Skocz do zawartości

Drastyczny Spadek fps TYLKO w grze wieloosobowej


Recommended Posts

Gość QaziG

Na razie jednak nie wyczyszczę karty bo nie mam sprężonego powietrza. Znacie może jakieś sposoby na wyczyszczenie karty pod wiatraczkiem oprócz podjechania na stacje i użycia kompresora ?  :D

 

 

tak znamy

pędzelek i odkurzacz ,

a sprężonym powietrzem możesz uszkodzić elektronikę ,bo w czasie psssykania wytwarza się niska temperatura

a po psikaniu jak wszystko nie wyparuje i włączysz kompa to zrobisz zwarcie i dym

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te spadki fps to na jakich mapach (wielkie, małe)? Ja pierwszy mecz na jednej dużej mapie (z dodatku Amored Kill) mogę przegrać, ale gdy już załaduję się kolejna duża mapa to tnie jak cholera i po minucie BF3 się wyłącza. Zamówiłem kolejne 4gb RAM'u (teraz mam 4gb) i myślę, że problem  powinien zniknąć. Na małych mapach (z dodatku np. B2K) nic się takowego nie dzieje. Także na 100% wina RAM'u.

 

Mój sprzęt:

AMD Phenom II X4 955 @ 3.8GHz

AMD Sapphire HD 5870 @ 900/1300MHz

 

Na Wszystkich mapach dowolna ilość graczy nawet 4. Jakie masz chłodzenie bo widzę ,że podkręciłeś procka do 3.8.'

 

tak znamy pędzelek i odkurzacz , a sprężonym powietrzem możesz uszkodzić elektronikę ,bo w czasie psssykania wytwarza się niska temperatura a po psikaniu jak wszystko nie wyparuje i włączysz kompa to zrobisz zwarcie i dym

 

Właśnie tak przed chwilą zrobiłem :) I dzięki za ostrzeżenie. Zaraz sprawdzę temperatury podczas gry w BF3.

Edytowane przez TvixAt
Link to post
Share on other sites

up nie słuchaj tego debila bo to kolejny troll forumowy

 

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/04/wyczysc-swoj-komputer

Konieczne będzie także sprężone powietrze w puszce.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_wyczyscic_komputer_-_letnie_porzadki-3877/strona/14631.html

 

W skład polecanego przez nas zestawu wchodzą:

  • sprężone powietrze

http://forum.pclab.pl/topic/734778-Jak-wyczyscic-komputer-z-kurzu/

Kup puszkę ze sprężonym powietrzem - ok 20 zł i przedmuchaj.

Mam dalej szukać? Palnij się w łeb i poszukaj info zanim coś napiszesz...

Gdzie wy sie rodzicie... powinno się przechodzić jakiś test aby miec dostęp do internetu....

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

up nie słuchaj tego debila bo to kolejny troll forumowy

 

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/04/wyczysc-swoj-komputer

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_wyczyscic_komputer_-_letnie_porzadki-3877/strona/14631.html

http://forum.pclab.pl/topic/734778-Jak-wyczyscic-komputer-z-kurzu/

Mam dalej szukać? Palnij się w łeb i poszukaj info zanim coś napiszesz...

Gdzie wy sie rodzicie... powinno się przechodzić jakiś test aby miec dostęp do internetu....

 Mhm też mi się zdawało ,że sprężone powietrze raczej jest używane do czyszczenia komputera

 

Edit: GPU 57 stopni po wyczyszczeniu problem nadal występuje... Jak nic nie pomoże to spróbuje zareklamować :)

Edytowane przez TvixAt
Link to post
Share on other sites

Chlodzenie na procka kup jak najwieksze

im wieksze tym lepiej tylko uwazaj zeby Ci sie zmiescilo do obudowy

 

a grafika to tak jak pisalem, jezeli po czyszczeniu dalej bedzi sie grzala to ja oddaj

bo to nie jest normalne zeby podczas grania miala 80C

moja HD7870 podczas strestestu ma 70C

Link to post
Share on other sites

Chlodzenie na procka kup jak najwieksze

im wieksze tym lepiej tylko uwazaj zeby Ci sie zmiescilo do obudowy

 

a grafika to tak jak pisalem, jezeli po czyszczeniu dalej bedzi sie grzala to ja oddaj

bo to nie jest normalne zeby podczas grania miala 80C

moja HD7870 podczas strestestu ma 70C

Ja mam podczas tych spadków max 60 stopni po wyczyszczeniu

Link to post
Share on other sites

Na Wszystkich mapach dowolna ilość graczy nawet 4. Jakie masz chłodzenie bo widzę ,że podkręciłeś procka do 3.8.'

 

Noctua NH-U12P SE2. Rewizja procesora C2, dlatego wyżej nie idzie podkręcić, to max co da się wycisnąć.

Link to post
Share on other sites

 

a sprężonym powietrzem możesz uszkodzić elektronikę ,bo w czasie psssykania wytwarza się niska temperatura a po psikaniu jak wszystko nie wyparuje i włączysz kompa to zrobisz zwarcie i dym

 

"Jak nie wyparuje", co  ?  :o 
"Wszystko", czyli elektronika z PCB,  ?

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Czasami są to lagi, tak jak jest to mocno zauważalne w grze COD BO 2

W Bf3 jest cos takiego w opcjach jak wygladzanie polaczenia sieciowego, czy jak to się tam zwie. Te lagi można pomylić właśnie ze spadkiem wydajności.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Klops
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

tak znamy

pędzelek i odkurzacz ,

a sprężonym powietrzem możesz uszkodzić elektronikę ,bo w czasie psssykania wytwarza się niska temperatura

a po psikaniu jak wszystko nie wyparuje i włączysz kompa to zrobisz zwarcie i dym

od tylu lat dmucham sobie przy włączonym PCecie i jakoś działa WTF O_o

Link to post
Share on other sites

moze masz mozliwosc wlozenia tej karty do kompa kolegi i zobaczyc jak sie zachowuje

bo jezeli problemy zaczely sie z czasem wymiany karty to poco daleko szukac

gwrancje masz to w czym problem

Tak mam taką możliwość bo kolega posiada identyczną karte ale od Gigabyte. Tylko niestety nie wiem czy on czasem nie ma gwarancji na cały komputer. Znaczy się jak zdejmie obudowę to już koniec gwarancji. Ale mogę się mylić i nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Też mam taki problem i również występuje TYLKO w grach multiplayer, co kilka minut FPS spadają z 60 do jakichś 10-15.
Nie ważne jakie miałem ustawienia niskie, średnie czy wysokie. Nie ważne jaka to była gra Battlefield 3, Ace of Spades, World of Tanks.
Najlepsze jest to że te problemy pojawiły się nagle tak z dnia na dzień. Więc wątpię żeby do była jakaś większa wina sprzętu.

Link to post
Share on other sites

To nie wina procesora.. ja mam to co w opisie, poziom 955, + 7770, temperatury max 55C na karcie, na ultra gram sobie spokojnie w 50 fpsach w Bfa trzeciego. Była kiedyś taka opcja w biosie, też miałem takie spadki, opcje wystarczało odznaczyć i spadki znikały.. Ale co to było.. postaram się dowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Pisałem ,że spadki mam na niskich, średnich, wysokich, i ultra tylko w multi. W kampani wszystko hula jak tralalal na ultra wysokich średnich i niskich.

Tak jak wyżej Ci polecają nowe chłodzenie i sprawdź czy masz dobrą cyrkulacje powietrza w obudowie. A tak na marginesie, moim zdaniem oczywiście, niepotrzebne Ci wysokie detale w multi. Skręć detale na średnie i zobacz czy dalej bedziesz miał spadki w multi. W niektorych grach optymalizacja dla multi, a dla kampani znacząco się różni bo w multi poprostu więcej sie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Głupoty, na phenomie 965 i gpu hd6950 grałem w bf3 mp na takich samych ustawieniach jak na singlu i różnicy w wydajności nie czułem, jeżeli ktoś sądzi, że wymiana coolera cpu rozwiąże problem to jest totalnym idiotą :) Fakt, że z reguły między singlem a multi jest lekki spadek klatek/s,jednak tutaj zastanowiłbym się nad łączem, kartą sieciową (sterownikami od niej), pingiem, ew. sterownikami od gpu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...