Skocz do zawartości

Zasilacz EVGA SuperNOVA NEX650 czy Seasonic X-Series X-650 KM3


Recommended Posts

Cześć wszystkim, poszukuje zasilacza do około 500 zł,cichy, od 550w do 650w, całkowicie modularny z certyfikatem minimum 80 gold plus. Moja uwagę przykuły dwie konstrukcje: EVGA SuperNOVA NEX650 http://www.komputronik.pl/product/176136/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/EVGA_SuperNOVA_NEX650_80PLUS_GOLD.html oraz Seasonic X-Series X-650 KM3 http://proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X650KM3

Waszym zdaniem, który lepszy? Oczywiście jeśli znacie jakieś inne dobre całkowicie modularne zasilacze to proszę o przykłady.

 

Link to post
Share on other sites

+1 na Seasonic - przy niskim obciążeniu pracuje pasywnie

mam EVGA i jest stanowczo za głośny. Na + są oploty kabli,  fajne malowanie i 10 lat gwarancji. Cena za wysoka - mój kosztował 375zł. Gdybym miał drugi raz coś wybierać raczej nie zdecydowałbym się na EVGA, tylko dozbierał do czegoś pół- lub pasywnego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

+1 na Seasonic - przy niskim obciążeniu pracuje pasywnie

 

mam EVGA i jest stanowczo za głośny. Na + są oploty kabli,  fajne malowanie i 10 lat gwarancji. Cena za wysoka - mój kosztował 375zł. Gdybym miał drugi raz coś wybierać raczej nie zdecydowałbym się na EVGA, tylko dozbierał do czegoś pół- lub pasywnego

No i o taką odpowiedź mi chodziło + 

Evega jest głośna przez cały czas ? czy tylko przy obciążeniu?

Gdybyś miał teraz kupić zasilacz co byś kupił?

Link to post
Share on other sites

EVGA jest głośna własnie w idle i lekkim obciązeniu (przeglądanie neta itp.).

U mnie podczas grania wentylatory w obudowie i karcie graficznej zwiększają swoje obroty i są wyraźnie głośniejsze od zasilacza. Z tym że podczas grania szum wydawany przez wentyle nie ma takiego znaczenia, bo i tak dźwięki z gry go zagłuszają.

Priorytetem jest właśnie brak obciążenia, bo kiedy siedzimy wieczorem przy komputerze, to szum z wentylatora jest znacznie bardziej słyszalny i w związku z tym bardziej denerwujący. Dlatego właśnie brałbym coś pól-pasywnego - co przy niskim obciążeniu chodzi pasywnie, a dopiero przy obciążeniu załącza wentylator.

Seasonic jest jedną z najlepszych firm produkujących zasilacze i gdyby nie brak gotówki w czasie gdy kupowałem zasilacz pewnie bym go wziął.

Edytowane przez pigula630
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po zarejestrowaniu. Morelki  dają 5 lat i można przedłużyć do 10. zakładzasz konto -> rejestrujesz produkt na stronie -> wysyłasz im skan/fotke faktury i po jakimś czasie na koncie widzisz: "This product carries a ten (10) year limited warranty from your purchased date."

Edytowane przez pigula630
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Testowałem tego EVGA  jego wysoka cena nie pomaga w ogóle w osiąganiu wysokiej wydajności.Konkurencja oferuje produkty oparte na bardziej zaawansowanych platformach a także EVGA jest dosyć słyszalny.

Jestem za SEASONIC.

 

- za spam. Co do zasilacza to uważam że obie konstrukcje Cię zadowolą.

EVGA troszkę gorzej......

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Polecam LEPA G650MAS lub G750. Nową G750 wyrwałem za 370zł. Zobacz testy - http://www.tweaks.pl...-lepa-g650-mas/

Jak z głośnością wentylatora z testów wynika że pod obciążeniem jest dość słyszalny

Szkoda że nie ma całkowicie odpinanych kabli

Po za tym pierwszy raz słyszę o tej marce

Edytowane przez kris1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...