Skocz do zawartości

Problem Leadtek WinFast 2000XP Expert


Recommended Posts

generalnie umordołwałem się z konfiguracją tej karty pod windows 7 (x64) i kablówką z UPC

nadal nie moge znaleźć TVP1 ale problem jest innego rodzaju

mianowicie:

#1

po uruchomieniu windowsa mogę odpalić TV/ radio z (orginalnego) pilota.. po kilku kliknięciach zmiany kanału pilot szaleje.. zamiast zmieniac kanał to ścisza. zamiast sciszać to zmienia wejście Cable/S-Video... az w koncu przestaje działać.. jakies pomysły?

#2

kolejny to taki, ze poziom głośności Line_In za kazdym razem, gdy wyłączę "TV" maleje praktycznie do zera i musze za kazdym razem grzebać w ustawieniach wejść i zwiekszać jego poziom..

Link to post
Share on other sites

Również mam problem z tym tunerem, tylko trochę inny i pod innym systemem.

 

Zainstalowałem sobie Vistę Home Premium z SP1 i muszę powiedzieć, że wszystko się pod nią pięknie zainstalowało. Nawet rzeczona karta telewizyjna. Sterowniki zostały ściągnięte ze strony Leadteka; pisze tam, że są sprawdzone przez WQHL więc wierzyłem, iż wszystko będzie cacy. Jednak nie.

 

Mimo iż wszystkie urządzenia na karcie zostały poprawnie wykryte przez system po instalacji sterownika, problem pojawił się po instalacji programu PVR2. Znalazło mi wszystkie kanały, piękny był obraz (na tyle, na ile pozwala kablówka), ale nie miałem żadnego dźwięku. I to nie spowodowanego złym systemem telewizyjnym, tylko program nie pozwolił mi na wybranie "analogowego urządzenia audio". Po prostu rozwijałem listę i nie było na niej mojej karty dźwiękowej (Realtek HD Audio 5.1). W "Urządzeniu miksującym" widniała karta, ale widać to nie wystarczyło.

 

Zaznaczę, że do wszystkiego przed instalacją Visty ściągnąłem najnowsze sterowniki (płyta główna, dźwiękówka, grafika, tuner).

 

Chciałem zapytać, czy oprócz mnie jeszcze ktoś ma problemy z tą kartą pod Vistą? A może są tacy, którym chodzi wszystko poprawnie i nigdy nie mieli z nią problemów? Dla mnie to trochę śmieszna sytuacja, bo karta jest dalej przecież w sprzedaży a nie ma do niej poprawnego sterownika na system, który od ponad dwóch lat jest na rynku i praktycznie od paru miesięcy kupując nowy komputer nie ma się żadnego wyboru?

Link to post
Share on other sites

problem z dzwiękiem :D -> wcisnij "A" z klawiatury aby wybrac audio

"S" aby wybrać Stereo/Main/Dual

V aby wybrać wejście video CVBS/S-Video/TV

btw. windows 7 to taka vista ;-)

 

co z tym pilotem? zna ktos rozwiązanie? bo nie wiem czy jest to przyczyna aby oddać sprzęt do sklepu..

Link to post
Share on other sites

Przecież wytłumaczyłem, że to nie ma nic wspólnego ze zmianą systemu dźwięku/sygnału tv. Wiem, że klawiszem A można zmienić system PAL B na PAL D i na odwrót.

 

Mój problem polega na tym, że w ustawieniach tunera nie mogę wybrać karty dźwiękowej, jako źródła dźwięku (kabelek poprawnie podłączony karta tv-karta dźwiękowa). Mam pustą rozwijaną listę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...