Skocz do zawartości

Radeon 4850 problem


Recommended Posts

Pzredtem miałem 8600 gt .A teraz zakupiłem Radeina 4850 ale wydajnośc w grach stoi w tym samym miejscu jest sposób chociarz mały żeby ja poprawic.

Bo chyba wydałem pieniądze w błoto.

No to na jaki?

Płyta ASUS M2N-E SLI

Zasilacz MODECOM FELL 400w

Cena tak do 400 zł

Link to post
Share on other sites

procek jeszcze styknie na jakiś rok raczej, ale musisz go podkręcić. Zainwestuj w chłodzenie dobre i zasilacz 600W. z oc przy starym zasilaczu może byc problem, a 600w np OCZ-ta wystarczy z dużym zapasem, i w przyszłości przy rozbudowie nie będziesz musiał kupować nowej zasiłki.

 

PS: tego procka spokojnie wykręcisz do 2,8 GHz, może więcej. Wtedy i przyśpieszy karta, jak i sam procesor, zysk będzie ogromny, a koszta małe.

 

Katana II - 99 zł

OCZ StealthXStream - 300 zł

Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale nawet Athlon X2 6000+ jest zbyt wolny. W moim starym kompie miałem Athlona 6000+ i ograniczał Radeona 2900XT, który jednak jest słabszy od 4850. Jeżeli nie chcesz wydawać dużo kasy, kup nowego Phenoma II X3. Kosztuje prawie 600zł, teraz nie warto inwestować w starsze modele Phenomów, bo są prawie w identycznych cenach co nowe, a potencjał OC i samą wydajność mają o wiele wyższą niż starsze modele :D

Link to post
Share on other sites

Najlepiej podaj fundusze jakimi mógłbyś dysponować, to gwarantuję że wybierzemy tak abyś był w pełni zadowolony :D

 

EDIT: Wybacz nie doczytałem, że płyty nie chcesz zmieniać :) Przy Twojej płycie rzeczywiście Athlon X2 6000+ byłby najlepszym wyborem. Kosztuje 335zł (cena z ProLine), wersja 89W taktowana zegarem 3100MHz, więc na 3300-3400 ją wykręcisz :P Już na 3200MHz zauważysz znaczną poprawę :)

Link to post
Share on other sites

rozwiązanie które podałem, jest najbardziej opłacalnym wyjściem z tej sytuacji.

Phenom x3 też nie będzie dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę gdyż za rok, czy dwa xanon21 wymienia kartę na lepszą i znowu nie odczuje wzrostu wydajności bo procek będzie ograniczał. Dlatego proponuje oc procesora, inwestycję w przyszłościowy zasilacz i chodzenie. Procek kupi za rok jak ceny potanieją, bo teraz to wszystko tak poszło w górę, że naprawdę się nie opłaca.

 

chyba tam wyżej napisał, że fundusze około 400 zł

Link to post
Share on other sites

rozwiązanie które podałem, jest najbardziej opłacalnym wyjściem z tej sytuacji.

Phenom x3 też nie będzie dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę gdyż za rok, czy dwa xanon21 wymienia kartę na lepszą i znowu nie odczuje wzrostu wydajności bo procek będzie ograniczał. Dlatego proponuje oc procesora, inwestycję w przyszłościowy zasilacz i chodzenie. Procek kupi za rok jak ceny potanieją, bo teraz to wszystko tak poszło w górę, że naprawdę się nie opłaca.

 

chyba tam wyżej napisał, że fundusze około 400 zł

Tutaj bym się nie zgodził, bo skoro myślisz w ten sposób to powodzenia o.O Czyli każdy z nas źle zrobił kupując 4 rdzenie, bo za 2 lata będą już nie wystarczające, bo karty będą wykorzystywały już 6 rdzeni, a 4 będą je spowalniały, natomiast za 4 lata, 6 rdzeni będzie a mało do kart graficznych i będzie trzeba kupić 8 rdzeni.. Myśl co piszesz, bo tak było, jest i będzie z komputerami. Sprzęt wymienia się średnio co 2-3 lata jak ktoś chce "nadążyć

Link to post
Share on other sites

oczywiście, ale nie wymienia się sprzętu w najmniej odpowiednim momencie(słaba złotówka w tym przypadku). Jeśli są inne rozwiązania, tańsze to czemu z nich nie skorzystać. A gdy ceny "znormalnieją" kupi porządnego phenoma II albo inny dobry procek w tej samej cenie co teraz lipnego(sorry za stwierdzenie) phenoma x3. A robiąc inwestycję jak napisałem, nie będzie musiał wtedy kupowac chłodzenia i zasilacza, gdyż już je będzie posiadał.

 

mam ASUS-a M2N sli deluxe i pracuje na nim phenom x4. Po updacie biosu raczej wejdzie.

Link to post
Share on other sites

oczywiście, ale nie wymienia się sprzętu w najmniej odpowiednim momencie(słaba złotówka w tym przypadku). Jeśli są inne rozwiązania, tańsze to czemu z nich nie skorzystać. A gdy ceny "znormalnieją" kupi porządnego phenoma II albo inny dobry procek w tej samej cenie co teraz lipnego(sorry za stwierdzenie) phenoma x3

Mi chodzi o Phenoma II X3, a nie Phenoma X3 :D

 

Co do płyty, to napisałem wyżej, że nie zauważyłem że płyty głównej nie chcesz wymieniać :) Na nią podejdą tylko Athlony X2 (poza wersją 7750). Dlatego 6000+ byłby najlepszym rozwiązaniem :P Chociaż na początek możesz spróbować pobawić się w OC obecnego procesora i zobaczyć czy rezultaty będą Cię zadowalały. Jeżeli nie, to bierz 6000+, 300zł to nie tak dużo :)

Link to post
Share on other sites

faktycznie na oficjalnej stronie ASUS-a pisze, ze ten model nawet po aktualce biosu nie obsługuje phenomów.

Czyli w grę wchodzi wymiana płytki głownej. Koszta rosną, a ja dalej uważam że powinien posotąpić jak pisałem. Phenom II x3 jest drogi i jak narazie prawie nie spotykany w sklepach, ale za jakiś czas będzie całkiem dobrym rozwiązaniem( hehe nie zauważyłem wcześniej że chodzi o II, ale to nie zmienia mojej opini)

 

wyjście na teraz jest dość drogie i wiąże się z wymianą kilku podstawowych elementów.

 

płyta główna ~ 400zł

procek ~ 600 zł

zasilacz ~ 300zł

+ dobry cooler ~ 100 zł

 

Razem 1400zł, a za pół roku procek ten sam kupiłbyś może nawet 100 zł taniej, albo jakiś lepszy może w tej samej cenie.

Link to post
Share on other sites

OC raz kiedys próbowałem ,co skończyło się żle.

Kupił bym athlona 6000 ale czy będzie dobrze współpracował z tą karta graficzną ?

Nie chce brać na ślepo.

Skoro boisz się kręcić, a płyty głównej też nie masz zamiaru zmieniać, to bierz 6000+, gwarantuje że zobaczysz różnicę i to całkiem sporą :D

Link to post
Share on other sites

Phenom II x3 jest drogi i jak narazie prawie nie spotykany w sklepach, ale za jakiś czas będzie całkiem dobrym rozwiązaniem( hehe nie zauważyłem wcześniej że chodzi o II, ale to nie zmienia mojej opini)

Sądzisz, że Phenom II to badziew? LOL... I tu się mylisz, nie wiem może testów nie widziałeś, albo samego procesora w akcji, ale powiem Ci że po przesiadce z Phenoma 9650 jestem w końcu bardzo zadowolony :D

Link to post
Share on other sites

Zobaczysz różnicę na tym 6000+ zawsze możesz spróbować z limitowanym 6400+ który jest jeszcze szybszy ale to był już jak dla mnie procesor ciekawostka. (http://benchit.pl/procesory/AMD/Athlon+64+X2/6400%2B) Ma duży mnożnik ale nie sądzę by był sens płacić za niego prawie 500zł. Jeśli podkręcisz 6000+ do jakiś ciekawych wartości to różnica pomiędzy nim a 4800+ sprawi że karta zacznie pracować w swoim żywiole.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem... Porównaj sobie ceny Intela do AMD. Chodzi mi o procesory Intela, które są słabsze niż obecne Phenomy II :D Dla mnie dawać 800zł za dwurdzeniowy badziew, to lekka porażka, skoro mogę mieć za taką samą kasę szybszego Phenoma II. Intel ma dziwną politykę o.O Ale ok... Nie zbaczajmy z tematu :)

Link to post
Share on other sites

Swojego 6000+ wykręciłem na 3500 :P:) i to jeszcze była pierwsza rewizja, czyli ta która podobno w ogóle nie chciała sie kręcić :P Nowa rewizja z TDP 89W i zegarem 3100, powinna łątwiej pójść, zresztą nawet te 300MHz, da mu większego kopa niż w przypadku 4800+ :)

 

BTW: kozacki awatar :D Tępić intela :P

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny przypadek ze znajomym. Kupił sobie kiedyś 3850 i pisze do mnie, że ma jeszcze mnie FPS w grach niż na starej karcie. Był to Geforce 7600GT. Co się później okazało, chłopak cały czas myślał że ma dwurdzeniowego celerona, a okazało się że miał starszy model z jednym rdzeniem :) I musiał wymienić jeszcze procesor :D Koleś w sklepie jak mu sprzedawał kompa z rzekomym dwurdzeniowym Celeronem, strasznie się zarzekał, że procesor ma dwa rdzenie, jest super wydajny itd. i weź tu puść do sklepu komputerowego kolegę, który nie ma bladego pojęcia co się z czym je :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...