Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zmiany w systemie moderacji


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 TheSpeed

TheSpeed
 • ZDS

 • 2233 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 19:51

*
Popularny

Hej
 
Dziś weszła w życie zmiana w systemie moderacji na forum odnosząca się do sposobu funkcjonowania ostrzeżeń. Wszystkie informacje zawarte są w poniższych kilku punktach :)
 
Nowy system ostrzeżeń

 • Od teraz maksymalna ilość punktów to 5, zamiast jak dotychczasowo 3.
 • Nie zmienia się czas wygaśnięcia ostrzeżenia, wciąż jest to 30 dni.
 • Otrzymywanie kolejnych punktów przynosić będzie odpowiedni "bonus":
  - 1 lub 2 pkt - brak dodatkowych kar
  - 3 pkt - 24-godzinna blokada pisania nowych postów
  - 4 pkt - 24-godzinny ban i 48-godzinna blokada pisania
  - 5 pkt - 7-dniowa blokada konta
 • W przypadku, gdy użytkownik nie pierwszy raz osiąga 5 poziom ostrzeżeń blokada konta wynosi kolejno 2 tygodnie, następnie miesiąc, a ostatecznie jest to ban dożywotni.
 • Moderator ma prawo do wystawienia ostrzeżenia o zerowej wartości (pouczenia), jednak użytkownik nie ma prawa tego od niego wymagać. Najczęściej ten środek wykorzystywany będzie przy pierwszym ostrzeżeniu zarejestrowanym na konkretnym koncie.
 • Zmiany w systemie równają się częściowej amnestii na forum. Wyzerowane zostały wszystkie liczniki warnów i usunięte zostały blokady czasowe.
 • Punkty ostrzeżeń przyznawane będą według umieszczonego niżej taryfikatora.
 • W związku ze zmianami zaktualizowany został Regulamin forum.
 • Administracja ma prawo do modyfikacji poniższego regulaminu, z czego jego najnowsza wersja umieszczona będzie zawsze w Regulaminie głównym forum.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zmiany? Chcieliśmy, żeby regulamin ostrzeżeń stał się bardziej klarowny i jasny. Oprócz tego przez zwiększenie licznika kary staną się mniej dotkliwe i miejmy nadzieję bardziej pouczające :->
 
Taryfikator ostrzeżeń

 • Zakładanie tematu w nieodpowiednim dziale lub schodzenie z tematu - 1 pkt
  Przy zakładaniu tematu należy umieścić go w odpowiednim dziale. Oprócz tego użytkownik powinien dostosować się do obowiązującego tematu, a w przypadku powstania innego tematu powinien założyć nowy temat. Offtopem nie jest krótkie wtrącenie porzucone do posta zgodnego z tematem, nigdy odwrotnie.
 • Wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i umieszczanie nieodpowiednich treści - 1pkt
  Na forum nie wolno obrażać innych użytkowników, ani zamieszczać treści rasistowskich, erotycznych oraz łamiących prawa autorskie. Jeśli dodatkowo kłótnia użytkowników poważnie odciąga od tematu wątku, przyznany może zostać dodatkowo punkt za offtop. Rozmowy wynikające z niezgody należy kontynuować w prywatnych wiadomościach.
 • Spamowanie i nabijanie postów - 1 pkt
  Pisanie wielu małowartościowych wypowiedzi, nabijanie licznika, nadużywanie emotikon lub umieszczanie postów złożonych tylko z nich oraz pisanie posta pod postem zamiast używania funkcji edycji również nagradzane będzie ostrzeżeniem.
 • Nagminne łamanie zasad polskiej pisowni - 1 pkt
  Usilne pomijanie znaków interpunkcyjnych (kropek i przecinków), pisanie z błędami ortograficznymi i naganna stylistyka (pisanie w ciągu bez zachowania kolejności wyrazów) jest u nas niedobrze odbierana i tępiona. Praktycznie każda nowoczesna przeglądarka posiada funkcję sprawdzania pisowni, z której należy skorzystać.
 • Reklama bez zgody administracji - 1 pkt
  Polecanie swoich produktów, usług lub witryn bez zgody administracji, a także proszenie o otwieranie i rejestrowanie się z linków polecających lub oddawanie głosów w konkursach jest zakazane.
 • Nadużywanie funkcji edytora tekstowego - 1 pkt
  Przesadne używanie kolorów, wielkości i krojów czcionek, pogrubień, ustawień tekstu, a także wstawianie zbyt dużej ilości obrazków lub filmów z serwisów typu YouTube z uwagi na troskę o szybkie ładowanie strony i jej wygodne przeglądanie również będzie dostrzegane i tępione.
 • Obraźliwe i uciążliwe treści w avatarach i sygnaturach - 1 pkt
  Profil użytkownika objęty jest praktycznie takimi samymi zasadami co pisane posty, dlatego wszelkie złamania regulaminu na tym polu także nie zostaną pominięte.
 • Nieprawidłowe używanie systemu reputacji - 1 pkt
  Nabijanie reputacji, proszenie o podbijanie licznika przez innych użytkowników, przyznawanie punktów w miejscach, gdzie użytkownik sobie na nie nie zasłużył i inne tego typu działania będą karane, z czego ostrzeżenia rozdawane będą wszystkim zaangażowanym w proceder osobom.
 • Niedostosowanie się do zasad korzystania z Shoutboxa i boxa "Co masz na myśli?" - 1 pkt
  Podobnie jak w przypadku sygnatur również w tym miejscu regulamin obowiązuje w pełnym wymiarze i obowiązkiem jest jego przestrzeganie.
 • Oszukiwanie lub wprowadzanie użytkowników w błąd - 2 pkt
  Nie wolno oszukiwać i wprowadzać innych użytkowników w błąd przez celowe manipulacje czy nierzetelne porady nieuwzględniające części dostępnych na rynku produktów (na przykład konkretnego producenta). Niewskazane jest również udzielanie porad w sprawach, o których nie posiadamy wystarczającej wiedzy i nasze wypowiedzi mogą spowodować uszkodzenia sprzętu lub inne problemy u osoby pytającej.
 • Obraza administratora, moderatora lub osoby z wyższą rangą - 2 pkt
  Osoby aktywne i zasłużone dla forum są szczególnie dla nas ważne, dlatego ich znieważanie nie będzie tolerowane w żadnej formie.
 • Działanie na szkodę serwisu i forum - 2 pkt
  Jakiekolwiek działania mające na celu zakłócenie prawidłowego działania witryny, pogorszenie jej wizerunku lub zaszkodzenie w inny sposób podpadają pod szczególny poziom surowości. W przypadku jakiegokolwiek niezadowolenia można po prostu zrezygnować z korzystania i wypowiadania się na forum.
 • Posiadanie multikonta - 5 pkt
  Korzystanie z wielu kont jest szczególnie tępione i prowadzić może do poważnych nadużyć, w tym omijania systemu ostrzeżeń, dlatego za ten czyn przewidziany jest najwyższy możliwy wymiar kary.

Ku chwale porządku na forum :wariat:
 
Pozdrawiam


 • 27
CPU: Intel Core i5 4460 - GPU: MSI GeForce GTX 960 - MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H - RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB 1600MHz CL9 - PSU: OCZ ModXStream 600W - HDD: WD Caviar Blue WD10EZEX - CASE: Zalman Z3 Plus
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych