Skocz do zawartości

Demontaż IHS, Jak to zrobić? Czy warto?


Recommended Posts

Świetny poradnik. Masz plusa za włożoną pracę. Planuje wodowanie proca i trochę skusił mnie ten poradnik aby zaryzykować i usunąć całkowicie IHS. Ciekawe jakie mógłbym OC z niego wtedy wycisnąć, znalazłeś w sieci jakieś info odnośnie rezultatów po takim zabiegu na LC?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić, to zdecydowanie lista plusów.
Jak zaletą demontażu może być łatwość ów demontażu - to jest logicznie niespójne.
Następnie, wyższe taktowania i napięcia są możliwe do osiągnięcia dzięki obniżeniu temperatur, a nie zmianie pasty per se - więc tutaj jest to masło maślane i znów lekka rozbieżność merytoryczna. 

Więc jedyną zaletą tego zabiegu jest zbicie temperatury.
Do minusów należałoby zaliczyć, mimo wszystko, ewentualne manualne uszkodzenie procesora - bo mimo łatwości wykonania, nie jest to zabieg bezpieczny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może dać. Temperatura jest jednym z wielu możliwych przeszkód na wyższe OC i wcale nie musi podnosić potencjału podkręcania jeżeli możliwości rdzenia zostały już przez kogoś wykorzystane. 

Dlatego też, zakładanie z góry że wymiana pasty poprawi wynik jest błędne - może poprawić wynik a wcale nie musi. Stałą zmianą w całym tym procesie (choć i na to pewnie znalazłby się kontr-argument) jest jedynie niższa temperatura - natomiast skutkiem niższej temperatury (a nie zabawy z IHS) może być zwiększenie potencjału OC, a dokładniej rzecz ujmując ominięcie jednej z barier stojących na drodze do wyższego taktowania/napięcia.

Link to post
Share on other sites

Nie ja szukam dziury w całym, tylko Ty znajdujesz wymówki bardzo niskich lotów.
Ja tylko rzuciłem sugestię, jak zrobić aby było składnie, logicznie i profesjonalnie - jeżeli zadowala Cię opisowa amatorszczyzna to nic mi do tego, ale w chwili obecnej, aktualna charakterystyka nie oddaje faktycznych wad i zalet całego tego procesu i o to mi się rozchodzi - bo czytają to tez ludzie którzy stykają się z tym pierwszy raz i mogą nabrać błędnego (bądź bardzo nieścisłego) pojęcia.

Link to post
Share on other sites

@Sid: dajże chłopie spokój. Ten temat jeden z niewielu innowacyjnych wątków na tym forum. Są materiały z zagranicznych renomowanych serwisów, jest jasno i przejrzyście. Jaki jest sens czepiania się o detale z taką zaciekłością. Zamiast teoretyzować na temat tego, czy lub w jakim stopniu temperatura przekłada się na wyniki OC, to zobacz na wynik Balrogosa w topicu z wynikami przetaktowania procków. Ten gość ma twarde argumenty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie. Wybaczcie za infantylne pytanie ale czy Xeon 1240v2 jest lutowany czy klejony. Wiem, że tego procka zasadniczo nie da się kręcić ale pytam się z czystej ciekawości.

Nie znazłem jednoznacznych opinii na ten temat

Link to post
Share on other sites

Nie znazłem jednoznacznych opinii na ten temat

 

 

No właśnie ja też. Mam cichą nadzieję, że Xeon jest lepiej pomyślany niż np. 3770, bo ta pasta pod IHS to prawdziwe przegięcie. Tak czy siak Xeon będzie chodził na standardowych zegarach bo musi ale dobrze by było wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

No jestem pod dużym zaskoczeniem ,że procesory Core2Duo serii E7200 nie były lutowane. Ale wydaje mi się ,że niektóre egzemplarze posiadały lepszej jakości pastę , ponieważ mój procesor przy napięciach rzeu 1,4-1,45V osiąga temperatury maksymalnie 65 stopni +  Heat pipe przy samym procesorze są chłodne, tak jakby procesor nie oddawał wystarczająco ciepła.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

No właśnie ja też. Mam cichą nadzieję, że Xeon jest lepiej pomyślany niż np. 3770, bo ta pasta pod IHS to prawdziwe przegięcie. Tak czy siak Xeon będzie chodził na standardowych zegarach bo musi ale dobrze by było wiedzieć.

Z tego co mi wiadomo Intel Xeon E3 V2 to Ivy Bridge a te wg różnych for, w tym zagranicznych, mają pastę zamiast lutowania - i nie sądzę aby tu było inaczej.

 

Swoją drogą to sama pasta nie jest w moich oczach jakimś wielkim problemem - jest nim raczej potencjalna mozliwosc wyschniecia pasty i tym samym zmiana jej wlaaciwosci fizycznych. Oczywiscie, nie stanie sie to szybko ale nie mozna tego wykluczyc, szczegolnie dla tych wysoko podkrecanych sztuk ktore w wyniku mocnego OC sa na codzien gorace.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...