Skocz do zawartości

Karta muzyczna oraz wzmacniacz (Sennheiser HD 555+głośniki) 800 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Zawsze chciałem mieć fajny sprzęt audio, żeby móc sobie przyjemnie posłuchać muzyki z komputera, jednak nigdy nie było na to kasy. Teraz trochę się nazbierało i chciałbym kupić coś pod Sennheisery HD 555 i jakieś dobre głośniki HiFi najlepiej. Chodzi mi o jakiś amplituner/wieżę do której podepnę Sennheisery HD 555 przez ten większy Jack oraz jakąś kartę muzyczną. : ) Co polecicie? Budżet ustalmy na tą chwilę na 2000 zł.

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

A chociaż samą karte muzyczną? ;P



Dobra, lekka zmiana planów.

 

Póki co nie mogę wydać aż takiej kasy więc wypadają tymczasowo głośniki i potrzebuję jedynie jakiś wzmacniacz który w późniejszym czasie pociągnie jakieś dobre HiFi oraz kartę muzyczną. Wszystko w miarę jak najtaniej żeby się zmieścić w ok. 2000 z głośnikami w późniejszym terminie. Więc liczmy tak +/- 800 złotych na kartę muzyczną oraz wzmacniacz, czy jak to się tam nazywa, liczę że każdy wie o co chodzi. :) Pomożecie? Oczywiście z wymagań to z przodu musi być Jack ten duży 6mm żeby Sennheiserki wpinać, reszta żeby dało się lepsze głośniczki podpiąć później i żeby jakość była dobra. Na jakichś funkcjach mi nie zależy, jedynie pod kompem będzie to siedziało. :)

Link to post
Share on other sites

Taką karte muzyczną tobie polece:

http://allegro.pl/audiotrak-prodigy-7-1-hifi-192-khz-mega-okazja-i3103411908.html

 

W niej możesz ewentualnie wymienić wzmacniacz operacyjny na AD8599 na podstawce dip8:

 

http://allegro.pl/ad8022-ad8397-ad8066-ad8599-opcja-wlutowania-dip-i3086445487.html

lub jeszcze lepszy:

http://allegro.pl/ad797-brz-wzmacniacz-operacyjny-analog-devices-i3060950317.html

Żadnych tam asusów-szmelców

Taki asus xonar essence może byłby minimalnie lepszy niż podana przeze mnie karta (ale i tak różnicy byś nie usłyszał), ponadto jest prawie 3x droższa, a przy twoim ograniczonym budżecie to wielki minus dla niej....;)

A ze wzmacniaczy  wybierz se coś:

http://allegro.pl/sony-ta-f530-es-klasa-es-legnica-i3089065929.html

http://allegro.pl/sony-ta-f570es-i3100794695.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-rotel-ra-971-i3085671723.html

http://allegro.pl/denon-pma-860-dobra-cena-okazja-i3092315791.html

http://allegro.pl/sony-ta-f-700-es-i3095558063.html

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

dźwiękowo jest więcej jak minimalnie lepszy. Nie pisząc już o tandetnym wzmacniaczu słuchawkowym w 7.1 HFI. Zgodzę się z tym, iż STX jest nieco za drogi, ale to dotyczmy większości takich produktów na polskim rynku.

 

7.1 HFI tez ma pewne bolączki w tym przeciętnego DACa na pokładzie ,czyniący dźwięk co najwyżej średni.

 

 

asus czy creative- to nie są karty do słuchania muzyki - tylko "uniwersalne" , do gier, filmów i muzyki, trza szukać karty firm , które robią tylko produkty stricte "muzyczne", np. m-audio, esi, onkyo, lub ....- najtańszy- audiotrak właśnie

Przestań spekulować już. Wiem jak grają EMU0202,  EMU1212M i inne. EMU mają swój studyjny charakter, ale w pewnych aspektach do Essence im sporo brakuje i nie chce mi się tych niuansów opisywać.

 

Nawet na dobrych słuchawkach różnica o ile będzie -to na tyle minimalna, że ne warta dopłaty -przeszło 400zł !

A inne dobre przetworniki dostępne,  to co za darmo rozdają ?  tez trzeba wydać sporo.

 

A na głośnikach to już wogóle żadnych różnic brzmieniowych się nie dostrzeże."

Choć od niej i tak lepszy jest normalny odtwarzacz cd....- i to o wiele!

ludzie co ty piszesz za bajki, ale zgodzie się, że trzeba dobrać do możliwosci kolumn układ, bo one kształtują najbardziej brzmienie.

 

Prodigy Cube, to tez bez rewelacji jest, ale do HD555 pasuje jak ulał i nada się do ciepło-brzmiących systemów.

Link to post
Share on other sites

@@zine5,asus sie troche wysoko ceni.

 

Jak czytałem na conajmniej 15 recenzjach polsko i anglo języcznych poważniejszych recenzjach -to wszędzie piszą, że Asus pakuje poważne komponenty za rozsądną cenę.

 

@@zine5, asus czy creative- to nie są karty do słuchania muzyki

 

No to nie wiem do czego, może do słuchania przyrody. Nawet na stronie Asusa masz wyraźne rozdzielenie na 1 Essence Series i 2 Gaming and Entertainment Series - więc coś w tym rozgraniczeniu musi być.

 

@@zine5, Nawet na słuchawkach ciężko typowemu słuchaczowi będzie wychwycić różnicę w brzmieniu asusa essence , a audiotraka hd2/7.1 fifi

 

Tego nie jestem pewien - ale wiem o różnicach słyszalnych w porównaniu do Xonara DX - kosmos.

 

@@zine5, A na głośnikach to już wogóle żadnych różnic brzmieniowych się nie dostrzeże

 

No to grubo napisałeś. Głośniki stoją jak stały, wzmacniacz ten sam od lat - a dźwięk płynie z nich inny po zmianie Opampów na karcie - nie wspominając zmiany karty.

 

@@zine5, i drobniejsze sprawy, jak np wzmacniacz/e operacyjne, kondensatory itp.

 

Te drobniejsze sprawy zmieniają dźwięk w takim stopniu, że możesz się zastanawiać, czy to gra ten sam utwór - bo go nie poznasz po zmianie wzmacniaczy operacyjnych - jak nabierze przestrzenności, wyrazistości, albo wręcz zamuli na całym paśmie.

 

 

Stary - co ty w ogóle wypisujesz, normalnie nie trzeba bebzola z rana włączać żeby się pośmiać - gorzej jak ty sam tak uważasz ;)

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Przestań spekulować już. Wiem jak grają EMU0202,  EMU1212M i inne. EMU mają swój studyjny charakter, ale w pewnych aspektach do Essence im sporo brakuje i nie chce mi się tych niuansów opisywać.

 

A inne dobre przetworniki dostępne,  to co za darmo rozdają ?  tez trzeba wydać sporo.

 

ludzie co ty piszesz za bajki, ale zgodzie się, że trzeba dobrać do możliwosci kolumn układ, bo one kształtują najbardziej brzmienie.

 

:)- czyli sam mi racje przyznajesz pisząc to - ja tam nie chce się kłucić - każdy wiadomo swoje chwali, ale my tu mamy pomuc koledze dobrać odpowiednią karte, tak, żeby z 800zł zostało mu jeszcze na wzmacniacz.... ;)

@@zine5,asus sie troche wysoko ceni.

 

Jak czytałem na conajmniej 15 recenzjach polsko i anglo języcznych poważniejszych recenzjach -to wszędzie piszą, że Asus pakuje poważne komponenty za rozsądną cenę.

 

@@zine5, asus czy creative- to nie są karty do słuchania muzyki

 

No to nie wiem do czego, może do słuchania przyrody. Nawet na stronie Asusa masz wyraźne rozdzielenie na 1 Essence Series i 2 Gaming and Entertainment Series - więc coś w tym rozgraniczeniu musi być.

 

@@zine5, Nawet na słuchawkach ciężko typowemu słuchaczowi będzie wychwycić różnicę w brzmieniu asusa essence , a audiotraka hd2/7.1 fifi

 

Tego nie jestem pewien - ale wiem o różnicach słyszalnych w porównaniu do Xonara DX - kosmos.

 

@@zine5, A na głośnikach to już wogóle żadnych różnic brzmieniowych się nie dostrzeże

 

No to grubo napisałeś. Głośniki stoją jak stały, wzmacniacz ten sam od lat - a dźwięk płynie z nich inny po zmianie Opampów na karcie - nie wspominając zmiany karty.

 

@@zine5, i drobniejsze sprawy, jak np wzmacniacz/e operacyjne, kondensatory itp.

 

Te drobniejsze sprawy zmieniają dźwięk w takim stopniu, że możesz się zastanawiać, czy to gra ten sam utwór - bo go nie poznasz po zmianie wzmacniaczy operacyjnych - jak nabierze przestrzenności, wyrazistości, albo wręcz zamuli na całym paśmie.

 

 

Stary - co ty w ogóle wypisujesz, normalnie nie trzeba bebzola z rana włączać żeby się pośmiać - gorzej jak ty sam tak uważasz ;)

 

A co do tej wypowiedzi - to powiem tak:

po pierwsze na stronie asusa nie ma żadnego podziału na karty gaming i essence - to jest tak pogrupowane na karty tańsze i droższe tylko - i właśnie essence jest w tych droższych....

po drugie skoro napisałeś SAM :"bo go nie poznasz po zmianie wzmacniaczy operacyjnych - jak nabierze przestrzenności, wyrazistości, albo wręcz zamuli na całym paśmie." -to może pochwal się jaki to ty masz "cudowny" sprzęt ,że tak wszystko słyszysz idealnie... - he????

A pisząc to: "No to grubo napisałeś. Głośniki stoją jak stały, wzmacniacz ten sam od lat - a dźwięk płynie z nich inny po zmianie Opampów na karcie - nie wspominając zmiany karty." 

oraz to: "Stary - co ty w ogóle wypisujesz, normalnie nie trzeba bebzola z rana włączać żeby się pośmiać - gorzej jak ty sam tak uważasz ;)"   - od razu widać ,że za bardzo nie wiesz o co mi chodziło..... ;) - bez obrazy oczywiśćie - nie pisze niczego na złość nikomu.

Koledzy - doradźmy sprzęt koledze - autorowi tematu , a nie kłućmy się! - ja tam swoje propozycje podtrzymuję - bo wiem, że spełniają warunki stawiane przez autora tematu czyli:

-KARTA RAZEM ZE WZMACNIACZEM W CENIE DO 800ZŁ

-AUTOR WYRAŹNIE PISZE ŻE DO KARTY NIE BĘDZIE PODŁĄCZAĆ SŁUCHAWEK - TYLKO DO WZMACNIACZA !!!!

-AUTOR PONADTO ZAMIERZA ZA NIEDŁUGO KUPIĆ GŁOSNIKI - WIĘC POTRZEBUJE TEŻ WZMACNIACZA!!!

-a CO Z TEGO ŻE KUPI KARTE ZA PRAWIE CAŁE FUNDUSZE JAK NA WZMACNIACZ ZOSTANIE MU 100-150ZŁ !!!??? HE?

Autor zapewne czeka na KONKRETNE propozycje modeli wzmacniaczy i kart muzycznych ,(a jak narazie tylko ja mu takowe podałem)  a nie na sprzeczki....niekoniecznie musi szukać na innych forach - choć warto sprubować , ale tu także ktoś sie czasem trafi -co coś ciekawego doradzi...

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

to nie każdy chwali swoje, tylko trzeba potrafić ocenić pewne rzeczy, posłuchać, a nie brać wiedzę z mp3store zine5. Do kolumn do 1000 za bardzo nie opłaca kupować Xonara za 600, ale do słuchawek już tak. Z tym, że HD555 zostały wycofane z rynku oraz zastąpione jakąś inną serię.

 

biorąc pod uwagę jakieś 2800zł określi się na czym bardziej mu zależy głośniki/słuchawki, a przede wszystkim brzmienie jakie preferuje, oczekuje, bo od tego trzeba zacząć.Wymiary pokoju, rozstawienie  itp. tez ważne. 

Link to post
Share on other sites

@ zine5

Podział jest, bo te karty od Essence nawet nie są polecane graczom. Jak ktoś chce sobie te karty kupić i tylko na nich grać w gy - to wszędzie jest to odradzane.

 

Sprzęt mam żaden nadzwyczajny. Essence STX, Beyery DT-770 Pro 250 Ohm, Audio-Technica ATH-A700X, Superluxy HD668B i kilka opków z których mogę kombinować różne konfiguracje (2+1). A i jeszce podpinam pod to słabiutkiego Technicsa EH-600 wzmak+ EQ (któy jest na flat) wraz z głośnikami w stereo. Na każdym z tych odbiorników - czy słuchawkach, czy głośnikach różnice po zmianie opampów są od mało znaczących do skrajnych. Na każdy inny przetwornik działa inaczej. Warto jeszcze zaznaczyć, że opampy które mam są wyselekcjonowane pod uzyskanie na nich przestrzenności - bo o to mi chodziło.

 

Co do tego że napisałem że piszesz grubo - i że można się pośmiać - piszesz że zmian nie ma i nie ma jak ich dostrzec - są zmiany.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

No więc tak, pokój mam ok. 12m, wymiary to mniej więcej 2,7m x 4.5m, a rozstaw poszczególnych rzeczy mam wyrysować? Bo i tak bym na pewno zmieniał tu wszystko jeśli bym miał wprowadzać tutaj jakieś kolumny, bo pokój jest do remontu i tak, więc możecie doradzić jak porozstawiać wszystko żeby ładnie to grało. ;)

 

Co do muzyki jakiej słucham, głównie jest to rock, metal, do tego dochodzą podobne oraz podgatunki, a od czasu do czasu puszczę sobie jakieś piosenki "imprezowe", liczę że wiecie mniej więcej o co chodzi. :)

 

Z tą kasą to rzeczywiście jest problem.. bo widzę, że nie da się łatwo tego rozplanować, że chcę wydać 2000 złotych ale ma mi zostać jeszcze na jakieś głośniki dobre, więc nie wiem już co mam robić i jaki budżet powinienem mieć, żeby można było coś ciekawego złożyć... Ile sądzicie że powinienem wydać na to wszystko, żeby mieć fajny sprzęt grający do kompa wraz ze wzmacniaczem i kartą dźwiękową?

 

A co do kupna, używane wchodzą w grę, oczywiście! :) A co do waszych kłótni, wiecie mam nadzieję, że ja połowy tego co piszecie nie rozumiem? :) Nie jestem żadnym znawcą, nigdy tak na prawdę nie słuchałem muzyki z dobrego sprzętu ani nawet nie słyszałem jak brzmi dźwięk z komputera gdy mamy w nim kartę dźwiękową inną niż zintegrowaną :D Jedynie co słyszałem to w sklepach typu Saturn jak grają jakieś kolumny, np. Yamahy, Denona i innych firm (nie wiem czy nie pomieszałem czegoś, ale chyba nie).

Link to post
Share on other sites

@ zine5

Podział jest, bo te karty od Essence nawet nie są polecane graczom. Jak ktoś chce sobie te karty kupić i tylko na nich grać w gy - to wszędzie jest to odradzane.

 

Sprzęt mam żaden nadzwyczajny. Essence STX, Beyery DT-770 Pro 250 Ohm, Audio-Technica ATH-A700X, Superluxy HD668B i kilka opków z których mogę kombinować różne konfiguracje (2+1). A i jeszce podpinam pod to słabiutkiego Technicsa EH-600 wzmak+ EQ (któy jest na flat) wraz z głośnikami w stereo. Na każdym z tych odbiorników - czy słuchawkach, czy głośnikach różnice po zmianie opampów są od mało znaczących do skrajnych. Na każdy inny przetwornik działa inaczej. Warto jeszcze zaznaczyć, że opampy które mam są wyselekcjonowane pod uzyskanie na nich przestrzenności - bo o to mi chodziło.

 

Co do tego że napisałem że piszesz grubo - i że można się pośmiać - piszesz że zmian nie ma i nie ma jak ich dostrzec - są zmiany.

 

ok, ok - spoko - kurcze , fajne masz słuchawki (ja nie mam żadnych słuchawek - oprócz philipsów dokanałowych od telefonu... :()

widze, że coś tam o opampach wiesz.... - może byś mi polecił jakiś dobry opamp do mojej karty, tak aby zyskała jak najwięcej na dynamice, punktowośći basu i ewentualnie deczko na przestrzennośći? Słucham muzyki power metal np. running wild, dragonforce, sabaton, gamma ray czy helloween - może masz jakiś typ swój? bo ja wymieniłem orginalnego jrc na ad8599- i tyle , ale zmiany najwyżej odczuwam minimalne na plus... może jest jeszcze lepszy opamp.... 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale chodziło mi o design, dość niedzisiejszy niestety... Wiem, że są bardzo dobre, ale teraz już dobrych nie robią?



Dobra zmieniam zdanie, nie patrzmy na design. :) To w takim razie co już jest pewne, żeby brać? I nad czym się zastanawiamy?

Link to post
Share on other sites

Lepiej już zostańmy przy starych o ile warto. :) W takim razie co jeszcze polecisz ciekawego i dlaczego? Nad czym warto się zastanawiać, czego warto szukać i w jakich cenach? :) Powiedzmy, że mogę lekko zwiększyć budżet.

Link to post
Share on other sites

 

teraz już dobrych nie robią?

 

robią, ale za nieporównywalnie większe pieniądze 

 

 

To w takim razie co już jest pewne, żeby brać? I nad czym się zastanawiamy?

 

 

moje propozycje masz, a czy ci się brzmieniowo spodoba dana paczka czy nie to już inna historia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...