Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

będę zmieniać swoją starą Iiyamę 26' TN (model: E2607WS) na coś nowszego (minimum 26). Mam kilka opcji do wyboru lecz nie wiem, na który się zdecydować. 

Głównie monitor służy mi do wszystkiego:

-gry (gram wyłącznie na konsoli i baaardzo sporadycznie na PC w mało wymagające graficznie gry typu point'n'clik i szczerze mówiąc podczas grania nie narzekam na obecny monitor)

-EDYCJA zdjęć i filmów (szop i premier)

-OGLĄDANIE FILMÓW

 

Chciałbym aby mój nowy monitor miał bardzo dobre kąty widzenia (obecnie jest tragicznie przy oglądaniu filmów czy edycji filmów/zdjęć, w grach mi tak bardzo nie przeszkadza). Żeby kolory nie były przekłamywane, dobry kontrast i jasność.

 

Znalazłem 3 modele, nad którymi się zastanawiam:

-Dell U2713HM - wszystko super, ale przeczytałem/widziałem, że ma zielony zafarb podczas oglądania filmów! Który ciężko wyeliminować.

-LG TM2792 - ma 3D i inne dobrodziejstwa, ale ... (patrz niżej)

-LG DM2752D-PZ- to co wyżej + recenzja na benchamrku, która mówi, że to świetny monitor ALE ... matryca jest błyszcząca, jak się mają oba te modele do wyżej wymienionego della (jakość obrazu). Czy do zastosowań graficzno filmowych będzie dobry? Jakoś kusi mnie to 3D (tuner mi nie potrzebny) ale naprawdę nie mogę uwierzyć, że te monitory LG mają naprawdę taką świetną jakość i do tego są dość niedrogie. Stare przysłowie mówi, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Czy tak jest i w tym przypadku?

 

Wiem, że są tutaj osoby, które na pewno miały styczność z jakimś monitorami które wymieniłem i chętnie poznałbym wasze opinie. Z góry dziękuję!

 

Link to post
Share on other sites

jeżeli szeroki gamut jest istotny to Eizo S2233W, mały wiem, niemniej świetny, z większych jest jeszcze Dell U2413, U2713 w sumie też będzie ok, tylko on kosztuje 3k nie 2k, jak w temacie - tak gwoli ścisłości

 

natomiast jeżeli wystarczy standardowy gamut to Eizo EV2436W byłby w sam raz,

na LG i resztę "koreańszczyzny" nawet nie patrz

 

PS żeby kolory nie były przekłamane to się monitor kalibruje

Link to post
Share on other sites

homzik - no właśnie rozdzielczość, matowa matryca dodatkowo obrób o 90st. to są główne atuty, ale ten zielony zafarb i miło by było gdyby miał też 3d :)

drachenfeles - interesuje mnie wyłącznie monitor nie mniejszy niż 26' a model dell'a, który podałem ma oznaczenie HM na końcu. Jest to nowy model który kosztuje w przedziale 1900-2100zł. EIZO nie trzeba rekomendować, ale zależy mi na powierzchni roboczej, potem na kątach widzenia i dopiero na ostatnim miejscu na kolorystyce, która notabene powinna być lepsza od tego co mam obecnie z racji nowych technologi i matryc (tak mówiąc konkretniej profesjonalne monitory są dla ludzi, którzy bardzo często robią druki i nie mówię tutaj o wywoływaniu zdjęć (choć nie ukrywam, że też) lecz wszelkiego rodzaju bilbordach, plakatach itd.)

 

Dziś prawdopodobnie przejdę się do jakiegoś marketu i sprawdzę te LG (podobno są w saturnie). Jeśli ktoś ma jakieś zdanie to śmiało piszcie. Dziękuje za odpowiedzi.

 

PS. nie ma monitora z matową matrycą , który am też 3D ?

Link to post
Share on other sites

to ci się niestety nie uda albo monitor do "rozrywki" albo do grafiki, a to, że teraz prawie wszystko jest na IPS lub A-MVA nie znaczy, że dany monitor będzie się do grafiki nadawał, tylko że nauczyli się daną matrycę taniej produkować, z reguły kosztem wielu cech za które się je dotychczas ceniło, weźmy np gamut

tanie e-IPS/AH-IPS/A-MVA ma tak samo obcięty do 6bit jak to natwynie ma TN'a i tak samo standardowy (8bit) jest emulowany za pomocą AFRC, wszystko po to, by panel był responsywniejszy, ale to nadal nie jest aż taki ból jak zrąbana krzywa gamma, a w efekcie banding itp wspaniałości o LUT i przetwornikach nie wspominając - dać pracować na takim sprzęcie się da, ludzie na gorszych pracowali, da się teoretycznie lanosem zaorać pole ale łatwiej by było ciągnikiem, nie?

Link to post
Share on other sites

Też tak czuję, że się nie uda ale póki co pytam i szukam :)

Byłem oglądać ten model LG TM2792 w saturnie. Jakość obrazu naprawdę fajna (tyle że to TV leciało). Jak zapytałem o możliwość sprawdzenia czegoś w 3D to Pan mi odpowiedział, że na chwilę obecną nie mogą mi nic pokazać bo NIC NIE MAJĄ w tym trybie (oczywiście powiedziałem o konwertowaniu 2D na 3D itd ale super sprzedawca powiedział, że nie może mi nic pokazać) :/  Co za żenada. Odnośnie jeszcze tego monitora/TV to kąty widzenia naprawdę były super, ale błyszcząca matryca jednak dawała o sobie znać :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...