Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od ok. 4 lat posiadam zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W. Zasilacz był bardzo cichy, od ponad pół roku zaczął głośniej chodzić, zwłaszcza w stresie dosyć mocno hałasuje. Niedawno go rozbierałem i wyczyściłem dokładnie, ale poziom hałasu się nie zmniejszył. Dałoby radę bezproblemowo wymienić wentylator w tym zasilaczu? 

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz wymieniać. Ja w swoim Chieftecu zrobiłem fanswap już na początku przygody z nim gdyż wentylator hałasował i od tamtej pory chodzi bez zakłóceń i co najważniejsze cicho.

 

Pamiętaj tylko o właściwym zamontowaniu wentyla aby usuwał ciepło z zasilacza i to wszystko. Zasilanie od niego możesz dać na zewnątrz i podpiąć pod płytę główną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od ok. 4 lat posiadam zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W. Zasilacz był bardzo cichy, od ponad pół roku zaczął głośniej chodzić, zwłaszcza w stresie dosyć mocno hałasuje.

 

Zatrzymaj wentyl i zobacz czy dalej głośno chodzi jeśli nie  to cewki .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@owoce moża nie jest to pisk cewek, tylko szum wentylatora. Wszystkie inne w komputerze mam na stałych obrotach, jedynie ten zasilacz zamienia się w suszarkę. Jutro rozbiorę go ponownie i zobaczę jak wygląda dostęp do niego. Jaki wentylator 140mm polecicie (w przystępnej cenie)?

Link to post
Share on other sites

Przeczyszczenie nie pomoże na długo, lepiej kupić nowy wentylator i wymienić samodzielnie

Spokojnie kup sobie np. Noiseblockera i działaj :)

-Noiseblocker BlackSilent XL1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

te stałe 500rpm Zephyra wystarczy zasilaczowi?

Według mnie za mało dałbym 900-1100rpm i zobaczył czy nie leci ciepłe powietrze z niego , obciążył po prostu pc . Dodam iż taki przegrzewający się zasilacz od razu się nie popsuje, ale w najlepszym razie skróci się jego żywotność, a z dłuższym upływem czasu sprawność.
Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc gdyby się wyłączał wsadzę do niego 140mm którą mam na froncie obudowy, ma więcej obrotów. Ale póki co grzeje się chyba tak samo jak na stockowym. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...