Skocz do zawartości

Drastyczny Spadek fps TYLKO w grze wieloosobowej


Recommended Posts

Witam, otóż pod koniec grudnia ubiegłego roku zakupiłem nową kartę graficzną jaką jest Vertex 3D Radeon HD7770 X-Edition. Karta sprawdzała się w grach znakomicie. Battlefield 3 w kampani dla pojedynczego gracza chodził na ultra z 45-55 fps.  Postanowiłem więc uruchomić  grę wieloosobową, I tu napotkałem problem bo około  3-6 minutach grania co minutę zaczynają się spadki fps z 45-55 do 21-25 a czasami  klatki spadają nawet do 1 fps. Dzieje się tak na ultra jak i najniższych ustawieniach graficznych.  W Crysisie 3 problem jest identyczny, w kampani  gra chodzi na wysokich bez problemu a w grze dla wielu graczy zaczynają się spadki fps  jak i na wysokich jak i na niskich ustawieniach.

 

Proszę o pomoc bo problem mam już  2 miesiące  i zaczynam się lekko denerwować.
Dodam też ,że na moim starym Asusie 9800GT 512 mb BF3 chodził na średnich z lekkimi spadkami .

 

Mój komputer to :

Karta Graficzna: VTX3D Radeon HD7770 1GB X-Edition
Procesor: AMD Phenom II x4 955 3.20
RAM: Kingstone  x4gb
Zasilacz: Tacens Radix IV-450w

Płyta główna: M4N68T-M LE V2
 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ustaw wentylator GPU na 100%, potem sprawdź czy spadki nadal występują i jakie są temperatury.

 GPU 76 stopni . Spadki nadal występują. Jeszcze spróbuje trochę wyczyścić kartę z kurzu po jest cieniutka warstwa. Może spadnie temperatura ale problem będzie występował cały czas bo nawet świeżo po zakupie karty pojawiały się spadki klatek więc wątpię by to była wina tego kurzu. 

 

Najbardziej zastanawiam się czemu ten problem występuje tylko w multi. W Kampaniach najnowszych produkcji nie ma problemu.

Edytowane przez TvixAt
Link to post
Share on other sites

Ta karta ma w occt 60 stopni max, coś Ci się grzeje, przeczyść dobrze.

Po zakupie miała max 60 stopni ale problem i tak występował. Spadki fps TYLKO w multi. Zaraz biorę się do czyszczenia bo faktycznie to dużo ale na 100% nic się nie zmieni. 

Edytowane przez TvixAt
Link to post
Share on other sites

ja mam HD 7870 i tez mam spadki zwlaszcza na duzych mapach  

procesor mam podobny do twojego (Ph ll 965 BE) i sadze ze tu lezy problem

spadki mam gdy duzo dzieje sie na mapie a w tenczas procek ma najwiecej pracy

i chodzbys mial najlepsza karte to i tak nie pociagnie

 

ale moge sie mylic, to tylko moje przypuszczenia.

 

a tak na marginesie to te temperatury masz straszne

wygladaja jakbys robil strestest a nie gral

 

 

Ps.wieloosobowa jest duzo bardziej wymagajaca niz jednoosobowa

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

ja mam HD 7870 i tez mam spadki zwlaszcza na duzych mapach  

procesor mam podobny do twojego (Ph ll 965 BE) i sadze ze tu lezy problem

spadki mam gdy duzo dzieje sie na mapie a w tenczas procek ma najwiecej pracy

i chodzbys mial najlepsza karte to i tak nie pociagnie

 

ale moge sie mylic, to tylko moje przypuszczenia.

 

a tak na marginesie to te temperatury masz straszne

wygladaja jakbys robil strestest a nie gral

 

 

Ps.wieloosobowa jest duzo bardziej wymagajaca niz jednoosobowa

Właśnie chodzi o to ,że spadki mam na wszystkich  mapach nawet małych i z małą ilością graczy. Mój stary 9800GT nie miał takich problemów.  Hmm wątpię też by wina leżała w procku. Tak te temperatury to masakra pierwszy raz takie mam. Na razie jednak nie wyczyszczę karty bo nie mam sprężonego powietrza. Znacie może jakieś sposoby na wyczyszczenie karty pod wiatraczkiem oprócz podjechania na stacje i użycia kompresora ?  :D

Edytowane przez TvixAt
Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II x4 955 3.20

i po problemie. chociaż rzeczywiście dziwne te spadki do 1 fps jak to napisałeś. spróbuj go podkręcić :) i najlepiej jak zrobisz testy w grach przed i po OC

 

edit: a po zmianie z zielonych na czerwonych zrobiłeś reinstalacje systemu?

Edytowane przez Pafel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i po problemie. chociaż rzeczywiście dziwne te spadki do 1 fps jak to napisałeś. spróbuj go podkręcić :) i najlepiej jak zrobisz testy w grach przed i po OC

 

edit: a po zmianie z zielonych na czerwonych zrobiłeś reinstalacje systemu?

Na początku odinstalowałem wszystkie sterowniki od Nvidii a potem zainstalowałem Radeona. Lecz potem komputer zaciął się ciąć więc zrobiłem reinstal systemu Hm najpierw ogarnę jak się podkręca a potem spróbuje. 3.40 wystarczy ?

Link to post
Share on other sites

brak zlocza niema znaczenia

zanim jednak zabierzesz sie za podkrecanie to musisz uporac sie z tymi temperaturami

moze nowe chlodzenie? nic nie napisales jakie masz.

z dobrym chlodzeniem 3.6 spokojnie wyciagniesz nawet bez podnoszenia napiecia

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

brak zlocza niema znaczenia

zanim jednak zabierzesz sie za podkrecanie to musisz uporac sie z tymi temperaturami

moze nowe chlodzenie? nic nie napisales jakie masz.

z dobrym chlodzeniem 3.6 spokojnie wyciagniesz nawet bez podnoszenia napiecia

Chłodzenie miałem w komplecie z prockiem. Phenom II x4 955 Black Edition. Niestety nie wiem jakie to chłodzenie bo nigdzie nie pisze. Jutro podjadę do Proline i kupie sprężone powietrze i wyczyszczę całego kompa i podam temperatury. Jednak dalej czekam na propozycje w czym tkwi problem. Może ktoś miał podobny problem, przeszukałem masę tematów i nigdzie nic nie znalazłem. Nikt nie miał takich problemów.,

 

Mam zamiar kupić w poniedziałek Guild Wars 2 dlatego ten temat bo się boje tych spadków fps. 

 

A może zasilacz za słaby ? 

Link to post
Share on other sites

a może zbyt dużo oczekujesz od tej karty grając na ultra ? ja żeby mieć te 60fps w multiplayer gram na tylko na wysokich w FHD. a kartę mam pokroju 7870 czyli dokładniej gtx570. napisałem tak żeby Ci lepiej zobrazować wydajność mojej karty.

Link to post
Share on other sites

No to wysoka temperature procka mamy wyjasniona. boxowe chlodzenie wyrzuc do kosza.

probowales grac ze zdjeta obudowa boczna kompa, moze masz slaba cyrkulacje powietrza bo jezeli karta dalej sie

bedzie tak grzala to ja bym ja oddal spowrotem bo widze ze masz jeszcze gwarancje.

zasilacz masz tez cieniutki, pisza 450W ale w tym przedziale cenowym to bym w to nie wierzyl.

 

1. uporaj sie z temperaturami a potem sie zobaczy

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

a może zbyt dużo oczekujesz od tej karty grając na ultra ? ja żeby mieć te 60fps w multiplayer gram na tylko na wysokich w FHD. a kartę mam pokroju 7870 czyli dokładniej gtx570. napisałem tak żeby Ci lepiej zobrazować wydajność mojej karty.

Pisałem ,że spadki mam na niskich, średnich, wysokich, i ultra tylko w multi. W kampani wszystko hula jak tralalal na ultra wysokich średnich i niskich.

Link to post
Share on other sites

a może zbyt dużo oczekujesz od tej karty grając na ultra ? ja żeby mieć te 60fps w multiplayer gram na tylko na wysokich w FHD. a kartę mam pokroju 7870 czyli dokładniej gtx570. napisałem tak żeby Ci lepiej zobrazować wydajność mojej karty.

 

mimo wszystko zbyt mu sie grzeje

Link to post
Share on other sites

No to wysoka temperature procka mamy wyjasniona. boxowe chlodzenie wyrzuc do kosza.

probowales grac ze zdjeta obudowa boczna kompa, moze masz slaba cyrkulacje powietrza bo jezeli karta dalej sie

bedzie tak grzala to ja bym ja oddal spowrotem bo widze ze masz jeszcze gwarancje.

zasilacz masz tez cieniutki, pisza 450W ale w tym przedziale cenowym to bym w to nie wierzyl.

 

1. uporaj sie z temperaturami a potem sie zobaczy

Zasilacz jest bardzo dobrze oceniany i bardzo wydajny. Tak grałem swego czasu z otwartą obudową prawie  półtora miesiąca dopiero teraz pod koniec lutego założyłem bo się zaczął strasznie kurzyć. W takim razie jakie chłodzenie ?

 

Edytowane przez TvixAt
Link to post
Share on other sites

Przypomniałem sobie że też kiedyś gry strasznie cięły po chwili grania. Były to zbyt podkręcone i przegrzewające się kości RAM. może u  Ciebie też jest ten problem z temp nie tylko proca czy grafy ale też ram, pamiętam że poparzyłem sobie palca na radiatorze ramu  %-)

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Przypomniałem sobie że też kiedyś gry strasznie cięły po chwili grania. Były to zbyt podkręcone i przegrzewające się kości RAM. może u  Ciebie też jest ten problem z temp nie tylko proca czy grafy ale też ram, pamiętam że poparzyłem sobie palca na radiatorze ramu  %-)

Sprawdzę 

Link to post
Share on other sites

Te spadki fps to na jakich mapach (wielkie, małe)? Ja pierwszy mecz na jednej dużej mapie (z dodatku Amored Kill) mogę przegrać, ale gdy już załaduję się kolejna duża mapa to tnie jak cholera i po minucie BF3 się wyłącza. Zamówiłem kolejne 4gb RAM'u (teraz mam 4gb) i myślę, że problem  powinien zniknąć. Na małych mapach (z dodatku np. B2K) nic się takowego nie dzieje. Także na 100% wina RAM'u.

 

Mój sprzęt:

AMD Phenom II X4 955 @ 3.8GHz

AMD Sapphire HD 5870 @ 900/1300MHz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...