Skocz do zawartości

Obudowa i Zasilacz


Recommended Posts

Cześć,

Mam problem, składam komputer i nie wiem co lepsze. Znalazłem obudowe

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=10587

z zasilaczem.

I też

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=38923

tylko że on jest bez zasilacza, Ale znalazłem zasilacz taki

XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

 

Który jest lepszy? Ten gotowy z zasilaczem, czy ten bez zasilacza tylko ten co znalazłem.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zdecydowanie Brutus + XFX Core 550W jest lepszym rozwiązaniem - ZDECYDOWANIE.

Jeśli chcesz mieć z przodu obudowy usb3.0  i Twoja płyta posiada wyjście usb3.0 na front panel to atakuj Brutusa 430.

Link to post
Share on other sites

@up

Tak jak napisał rezerwuar, ten XFX to dobra konstrukcja, Deus też jest dobry, a Brutus w swojej cenie nie ma konkurencji. Co do mocy zasilacza podaj resztę konfiguracji ( CPU, mobo, grafika ) i czy masz zamiar bawić się w OC.

Edytowane przez baq44
Link to post
Share on other sites

Bez porównania, XFX, obudowy z zasilaczami przeważnie są słabe, a tracer to pseudo zasilacz.

XFX to mocna konstrukcja, starczy do najmocniejszego CPU + OC  i do jednordzeniowej GPU.
 

Link to post
Share on other sites

Jednak już wybrałem :)

ZASILACZ: Thermaltake Smart 630W 80+ 120mm APFC (SP-630PCWEU)

OBUDOWA: SilentiumPC Brutus 310 Pure Black

Zasilacz ma 630W więc wystarczy, bo tamten ma chyba 550W więc możliwe że nie wszystko by mi chodziło sprawnie.

Link to post
Share on other sites

Do tego Thermaltake ma dosyć przeciętne bebechy, zwłaszcza jeśli chodzi o ich możliwości utrzymania stabilnych napięć. Ta platforma jest znana z regulacji przekraczającej 2%. Oczywiście nadal wszystko jest w normie, jednak według mnie jak już się płaci za zasilacz 200 zł +, to warto wymagać jakiegoś min. ;) 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie Smart i Smart SE, bazuje na tej samej platformie CWT. Ogólnie zmiany raczej są kosmetyczne. W teorii Smart SE nie ma certyfukatu, ale to raczej kwestia oszczędzenia na nim niż fizycznie braku możliwości zdobycia takiego.  

 

Ogólnie aby mnie źle nie zrozumiano, zasilcze pracują stabilnie i nie wychodza poza normy, po prostu są przeciętne pod względem trzymania napięć. Nawet w porównaniu do innych zasilaczy bez niezależnej regulacji napięć. No a w cenie 200-250 zł jest trochę zasilaczy z niezależną regulacją napieć już. 

Link to post
Share on other sites

taki sobie zasilacz ma 552w na v12 to nie jest jakis high-endowy zasilacz no i do pojedynczej karty spokojnie starczą zasilacze wyżej wymieniane

I glosne, do jednej karty nie potrzeba tyle w.

Xfx daleko nie odbiega od thermaltake wiec nie sugeruj sie tym ile zasilacz w ma napisane.

Tak czy owak kupiles wiec luz,starczy do mocnego CPU z OC i do jednordzeniowej GPU.

Konstrukcja CWT wiec nie ma sie co martwic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...