Skocz do zawartości

HD 7850 OC Vs HD 7870 - Zmiana ?


Recommended Posts

Gość DANNY__79

Czy ja dobrze rozumiem, że masz już 7850 i zastanawiasz się nad zmianą na 7870 - jeśli tak to ZAPOMNIJ - nie ma to najmniejszego sensu. :P

 

Ano -- jakaś tam poprawa będzie (choć wykręcona 7850 do takich zegarów jak w I poście pewnie potrafi to samo).

 

Nie czytałem postów więc odnoszę się do dwóch pierwszych:

 

Hmmm -- może pomyśleć o dokupieniu drugiej 7850 do CF  :menda:  -- już byłoby fajnie. Zresztą nawet nie wiem, czy reszta sprzętu pozwoli na taką konfigurację.

Link to post
Share on other sites

Tak musiałby zdjąc chłodzenie żeby dowiedziec się jakie ma pamieci.

Rafcio nie każdy GTX ma pamięci po drugiej stronie PCB, to zależy ile posiada pamięci VRAM, a co za tym idzie ilosc samych kostek pamięci.

 

To prawda że pamięci Hynix lepiej, dużo lepiej sie krecą od Elpidy.

Tutaj mój HD7870 Gigabyte WF3 po grze Crysis3: http://img15.imageshack.us/img15/8244/testc31920x1080vhqafx16.jpg :)

Zdarzają sie sztuki że pamięci właśnie do 1700MHz się krecą :o

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych forach ludzie kręca pamięci nawet do 1900 mhz :D ale to w radku 7950.

 

Owszem ale wersjach z odblokowanym napięciem VRAM gdzie z 1.5v można podbić do 1.7v

A przy takim napięciu "sie nie dziwie sie" że 1900MHz na dobrych sztukach pamięci kręcą.

 

Każda karta kreci sie inaczej, do ilu podkrecisz to tak jak wróżenie z fusów.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Panowie , mam jeszcze taki problem .

Gdy wczoraj uruchomiłem ponownie komputer po uruchomieniu wyskakują takie " fale " na pulpicie , takie ... Jakby karta straciła stabilność . Ale gdy od nowa zainstalujemy / przeinstalujemy sterowniki wszystko gra . O co chodzi ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...