Skocz do zawartości

Dylemat Chieftec CFT-750-14C I Z77 MPower jak to podłączyć?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez baq44,

Recommended Posts

z góry uprzedzam że jestem nobem jeśli chodzi o niepodłączanie płyt z 1155 - nigdy nie miałem do czynienia z taką płytą gdyż w tej chwili siedzę jeszcze na 775 i w końcu zdecydowałem się przejść na 1155

wydaje mi się że wiem jak to podłączyć ale wolałbym nie ryzykować uszkodzenia płyty więc pytanie kieruje do jej właścicieli:

mam tą płytkę jak w temacie i mam pytanko:

zasilanie Cpu jest na 8 pin więc czy wystarczy może na tym zasilaczu podłączyć wtyczkę 8 pin od zasilania karty czy wystarczy 4 pin?

i jest też wtyczka 6 pin na płycie jako dodatkowe zasilanie grafiki i czy to też trzeba podłączyć?

czy też użyć kabla 6 pin od zasilania grafiki?

 

 

Link to post
Share on other sites

Twoj zasilacz ma EPS 8pin to podłącz do zasilania CPU.

Jak masz GPU to musisz podłączyć zasilanie, wystarczy kabel z zasilacza, przejściówki nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

procka będę miał w poniedziałek 2700k

czyli zasilacz wytrzyma to obciążenie jeśli podepnę  8 pin pod cpu 6 pod gpu???

i 6+8 pin pod gtx570?

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Pewnie ze tak, wszystko jest tak zrobione żeby chodziło stabilnie.

Tak twój PSU ma wystarczająco dużo kabli aby podłączyć . :)

PCI-E-Podepnij pod grafikę.

EPS 4+4 na zasilanie procesora.

Masz foto:

http://proline.pl/duze-zdjecia.php?p=CHIEF+CFT-750-14CS&fotka=2&t=+Chieftec+CFT-750-14CS+750W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko że to nie ten zasilacz ale też modularny ;)

wiem ile ma kabli bo mam go już z 5 lat i co jakiś czas tam coś zmieniałem a na 775 podłączyć płytę itd to pryszcz eheheh

mój to ten http://www.ceneo.pl/803985

dzięki za pomoc!!!



a znasz się może trochę na pamięciach ddr 3?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz sobie poradzi, co do tej dodatkowej wtyczki ATX 6PIN, jest to dodatkowe zasilanie grafiki przy mocnym przetaktowaniu lub SLI/CF. Jeżeli masz możliwość to podłącz, jeżeli nie, to i tak jedna karta powinna działać bez problemu ( oczywiście z podpiętym zasilaniem do karty ).

Link to post
Share on other sites

A to przepraszam tak czy siak twoj zasilacz ma to samo to psu na zdjęciu ma więcej wtyczek, ale najważniejsze ma :) wiec podłączysz procesor 8 pin i grafikę 6 i 8pin.

Na pamięciach, zależy co za problem.



Zasilacz sobie poradzi, co do tej dodatkowej wtyczki ATX 6PIN, jest to dodatkowe zasilanie grafiki przy mocnym przetaktowaniu lub SLI/CF. Jeżeli masz możliwość to podłącz, jeżeli nie, to i tak jedna karta powinna działać bez problemu ( oczywiście z podpiętym zasilaniem do karty ).

Procesor tez będzie chodził na 4pin, ale jak wsio ma, to czemu ma nie podłączyć.

Jesli bedzie robil OC to lepiej podłączyć 8PIN.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

baq44 mam GAINWARD GTX570 GLH kręcony na 900 na rdzeniu więc chyba to dodatkowe PCI-E 6pin podpiąć pod płytę nie?

Zawsze jeżeli grafa tego wymaga - twoja akurat tak

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jasne, że tak. Jeżeli jest możliwość to lepiej wszystko podpiąć.

Podsumowując:

zasilanie do płyty: 1. 24 PIN, 2. 8PIN do CPU, 3. 6PIN pod PCIE.

zasilanie do karty: 8+6 PIN PCIE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...