Skocz do zawartości

Programy do monitorowania temperatur podzespołów [szukam]


Recommended Posts

Szukam programu do monitorowania temperatury i wykorzystania podzespołów

zależy mi by program w jednym niewielkim oknie pokazywał WSZYSTKIE podzespoły i ich wykorzystanie i nie zawieszał się podczas wzmożonej pracy komputera

 

czy ktoś może korzystał z czegoś takiego i mógłby coś polecić ?:>

Link to post
Share on other sites

A bo niby dlaczego miałby przekłamywać? Większość tych programów bierze dane z tego samego miejsca. Na wszystkich kompach, które miałem okazje składać/testować Everest wskazywał identyczne temperatury jak CoreTemp/GPU-Z/Speedfan.

Link to post
Share on other sites

To masz sprzęt z czujnikami pokopanymi i pewnie wersję Home sprzed 10 lat :co:

Jeżeli Ultimate 5 sprzed dziesięciu lat ;)

a CoreTemp i RealTemp pokazują to samo

Chodzi Ci o różnicę 1-2'C w górę czy w dół, czy o to, że na sekundę wyświetli "milion" stopni przez jakiś mały błąd?

To bardzo uniwersalne bydle i może tu pies pogrzebany
Link to post
Share on other sites

a z ciekawości sprawdziłam wszystkie programy o których mówicie :pajac:

wersje oczywiście najnowsze

 

takie same temperatury pokazują (no czasem któryś na chwile wyskoczy z 1 stopniem w ta lub tamtą):

CPU-ID Hardware Monitor

cpu cool

Everest (ściągnęłam wszystkie 2 wersje które na viście działają)

CoreTemp

 

 

speedfan i RealTemp jakies odjazdy totalne mają :menda: RealTemp różnił się od innych nawet o 8 stopni ! :) (jeden z rdzeni procka zaraz po wykonaniu renderu)

 

i olśnijcie mnie gdzie w CoreTemp i RealTemp kontrolować cały komputer a nie tylko procka ?

programy są tak nieczytelne że znaleźć nie potrafię...

 

chyba że cyrix sobie nie doczytał ze szukam programu do monitorowania WSZYSTKIEGO najlepiej w jednym oknie i podrzucił tylko programosy do procka ... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Żeby odczytać temperaturę pamięci musiałabyś mieć przynajmniej czujnik gdzieś na płycie (czego na 100% nie masz) albo jeszcze lepiej - na pamięciach. Tam tym bardziej go nie masz. Ogólnie z odczytem temperatur na pamięciach nie jest za kolorowo. Tutaj akurat sposób cyrixa byłby najlepszy, a analiza wyników taka: "nie parzy = ok". Można tez kupić kontroler obrotów od Scythe (np. taki jak mój) i on ma czujniki na kabelkach, które możesz sobie zamontować nawet pod pachę :hahaha: Wskazania temperatury są wyświetlane na wyświetlaczu kontrolera. Wydatek do 200zł, ale mi życie uratował :menda: Mam odczyty z takich "egzotycznych" miejsc jak sekcja zasilania procesora czy wnętrze zasilacza. Do tego dysk (bo przez RAID nie ma monitoringu temperatury) i właśnie jeszcze pamięci, ale tam miałem 100stopni -> czujnik padł. Do tego możliwość całkowitego wyłączania wentylatorów. W skrócie - bajer :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...