Skocz do zawartości

Asus HD7950-DC2-3GD5 - wysoka temperatura


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zwierz_ak,

Recommended Posts

Witam, posiadam kartę graficzną Asus HD7950-DC2-3GD5.

Czy ktoś może posiada również takową kartę graficzna - oraz jak wygląda u niego sprawa z temperaturą ?

U mnie wygląda to wręcz dziwnie, karta ma nie całe 3 miesiące, grając w np. BF 3 w trybie ultra rozdzielczość Full HD - wentylatorki chodzą na 100% ! Tak, chodzą na 100% !!! Temperatura dosłownie po paru minutach gry wynosi 101 - 102 stopnie i tak się utrzymuje podczas gry.


Nie dość iż temperatura jest tak wysoka, to osoby posiadające lub mające styczność z chłodzeniem Direct CU II wiedzą iż to chodzi jak 2 młynki do kawy.

Link to post
Share on other sites

W czasie gdy byłem na kupnie karty graficznej, w podobnych cenach były radeony 7950 oraz nvidia 660ti.

 

Czytałem specyfikacje, opinie ludzi oraz wszelakie "testy" tych kart, i wybrałem 7950. Więc nie rozumiem o jakiej wiedzy Ty napisałeś.

Edytowane przez Vadron
Link to post
Share on other sites

Pewnie autor posiadł ta wiedzę po tym jak doświadczył problemu.

 

Może napisz coś więcej, jaka obudowa? jak temperatura innych komponento , czy we wszystkich grach jest podobnie?, jak sprawa wygląda w idle (bez obciążenia) ?

Link to post
Share on other sites

No więc, wpierw napiszę swoją specyfikację sprzętową :

 

Procesor: Intel i7 3820 OC (4,5GHZ)

Płyta główna : Asus p9x79 pro

Ram: 2x 8gb Corsair Vengeance CL9

Zasilacz : Corsair AX 1200 Gold Plus

Obudowa: Cooler Master HAF-X Full Tower

 

no i gwóźdź programu karta graficzna Asus HD7950-DC2-3GD5.

 

Po południu grałem w BF 3 i temperatura karty graficznej wynosiła 101 - 102 stopnie (Full hd - ustawienia ultra)

 

Uruchomiłem grę Tropico 4, w full hd na ustawieniach ultra - nie oszukujmy się, ta gra nie ma zbyt wielkich wymagań. 

Po 15 min gry temperatury były następujące :

- Karta graficzna 98 - 99 stopni (wentylatory na 100%)

- Procesor 47 - 50 stopni ( W zależności od rdzenia )

 

Teraz gdy pisałem tego posta, mineła dosłownie chwila i temperatury są następujące :

- Karta graficzna 38 stopni (wentylatory na 10%)

- Procesor 24 - 27 stopni.

 

Aby było ciekawiej, karta graficzna nie podkręcana, czyli zegar rdzenia śmiga na 800 mhz, a zegar pamięci na 5000 mhz.

Jedyne co zostało zmienione w Asus GPU Tweak to, aby wentylatorki od 90 stopni śmigały już na 100%.

 

P.S

Podczas oglądania pierwszych 2 minut w jakości 720p na pełnym ekranie tego filmiku na youtube http://www.youtube.com/watch?v=zls9IguOHAM

Wentylatorki ustawione na 10% aż do 70 stopni. Od 70 stopni na 40%.

Temperatura karty graficznej osiągneła 71 stopni.

Edytowane przez Vadron
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Miałem ten sam problem w tej karcie.

 

Tutaj masz przyczynę:

http://www.behardware.com/news/12153/asus-hd-7950-directcu-ii-fault-report.html

 

Problem ten rozwiązałem wymieniając pastę na diamonda oraz wymieniłem sprężynkę, która mocniej dociskała chłodzenie do rdzenia.



Niestety to jest wada tej konstrukcji.

Asus pozbył się jej wprowadzając wersję V2 tj. krótsze chłodzenie.



Jak wysłałem kartę na reklamację, to przyszła mi w takim samym stanie jak wysłałem. Dlatego sam sobie poradziłem z tym problemem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...