Skocz do zawartości

Radeon 4850 problem


Recommended Posts

Ściągnołem wersje 1204 ale on jest w pliku BIN więc jak lu czym otworzyć.

Przeczytaj sobie instrukcje update biosu, jak nie jesteś w stanie zrozumieć to daj sobie spokój. Wracając do sedna: nie wydaje mi się żeby athlon 4800+ nie pozwalał osiągnąć żadnej poprawy po przesiadce z gf8600gt na r4850. Ja akurat zapisuję sobie wyniki w 3dmarku na różnych kartach i mając 4800+ podkręcony co prawda na 3000 mhz wyniki w 3DMark06 1680x1050 miałem takie:

GF8600GTSonic+(625/1375/1800 Mhz) - 4818 3DMarks

GF8600GTSonic+(700/1512/2100 Mhz) - 5367 3DMarks

GF8800GT (700/1728/1800 Mhz) - 10099 3DMarks

GF9600GSO, 768Mb (663/1674/1900 Mhz) 9358 3DMarks

więc różnica między gf8600gt a r4850 powinna być jeszcze większa, sporo większa. I bez przesady że to +500 Mhz robi taką różnicę, to jest ważne ale nie wierzę że przez to nie ma żadnej różnicy.

Dlatego pytam: na jakiej podstawie sądzisz że nie ma poprawy? Testy, wrażenia własne? Jeśli tak jest naprawdę to coś jest nie tak, ale nie z procesorem. A w ogóle jakim cudem działa ci to na tym zasilaczu?

Link to post
Share on other sites

Na przykład CoD 4 na 8600 gt średnio 120 , a na takich samych ustawieniach na karcie 4850 jest 99 (najwięcej) nie raz spada poniżej 40.

Wczytywanie w grach są wolniejsze ,tak samo jak je uruchamianie gier.

Więc nie uświadczyłem żadnej poprawy wydajności tak samo w Wiedźminie tnie ja tnoł, i wczytuje sie długo.

Tak samo jest z innymi grami ,które teraz zaczeły sie przycinać.

 

Dlatego chyba ją sprzedam,bo ten zakup chyba nie był mądry.

Link to post
Share on other sites

Bzdury, co ma wczytywanie gier i uruchamianie do karty graficznej?? Musi być coś źle, nie związanego z kartą grafiki. Gdyby nie to dłuższe wczytywanie gier i uruchamianie to bym zapytał czy przeinstalowałeś system po zmianie grafiki (wskazane i zalecane). Oczywiście podłączyłeś dodatkowe zasilanie do R4850? Przeinstaluj windowsa (jeśli tego nie zrobiłeś) i zmień ten zasilacz. I włącz jakieś benchmarki grafiki (3dmark) to będzie z grubsza można ocenić jak to chodzi. To że się wczytuje długo to zależy od dysku, pamięci i trochę procesora, ale nie może być gorzej!

Link to post
Share on other sites

CoD 4 pomyłka przepraszam zamiast 99 jest maksymalnie 60.

Ta karta to śmiec żałuje że wymieniłem.Mój 8600 gt w CoD 4 miał 120 zamiast 60.Grzebałem w opcjach wszelkie Vsyncy są wyłączone.

Nie reinstalowałem windowsa czy to jest zalecane?

Jak miałem starą 8600 GT szybciutko COD 4 mi sie wczytywał ,a teraz to sie wczytuje z kilkadziesiat sekund.

Link to post
Share on other sites

To się z chęcią zamienię na mojego gf9600gto 768Mb. Widzę że jesteś uprzedzony, śmieć to był gf 8600 GT, bardzo upośledzona karta, ten radek musi lepiej chodzić. A to że jedna gra chodzi gorzej? Może tak być bo jedne chodzą lepiej na gf a inne na radeonach. Najpierw przetestuj dokładnie, później ewentualnie szukaj przyczyny gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za zły link.

O to całościowa ocena:8448

SM 2.0 Score:3749

SM 3.0 Score 4151

CPU score:1858

Rany boskie: wynik w czym? A co do tego procesora w dosłownie kilku grach wykorzystujących 4 rdzenie może być lepiej, bo on jest niżej taktowany niż twój obecny, więc w większości będzie jeszcze gorzej.
Link to post
Share on other sites

Procesor wiele nie pomoże. Nawet na jednordzeniowym athlonie musi być lepiej, a na pewno nie gorzej. Podaj nazwę karty, wynik z jakiegoś nowego 3dmarka (05,06) i screena z riva tuner/main/driver settings/overclocking (taktowanie karty). Dodatkowe zasilanie podpiąłeś?

Boże... "Nawet na jednordzeniowym Athlonie musi byc lepiej" ;) Nie będzie lepiej. Podam Ci przykład.

 

Pewnego pięknego dnia się obudziłem i postanowiłem, że pora zmienić kompa. Na początek kupiłem sobie Radeona 4870 od Gigabyte'a. Po powrocie do domu, podłączylem kartę i zainstalowalem sterowniki. Pierwsze co zrobiłem to test 3DMark 2006. I co? I zonk.

 

Wynik na starej karcie, którą był Radeon 2900XT wynosił 10450 punktów, wynik na Radeonie 4870 11234 punkty. Coś nie tak nie? Procesor AMD Athlon X2 6000+ itd. Na następny dzień poszedlem znów do sklepu i kupiłem nową płytę główną, wraz z Phenomem II i 4GB DDR2. Podłączyłęm, wykręciłem, przetestowalem. Wynik? 17200 punktów. Masz jeszcze jakieś pytania? I te 500MHz jak wspomniałeś, zrobi mu kolosalną różnicę, nawet sobie tego nie wyobrażasz.

Link to post
Share on other sites

to nie jest procesor na złącze am2, tylko am2+, nie będzie on pasował do twojej płyty. OC nie boli, a z tego x2 4800+ wycisnął bys na luzie 3GHz, zamiast kupowania x2 6000+, któy ma właśnie takie taktowanie.

A 500 MHz to jest duża róznica wydajności przy blokowanewj karcie.(500 MHz może dać niezłego kopa)

Link to post
Share on other sites

Dzięki sp4wners! Super porównanie! Autorowi wątku zalecam podkręcenie procka, bez problemu powinien pójść na 2600 MHz.. i wtedy porównać wyniki w 3d marku.

Nie wiem czy masz dostęp do ciekłego azotu. Jeśli tak to możesz spróbować podkręcić jeszcze bardziej. Tutaj filmik, który najlepiej to prezentuje. Zobacz jak 3d mark skoczył z 15 tysięcy do 23!

Link to post
Share on other sites

Wiem, że super porównanie. Dlaczego wykręcić na 2600MHz? Ten procesor ma taktowanie 2400MHz, więc 200MHz to tyle co nic w przypadku takiej karty graficznej i takiego taktowania CPU. Niech wykręci go na 2800MHz na początek i zobaczy czy opłaca mu się wymieniać procesor czy kręcić do 3GHz

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ale ja zawodowym oerclockerem nie jestem.

Kiedys podkręcałem athlona 2600 ,ale niestety nie wyszło a zaowocowało spaleniem kompa.

A co do problemu zrobiłem formata i jest nadal tak samo więc chyba zmienie procesor.Dzięki za pomoc

A jeszcze jedno pytanie czy po zmianie procesora tez trzeba robic reinstal systemu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...