Skocz do zawartości

Problem z OC z płytą głowną Gigabyte P35-DS4


Recommended Posts

próbowałem i jeszcze żyję ;p

 

Mam ustawienia dla twojego biosu :menda:

Oto one:

 

W menu "Advanced BIOS Features":

 

"CPU Enhanced Halt (C1E)" ustaw na "Disabled"

"CPU Thermal Monitor 2 (TM2)" ustaw na "Enabled"

"CPU EIST Function" ustaw na "Disabled"

"Full Screen LOGO Show" ustaw na "Disabled"

 

W menu "Integrated Peripherals":

 

Moze byc tam taka opcja jak "Legacy USB storage detect" lub "USB Storage Function" (w zaleznosci od wersji biosu) - ustaw na "Disabled"

 

W menu "Power Management Setup":

 

"ACPI Suspend Type" ustaw na "S1(POS)" (narazie...)

"HPET Support" ustaw na "Enabled"

"HPET Mode" ustaw na taki w zaleznosci jaki masz system... - "32-bit" jesli masz wersje x86 windowsa, "64-bit" jesli masz wersje x64 windowsa.

 

W menu "MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)":

 

"Robust Graphics Booster" ustaw na "Auto"

"CPU Clock Ratio" ustaw na "7.0"

"CPU Frequency" - to bedzie tylko pokazywac czestotliwosc procka (docelowa)

 

******** Clock Chip Control ********

>>>>> Standard Clock Control

 

"CPU Host Clock Control" ustaw na "Enabled"

"CPU Host Frequency (Mhz)" ustaw na "334"

"PCI Express Frequency (Mhz)" ustaw na "100" (nie na auto...)

"C.I.A.2" ustaw na "Disabled"

 

******** DRAM Performance Control ********

"Performance Enhance" ustaw na "Standard"

"System Memory Multiplier (SPD)" ustaw na "2.4" (bedzie tam jakas literka za tym, ale chyba tam bedzie tylko jedno 2.4)

 

"Memory Frequency (Mhz)" - to samo obliczy

"DRAM Timing Selectable (SPD)" ustaw na "Auto"

Reszte ustawien pamieci zostaw w spokoju... jakby cos sie dzialo to bedziemy kombinowac... ale tak powinno byc ok.

 

"CPU Vcore" ustaw na "1.32500V"

No i powinno smigac :)

 

Po tych zmianach mozliwe ze bedziesz mial tzw podwojny boot... czyli komputer zresetuje sie tak jakby dwa razy (i za drugim razem powinno juz dzialac). Nie zawsze sie tak dzieje ale sie nie zdziw :hahaha:

Jesli bedzie sie bootowac trzy lub wiecej razy to znaczy ze cos sknocilismy i trzeba bedzie resetowac bios zworka.

 

edit:

tam przy starcie masz mozliwosc zapisywania i wczytywania roznych ustawien biosu (F11 zapisywanie i F12 ladowanie). Dobrze tych opcji uzywac... bo potem jak sie cos nie uda to latwo i szybko mozna powrocic do starych ustawien :pajac: Ale to nie jest konieczne... teraz i tak pewnie na standardowych ustawieniach lecisz

czy 1.32500V to nie za dużo??czy 334 to nie za dużo?

cpu-z w sekcji core voltage pokazuje 1.328 ale podobno on często się myli

Link to post
Share on other sites

1.32500V jest standardowym napieciem dla tego procesora.

334MHz da Ci zaledwie 2338MHz (334x7)... ja mam procesor z tej samej rodziny (praktycznie ten sam rdzen) i leci u mnie teraz na 3GHz (375x8)... a Ty masz lepsza plyte odemnie!!

 

Nie martw sie... na pewno nie spalisz :menda:

 

W najgorszym wypadku jesli Ci plyta szwankuje albo cos, to bedziesz musial zresetowac bios zworka... a juz to robiles wiec wiesz jak :)

Link to post
Share on other sites

Temat z uziemieniem narazie idzie w niepamięć bo możliwe, że ostatnie dociskanie wszystkich kabli pomogło.Temat jest problem z OC a nie problem z resetem.

@frog01

brachu, nie wiem jak to zrobiłeś ale działa!!!

procek jest na 2.34 zgodnie z planem, teraz mam prośbę: mógłbyś mi podać ustawienia na 2.8ghz i 3,0ghz?Bo 3.5 do dla mojego coolera za dużo ale 3ghz powinien spokojnie uciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Dla 2.8GHz to ustaw "System Memory Multiplier (SPD)" na "2.0"

a "CPU Host Frequency (Mhz)" na "401"

 

Nic specjalnego :menda:

 

Po prostu... maksymalny mnoznik twojego procesora to 7.

Ustawiasz magistrale na jakas wartosc (teraz masz 334) i mnozysz ja razy mnoznik (7) i wychodzi Ci czestotliwosc procka.

 

Do tego masz pamieci 800MHz... czyli ustawiasz parametr "System Memory Multiplier (SPD)" na taki ze "CPU Host Frequency (Mhz)" * "System Memory Multiplier (SPD)" = mniej wiecej 800MHz ("Memory Frequency (Mhz)")

 

Podaj jakie masz wartosci pod "System Memory Multiplier (SPD)" do wyboru.

 

edit:

a... jeszcze zapomnialem:

Jeszcze masz opcje zwiekszania napiecia dla procka "CPU Vcore".

Standardowo jest 1.325V... ale dla tego procka to mozna zwiekszac spokojnie na 1.45V

Jesli nie musisz jednak to nie zwiekszaj :)

Do 3GHz powinno dojsc na standardowym napieciu bez problemu.

 

Ogolnie... kombinuj :hahaha: Google tez Ci duzo podpowie... sa tysiace stron i tematow na forach jak krecic procki na podstawce L775

Poki nie bedziesz zwiekszal napiecia dla podzespolow, prawdopodobienstwo uszkodzenia czegokolwiek jest minimalne... jednak pamietaj ze podkrecasz zawsze na wlasna odpowiedzialnosc :pajac:

 

Pozdrawiam i milej zabawy w OC :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...