Skocz do zawartości

Radeon 4850 problem


Recommended Posts

Glupoty gadasz jak kolega ma zasilacz 400 W i jeszcze do tego modecoma feela to ja sie dziwie ze ci kompa nie spalilo.Wiec pomysl nad jakims lepszym zasilaczem np:tagan,chieftec z min 500-550W.A potem pomysl nad skreceniem tego athlona.Jak nie wiesz co zrobic masz poradniki na goglle(wystarczy poszukac)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Glupoty gadasz jak kolega ma zasilacz 400 W i jeszcze do tego modecoma feela to ja sie dziwie ze ci kompa nie spalilo.Wiec pomysl nad jakims lepszym zasilaczem np:tagan,chieftec z min 500-550W.A potem pomysl nad skreceniem tego athlona.Jak nie wiesz co zrobic masz poradniki na goglle(wystarczy poszukac)

 

pozdrawiam

Po pierwsze to ty gadasz głupoty bo do jego zestawu spokojnie wystarczy markowe 400W. Jak chce trzymać to na Feelu, to też jego sprawa.

 

Po drugie zasilacz powoduje niestabilność komputera, a nie słabą wydajność w grach (no chyba że grafika ma za mało prądu, a w tym przypadku to od razu widać, że to wina CPU).

Link to post
Share on other sites

Markowy zasilacz przy przeciążeniu nie uszkodzi komputera, tylko się wyłączy / w najgorszym razie sam się uszkodzi, ale reszta komputera nie padnie.

 

A 400W naprawdę wystarczy. Sam mam MC-400 który ciągnie 9800GT i X2 4600+ i ma on jeszcze spory zapas mocy.

Link to post
Share on other sites

Tak wystarczy ale nie na pokladzie z 4850 a zwlaszcza jak on chce podkrecic jeszcze tengo amd.Rada do zalozyciela watku zmien zasilacz na markowy min 500W typu chieftec,cooler master,amarcox warrior

Śmieszny jesteś ;) 4850 potrzebuje 110W, Athlon X2 6000+ 89W, po co mu 550W do czegoś takiego? Ludzie odpalają i kręcą mocniejsze kompy na znacznie słabszych zasilaczach, tylko u nas w polsce są tacy straszni znawcy, że do wszystkiego potrzebują minimum 700W ;)

Link to post
Share on other sites

sp4wners

6000+ potrzebuje 89 W mocy przy srednim obciazeniu,przy calkowitym stresie 120~130W.A na dodatek jesli takie cacuszko wykrecisz do niepozornych 3,2Ghz pobor mocy zwiekszy sie o dodatkowe 30W no i temperatura.Przypominam ze 6000+ jest zrobiony w technologi 90nm wiec pobor mocy i wydzielania ciepla jest wiekszy.A co do cytatu napisalem 500W a nie 550

Link to post
Share on other sites

Wynik na starej karcie, którą był Radeon 2900XT wynosił 10450 punktów, wynik na Radeonie 4870 11234 punkty. Coś nie tak nie? Procesor AMD Athlon X2 6000+ itd. Na następny dzień poszedlem znów do sklepu i kupiłem nową płytę główną, wraz z Phenomem II i 4GB DDR2. Podłączyłęm, wykręciłem, przetestowalem. Wynik? 17200 punktów. Masz jeszcze jakieś pytania? I te 500MHz jak wspomniałeś, zrobi mu kolosalną różnicę, nawet sobie tego nie wyobrażasz.

Innych pytań nie mam bo ja w ogóle o nic nie pytałem (poza wynikami), ale mimo wszystko miałeś wyższy wynik na nowej karcie więc gorzej nie było. I ten 2900XT też chyba był lepszy (nie jestem pewien) od gf8600. To że będzie lepiej po wymianie procesora na szybszy to każdy wie, tylko upieram się że nie powinno mu to gorzej chodzić na tym samym procesorze.
Link to post
Share on other sites

 

Wynik na starej karcie, którą był Radeon 2900XT wynosił 10450 punktów, wynik na Radeonie 4870 11234 punkty. Coś nie tak nie? Procesor AMD Athlon X2 6000+ itd. Na następny dzień poszedlem znów do sklepu i kupiłem nową płytę główną, wraz z Phenomem II i 4GB DDR2. Podłączyłęm, wykręciłem, przetestowalem. Wynik? 17200 punktów. Masz jeszcze jakieś pytania? I te 500MHz jak wspomniałeś, zrobi mu kolosalną różnicę, nawet sobie tego nie wyobrażasz.

Innych pytań nie mam bo ja w ogóle o nic nie pytałem (poza wynikami), ale mimo wszystko miałeś wyższy wynik na nowej karcie więc gorzej nie było. I ten 2900XT też chyba był lepszy (nie jestem pewien) od gf8600. To że będzie lepiej po wymianie procesora na szybszy to każdy wie, tylko upieram się że nie powinno mu to gorzej chodzić na tym samym procesorze.

Ehhh... I weź tu komuś wytłumacz :| Różnica wydajnościowa pomiędzy 4870 a 2900XT jest ogromna. Po wymianie karty na 4870 odrazu powinienem uzyskać taki wynik jaki uzyskałem po wymianie procesora i podkręceniu go. To był przykład na to jak procesor mocno może ogranbiczać potencjał karty graficznej

Link to post
Share on other sites

Tyle że ja mam możliwość poznania tej różnicy 500 mhz i dlatego jej nie przeceniam. Na GF9600GSO, 768Mb wynik w 3DMark06 1280x1024 wynosi 8652 3DMarks przy 2500MHZ, a przy 3000Mhz - 9672 3DMarks ( przy szybszych pamięciach 750 - 850 MHz). Dlatego nie widzę sensu takiej zamiany. Nie sprawia to że nagle gry zaczynają dużo lepiej działać. Co innego phenomII, różnica nie wynika tylko ze wzrostu MHz procesora (nie napisałeś ile miałeś athlona i ile masz phenoma ustawionego). Dodatkowe rdzenie zdaje się w 3DMarku nic nie dają, ale większa pamięć procesora, zmiana płyty i pamięci (?) też robi różnicę więc nie można tak uogólniać. Tłumacz, ale z sensem. Nie porównuj w innych warunkach. To że procesor ogranicza się zgadzam, nie zgadzam się że wymiana na athlona 6000+ dużo zmieni.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dopisać: GF8600GT tyle że na XP i przy 3000 MHZ miał 5702 punktów (na 2500 MHz niestety nie testowałem). Dlatego nie przyjmuję że po wymianie ma gorzej z powodu ograniczeń procesora (jeszcze że ma tak samo byłbym skłonny uwierzyć przy słabym procesorze), ale z chęcią zobaczę konkretne dowody. Coś ma nie tak.

Link to post
Share on other sites

Ehh... człowieku nadal nie rozumiesz i chyba nie zrozumiesz... Mniejsza o to. Nie wiesz nadal o co mi chodzi, a i tak nadal się mądrzysz i próbujesz dowieść, że nie mam racji, chociaż wiem że mam i kazdy kto się na tym zna przyzna mi ją :) Dla bardzo szybkich kart 500MHz zrobi wielką różnicę. 9600GSO niestety nie należy do tych bardzo szybkich. Na karcie, która nie wymaga szybkiego procesroa nie zauważysz różnicy w wydajności po podkręceniu, bo karta nie ma już co pokazywać. Karta, która jest ograniczana przez procesor, który podkręcimy wykaże o wiele większy potencjał

Link to post
Share on other sites

w tej kwestii zgadzam się ze sp4wners. Na słabej karcie przy oc CPU o 500MHz wzrostu wydajności nie zauważymy(wzrost wydajności nie będzie proporcjonalny do OC), lecz przy mocnej karcie oc procka staje się bardzo efektywne.

Wniosek jest taki, że dobrą kartę trzeba łączyć z szybkim procesorem, bądź kręconym.

 

gdy włożę mojego radeona 4870 do zestawu z Pentium III 500MHz(teoretycznie, bo to niemożliwe) to nie zobaczę żadnej różnicy w wydajności pomiędzy wcześniejszą kartą jaką była załóżmy na to Riva TNT 2 32 MB

Link to post
Share on other sites

Znafco, może to ty nie rozumiesz a się mądrkujesz. Ja we wszystko uwierzę tylko daj mi dowód! A w ogóle to dziwię się jakbyś nie zauważył, że jemu GORZEJ chodzi niż przedtem, o różnicę można się spierać, ale dlaczego GORZEJ? Cytuję :"Wczytywanie w grach są wolniejsze ,tak samo jak je uruchamianie gier" Tego się czepiłem.

Link to post
Share on other sites

System jest świerzo przeinstalowany.

Takie gry jak CoD 4 czy Wiedźmin mi tną jakby miał za mało ramu.

A co jeszcze dziwniejsze wsadziłem moją starą kartę czyli 8600 gt

do innego komputera z procesorem Core duo 1.8 na pokładzie.ICoD 4 działa dokładnie tak samo czy wiedźmin inych gier jeszcze nie testowałem.

Link to post
Share on other sites

To może teraz wsadź tego 8600gt i daj znać czy gry "nagle dostały kopa" bo coś nie chce mi się wieżyć że to przez kartę graficzną dysk ci wolniej pliki odczytuje.

 

profbolek - to porównanie na 9600GSO było przynajmniej nie na miejscu. Przy nim 4870 to potwór! I O/C procesora da ogromne korzyści.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...