj sobie to: http://pcfoster.pl/artykul/podkladki-pod-myszki---wielki-test/1003-19.html

Jeden z nielicznych rzetelnych testów.

Link to post
Share on other sites

Ja mam logitecha g9x i używam ją na Zowie GT-F Speed (ok 99zł) działa beż najmniejszego problemu, więc i twój sensei poradzi sobie. Od razu Ci powiem, że jest to dużo szybsza podkładka od qck czy qpada ct. W dotyku to powiedziałbym, ze przypomina miękki plastik. Mam też podkładkę vespule, wcześniej psiadałem właśnie ss 4hd. I co zabawne, na gt-f speed mój g9x ma lepszą kontrolę, lepszy ślizg niż na wspomnianych plastikach. Ewentualnie możesz jeszcze zastanowić się nad Roccat Raivo (ulepszona sota, już nie powinna po roku się rozkleić). Jeżeli Ci nie szkoda slizgaczy to weź Roccat Alumic, doskonała precyzja każdej myszki, lepsza kontrola niż na plastiku (tyle, że to specyficzne szuranie ślizgaczy trochę drażni).

Reasumując:

Moim zdaniem najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest gt-f speed jak chodzi o laser. Zachowasz uczucie podkładki materiałowej, ale ślizg będzie jak na plastiku. (no chyba, że sprowadzisz sobie artisan hien hard - bardzo dobra podkładka).

Ciagle mam qck więc wiem jak to jest na nim grać. I na co się najlepiej "przesiąść".

Jak chodzi o szybkość podkładki, to mniej więcej by to wyglądało tak : od najwolniejszej do najszybszej:
qck>qpad ct>razer gholiat speed>vespula>zowie gt-f speed/artisan hien hard>(raivo>alumic>ss 4hd) - tu już mała różnica
wiadomo, zależy to też od ślizgaczy, i od tego jak długo mamy już podkładkę (ja swoja 4hd zajechałem w trochę ponad pół roku, razem ze ślizgaczami ;P, vespula padła jeszcze szybciej - strona speed. Zowie gt-f speed znacznie dłużej wytrzymuje i nie niszczy ślizgaczy. Tym bardziej jak jesteś low sensem, to docenisz tą podkładkę ;)

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...