Skocz do zawartości

AMD APU 5600k a Pamieć CZY TO PRAWDA??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RaaKoo,

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Niedawno zakupiłem Amd apu 5600k na asrock fm2a55dgs + 8gb ddr3 1600Mhz jedna kość (jestem bardzo zadowolony Crysis 3 ,Wiedzmin 2 itp nic mi się nie tnie) ale nie o tym .

 

 Moje pytanie brzmi czy to prawda że Apu trinity na jednej kości chodzi wolniej o jakieś 40%???(single vs duall channel) gdzieś to wyczytałem ale nigdzie w necie nie ma na to odp.

 W 3dmarku 11 lub vantage mam mniej pkt niż na testach przez portale 

 

Też pyt z innej beczki :-) nie rozumie wymagań np criysis3 niby musi być karta graf  "dużo wydajniejsza"  od mojego zintegrowanego radeona hd7560d a u mnie lata ta gra ?? np chcą rad hd 5870 on niby ma dużo wyższy wynik w vantage 

 

pozdro i dzieki za odp

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego, że APU lubi szybkie pamięci dual channel powinien dać wzrost wydajności.

 

 

Też pyt z innej beczki :-) nie rozumie wymagań np criysis3 niby musi być karta graf  "dużo wydajniejsza"  od mojego zintegrowanego radeona hd7560d a u mnie lata ta gra ?? np chcą rad hd 5870 on niby ma dużo wyższy wynik w vantage 

Ta gra ma duże wymagania, ale na Ultra. Przy rozsądnych ustawieniach gry zwykle nie mają dużych wymagań.

Link to post
Share on other sites

Hmm na jakich wymaganiach działa ci Crysis jeśli można spytać. A o ile sie nie myle to na jednej kosci chodzi tak samo jak na 2 czy tam więcej Apu lubi tylko szybki ram czyli najlepiej 1866mhz

 

1440 x 900 tekstury wysokie / sprzęt wysokie  aa 1x (ogólnie mam podniesione Gpu do 840mhz z 780chyba ale to chyba za dużo nie jest)

Właśnie dlatego, że APU lubi szybkie pamięci dual channel powinien dać wzrost wydajności.

 

 

Ta gra ma duże wymagania, ale na Ultra. Przy rozsądnych ustawieniach gry zwykle nie mają dużych wymagań.

myślisz że do 40% wydajności tak jak pisałem, zastanawiam się własnie czy nie dokupić 2 pamięci takiej samej, nie wiem czy jest sęs, mało kto ma taki sprzęt i nie ma dużo info o tym

Link to post
Share on other sites

1440 x 900 tekstury wysokie / sprzęt wysokie  aa 1x (ogólnie mam podniesione Gpu do 840mhz z 780chyba ale to chyba za dużo nie jest)

myślisz że do 40% wydajności tak jak pisałem, zastanawiam się własnie czy nie dokupić 2 pamięci takiej samej, nie wiem czy jest sęs, mało kto ma taki sprzęt i nie ma dużo info o tym

Myślę, że to trochę zbyt optymistyczna liczba, ale faktycznie w necie ciężko coś znaleźć (znalazłem tylko jak układ Intela w Dual Channel zdobył prawie 50% więcej punktów w smarku). Po prostu jakbyś kiedyś zmieniał RAMy to miej to na uwadze.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że to trochę zbyt optymistyczna liczba, ale faktycznie w necie ciężko coś znaleźć (znalazłem tylko jak układ Intela w Dual Channel zdobył prawie 50% więcej punktów w smarku). Po prostu jakbyś kiedyś zmieniał RAMy to miej to na uwadze.

jak było tak jak w przypadku intela to miał bym bardzo duży wzrost wydajności  :D 

ps. może ktoś z forum ma trinity i się wypowie

Link to post
Share on other sites

tzn ogólnie im szybsza pamięć i im "szersza" magistrala tym lepiej AMD APU się sprawuje :)

także imho Dual 1866 MHz to bardzo dobra konfiguracja - spokojnie wystarczy do większości nowych gier

pamięć 1600Mhz ujdzie, różnica w porównaniu do 1866 to ok max 5fps :)

 

 

Moje pytanie brzmi czy to prawda że Apu trinity na jednej kości chodzi wolniej o jakieś 40%???(single vs duall channel) gdzieś to wyczytałem ale nigdzie w necie nie ma na to odp.

40% to przesada :P różnica na pewno jest - jak duża? zależy od gry

Link to post
Share on other sites

tzn ogólnie im szybsza pamięć i im "szersza" magistrala tym lepiej AMD APU się sprawuje :)

także imho Dual 1866 MHz to bardzo dobra konfiguracja - spokojnie wystarczy do większości nowych gier

pamięć 1600Mhz ujdzie, różnica w porównaniu do 1866 to ok max 5fps :)

 

 

ogólnie w biosie mam dwie opcje taktowania ramu user 1 (1600mhz) user 2 (1866mhz) wiec i tak działa mi ta jedna kość jako 1866mhz 

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Witam

 

Dokupiłem pamięć(mam 2x 8Gb 1600Mhz cl9) więc wydajność wzrosła około 50% , sam jestem w szoku ,do APU tylko dual chanell !! w 3dmark Vantage z słabego wyniku w single chanell 3440p w performance  do 5169p bez OC procka !! jestem zadowolony :)  w przyszłości dokupie grafe w duall R6670 powinno przebić 10 000tyś p .

 

pozdrawiam

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

1440 x 900 tekstury wysokie / sprzęt wysokie  aa 1x (ogólnie mam podniesione Gpu do 840mhz z 780chyba ale to chyba za dużo nie jest)

 

To twoje apu jest jakieś mega, jeśli grasz w takich ustawieniach w c3  ;) chyba zmienie obecny sprzęt na apu...

 

Dokupiłem pamięć(mam 2x 8Gb 1600Mhz cl9) więc wydajność wzrosła około 50% , sam jestem w szoku ,do APU tylko dual chanell !! w 3dmark Vantage z słabego wyniku w single chanell 3440p w performance  do 5169p bez OC procka !! jestem zadowolony  :)  w przyszłości dokupie grafe w duall R6670 powinno przebić 10 000tyś p .

 

To ogólny wynik 3dmv?

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

To twoje apu jest jakieś mega, jeśli grasz w takich ustawieniach w c3  ;) chyba zmienie obecny sprzęt na apu...

 

 

To ogólny wynik 3dmv?

Ad.1 Tak dokładnie w takich(przy dużych zadymach miał momenty zwolnień , ogólnie super jest w sprzęt średni  reszta wysoka)

Ad.2 Ogólny wynik 

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

 

Ad.1 Tak dokładnie w takich(przy dużych zadymach miał momenty zwolnień , ogólnie super jest w sprzęt średni  reszta wysoka) Ad.2 Ogólny wynik 

 

 

Ja mam tylko 13849pkt w 3dmv http://www.3dmark.com/3dmv/4599891

 

Co do crysisa 3 to 1680x1050 medium, aax1, nie schodzi mi poniżej 30fps w najgorszych momentach z całej gry, średnio ok 50fps, ale w high potrafi mi zejść poniżej 30fps = jak dla mnie niegrywalne, dlatego gram w medium.

 

A więc jak APU ogarnia medium detale, powyżej 30fps non stop to jestem pod wrażeniem, choć nie do końca mogę w to uwierzyć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...