Skocz do zawartości

Recommended Posts

@@Kamil_, jeżeli nie słyszysz różnicy między (może) metrową kolumną wykonaną z płyty wiórowej z kilkoma głośnikami odpowiedzialnymi za różne pasmo dźwięku a plastikowym pudełeczkiem wielkości puszki piwa z "pełonopasmowym" głośniczkiem rozmiaru nakrętki od koncentratu pomidorowego to polecam wizytę u laryngologa po skierowanie na badanie audiogramem.

 

Logitech jest na cenzurowanym

Jeżeli chodzi o dźwięk to tak. Dlaczego? To sobie poczytajcie.

Link to post
Share on other sites

@@Kamil_, jeżeli nie słyszysz różnicy między (może) metrową kolumną wykonaną z płyty wiórowej z kilkoma głośnikami odpowiedzialnymi za różne pasmo dźwięku a plastikowym pudełeczkiem wielkości puszki piwa z "pełonopasmowym" głośniczkiem rozmiaru nakrętki od koncentratu pomidorowego to polecam wizytę u laryngologa po skierowanie na badanie audiogramem.

 

 

Jeżeli chodzi o dźwięk to tak. Dlaczego? To sobie poczytajcie.

 

Różnicę słyszę, jak najbardziej, bo chyba ciężko, aby było inaczej między sprzętem za tysia, a tym za 4 :) Noo, możliwe, że bywają wyjątki...

 

Co do ''pudełeczka wielkości puszki piwa, soczków pomidorowych etc...'' Mnie interesuje efekt końcowy, czyli to, co dociera do moich uszu.

Link to post
Share on other sites

Różnicę słyszę, jak najbardziej, bo chyba ciężko, aby było inaczej między sprzętem za tysia, a tym za 4 :) Noo, możliwe, że bywają wyjątki...

 

Wcale nie tak ciężko. Jest wiele sprzętów wycenionych w sposób tragiczny, co do prezentowanej jakości, tego nie zmienisz.

Link to post
Share on other sites

W przypadku CA nie ma takiego problemu bo często nie zwraca się uwagi na to jaki sprzęt muzyczny będzie na pokładzie.

Niemniej jeżeli miałbym dopłacić 8k (kupując nowy samochód) do audio np. Bose czy innego wymyślnego producenta to w życiu bym tego nie zrobił.

 

Inna sprawa, że dzisiejsze samochody mają tak wszystko zintegrowane, że wymiana jednostki sterującej jest prawie niemożliwa a często ona jest najsłabszym ogniwem.

Link to post
Share on other sites

Na szczęście nie miało to żadnego odbicia w cenie. Aczkolwiek radio nie miało nawet czytnika CD :) Xcarlink załatwił sprawę. Dźwięk przyzwoity, stwierdziłem, że za dużo musiałbym inwestować, żeby to poprawić. Wolę słuchaweczki sobie w domku na łbie obsłuchać :)

Link to post
Share on other sites

Ja przy zakupie samochodu stałem przed dylematem, czy dopłacić do Bose i odpuściłem. Super wypasione audio w samochodzie to dla mnie rzecz kompletnie zbędna. Od muzyki ma być silnik :D.

 

To co tam w tym nowym aucie za silnik masz, że tak pięknie gra? Ulubione przez polaków dyszle to raczej nie jest muzyka dla moich uszu a i większość benzyn nie brzmi, chyba, że ktoś lubi świst turbo.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Na szczęście nie miało to żadnego odbicia w cenie. Aczkolwiek radio nie miało nawet czytnika CD :) Xcarlink załatwił sprawę. Dźwięk przyzwoity, stwierdziłem, że za dużo musiałbym inwestować, żeby to poprawić. Wolę słuchaweczki sobie w domku na łbie obsłuchać :)

Masz sprzęt BOSE a nie możesz odtwarzać AudioCD? Czy oni na głowę upadli już w tych firmach? Radyjko czyta tylko super wypaśne MP3? 

A co do sprzętu Logitecha, też mogę dodać swoje dwa grosze. Kiedyś byłem posiadaczem modelu Z2300, wtedy byłem jeszcze młody i głupi i nie wiedziałem co to znaczy dobry sprzęt. Katowałem się nim ok 5 lat. Na końcu dorobiłem z kumplem osobny wzmacniacz do satelit, w oparciu o konstrukcję GainClon-a LM3875. Dodałem syczek i jakoś to grało, sub po lekkim skorygowaniu cięcia grał. Do wkurzania sąsiadów jak znalazł, ale do słuchania muzyki, to kaszana...

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem własnoręcznie wraz z szwagrem zrobionych klonów Totem Staff, do tego GainClone ale lekko wzmocniony ok 2x40W. Głośniki podłogowe, na 1 Tonsilu 13cm basowym :)

Efekt... bajka, biorąc pod uwagę, to co te głośniki potrafią zrobić, uważam, że Logitechy nie miały nawet 50W. Bas z 13Cm głośniczka jest równie potężny co z wielkiego kloca Z2300, przy czym rewelacyjnej jakości i niżej schodzący :)

Wiem, że uznacie mnie za wariata co gada głupoty, ale tak to gra, sam byłem zdziwiony. :) A cała reszta pasma to już tylko poezja. Chodziłem po wielu sklepach, żaden, podkreślam żaden marketowy zestaw nie ma do tego podejścia jeśli chodzi o jakość :)

Jeden warunek, odpowiednie źródło, w moim przypadku to Xonar D2X i najlepiej oryginalne AudioCD bądź flac. Mp3 jest tak wykastrowane, że to głowa mała. W ślepym teście moi  współlokatorzy stwierdzili, że mp3 znacznie gorzej brzmi. Jeśli ktoś by miał ochotę posłuchać, a jest ze śląska, można się kontaktować. Ale od razu mówię, że nie ponoszę odpowiedzialności za szkody, jakie wyrządza odsłuch u mnie :) Mianowicie, chce się mieć takie głośniki, nic innego się nie podoba :) 

Link to post
Share on other sites

To co tam w tym nowym aucie za silnik masz, że tak pięknie gra? Ulubione przez polaków dyszle to raczej nie jest muzyka dla moich uszu a i większość benzyn nie brzmi, chyba, że ktoś lubi świst turbo.

 

 

MultiAir-a 1.4. I to już niestety nie jest to, co kiedyś, nawet po zamontowaniu Supersprinta z tyłu, a przelotu w środku nie chcę robić, bo rodzinę tym wożę. Do hałasowania mam Alfę 75 :D.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Krzychu1989 Xcarlink nie obsługuje FLAC także wyjścia nie ma. Po za tym na co mi FLAC w aucie? Czy on mi wygłuszy napierające na samochód powietrze? Czy może opony sunące po asfalcie? Czy chociażby pracujący silnik? W samochodzie FLAC jest mi w zupełności zbędny, chyba żebym miał bardzo dobre wygłuszenie, albo tylko stał na parkingu.

 

Fajne bajki piszesz, ale to w końcu Twój słuch. Powiadasz Xonar D2X to dobre źródło? Dobre, ale jak na karty dźwiękowe do PCta. AIM SC808 zjada to na śniadanie. W tym momencie możemy się rozejść nie podejmując nawet walki. Ja z resztą mam inne priorytety, nie mam odpowiednich warunków do odsłuchów sprzętu stereo. Może się to niebawem zmieni.

 

No w markecie rzeczywiście warto szukać porządnych kolumn nie ma co.... Po za tym, jaką Ty masz akustykę w markecie chłopie, podstaw nie znasz? Ja dla przykładu mogę porównywać słuchawki, bo one gwarantują te samą akustykę za każdym odsłuchem, a stereo tego nie zapewnia.

 

Co do Logitechów, jaki jest sens w ogóle porównywać komputerowe miniatury głośników z normalnym sprzętem?

Link to post
Share on other sites
Fajne bajki piszesz, ale to w końcu Twój słuch. Powiadasz Xonar D2X to dobre źródło? Dobre, ale jak na karty dźwiękowe do PCta. AIM SC808 zjada to na śniadanie

na głośnikach, wcale Aim808 nie zje D2, różnice będą małe , na słuchawkach tak, już trochę większe , głownie za sprawą przestrzenności, dynamiki i coś jeszcze. W D2 siedzi legendarny Burr-Brown PCM1796 czyli całkiem niezła kostka.Miło wspominam tę kartę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam trochę inaczej zaimplementowaną skalę "lepszości" :)

 

Dla mnie dobre źródła, to chociażby takie Audio-gd 17.2, a z kartami dźwiękowymi to jest różnie.

 

AIM SC808 jest sporo lepszy od D2X, bo po pierwsze jest tańszy, po drugie jego jakość to poziom wyżej niż Xonar STX, po trzecie jest to karta dedykowana pod stereo, a 5.1/7.1 to jedynie dodatek.

Link to post
Share on other sites

Krzychu1989 Xcarlink nie obsługuje FLAC także wyjścia nie ma. Po za tym na co mi FLAC w aucie? Czy on mi wygłuszy napierające na samochód powietrze? Czy może opony sunące po asfalcie? Czy chociażby pracujący silnik? W samochodzie FLAC jest mi w zupełności zbędny, chyba żebym miał bardzo dobre wygłuszenie, albo tylko stał na parkingu.

 

Fajne bajki piszesz, ale to w końcu Twój słuch. Powiadasz Xonar D2X to dobre źródło? Dobre, ale jak na karty dźwiękowe do PCta. AIM SC808 zjada to na śniadanie. W tym momencie możemy się rozejść nie podejmując nawet walki. Ja z resztą mam inne priorytety, nie mam odpowiednich warunków do odsłuchów sprzętu stereo. Może się to niebawem zmieni.

 

No w markecie rzeczywiście warto szukać porządnych kolumn nie ma co.... Po za tym, jaką Ty masz akustykę w markecie chłopie, podstaw nie znasz? Ja dla przykładu mogę porównywać słuchawki, bo one gwarantują te samą akustykę za każdym odsłuchem, a stereo tego nie zapewnia.

 

Co do Logitechów, jaki jest sens w ogóle porównywać komputerowe miniatury głośników z normalnym sprzętem?

Fexxer dlaczego od razu wychodzisz z założenia że bajki piszę i walisz takim jadem?

To jest forum i ludzie wymieniają się fajnymi spostrzeżeniami, doświadczeniami... 

Bajek żadnych nie piszę, u siebie w samochodzie mam drzwi wygłuszone 3 rodzajami gąbek i mat, GMS08, STP Silver a tapicerki GMS02. I gwarantuje Ci, że mp3 to ostateczność, gdyż ich jakość jest delikatnie mówiąc dyskusyjna. Jak leci mp3 jestem w stanie idealnie skąd grają głośniki, a jak flac to mam jedną dużą scenę, znacznie przyjemniej się słucha :)

Co do D2X Xonara posiadam od 2009 roku, dla mnie był bardziej niż wystarczający, w sumie nadal jest, nawet proste głośniki jakimi są Creativy T7900 dostawały drugie życie przy Xonarze, głównie ze względu na średnice i wysokie. Muszę się przyjrzeć AIM SC808 nieco bliżej, ale co czytałem, to on ma na pokładzie wzmacniacz słuchawkowy, a wyjścia RCA zaczynają grać po modyfikacjach. Dwa D2X też posiada dwa DAC-i jeden na stereo a drugi do dźwięku wielokanałowego. Sam posiadam w swoim radiu DAC Burr-Brown, niestety nie dotarłem jaki konkretnie model, ale Kenwood do swoich klocków pakuje Wolfsona i bardzo ludzie sobie to chwalą. Reasumując AIM może być ciekawą kartą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie ma w tym wiele jadu :P

 

Po prostu wielu się już nasłuchałem, o tym jakich to sprzętów nie mieli i czego nie potrafili odróżnić, a życie wszystko weryfikowało.

 

W samochodzie słucham muzyki, żeby umilić sobie podróż, a nie żeby wychwytywać smaczki, detale. Samochód nie jest natywnie zdolny zapewnić mi odpowiednie warunki do odsłuchów, więc nie będe tam wciskał na siłę sprzętu, który nie da mi takiej przyjemności jaką powinien.

 

W domu mam spokój i warunki do tego żeby cieszyć się muzyką, więc to jest mój priorytet.

 

Poczytaj, jak wygladają prawdziwe testy ABX na grupie wiekszej ilości osób. Mając FLAC, MP3-320, MP3-128, AAC-192 rozkład wyników jest stosunkowo równomierny z nieznaczną przewagą FLACa. W dobie dużych dysków, szybkich łącz internetowych, format mp3 staje się zbędny. Technicznie FLAC jest bezapelacyjnie lepszy, ale to właśnie przez ludzi, którzy z natury są niedoskonali porównanie tych formatów w testach ABX nie daje jednoznaczej odpowiedzi. W testach ABX nie chodzi o określenie lepszego formatu na podstawie słuchu, tylko postrzeganiu różnic między nimi przez nasze zmysły, które nie są nieomylne.

 

AIM SC808 to obecnie jedna z najlepszych kart jakie można kupić. W swej cenie nie ma lepszych. Ma wielki potencjał, jest dedykowana sprzetom stereo i posiada znakomitą jakośc dźwięku, jak na karty dźwiekowe do PCta. 

 

Same układy Wolfsona nie grają (Wolfsonów jest masa od tanich badziewi po droższe/lepsze), do tego potrzebny jest cały zespół elementów składających się na taką kartę/radio/DAC. Wystarczy spaprać coś w aplikacji takiego Wolfsona i dobrego dźwięku też nie uzyskasz.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

 

 

Samochód nie jest natywnie zdolny zapewnić mi odpowiednie warunki do odsłuchów, więc nie będe tam wciskał na siłę sprzętu, który nie da mi takiej przyjemności jaką powinien.
 

 

Akurat akustykę w samochodzie można zrobić tak, żeby brzmiała jak z najlepszych słuchawek tudzież monitorów bliskiego pola. Kwestia chęci i portfela.

Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat akustykę w samochodzie można zrobić tak, żeby brzmiała jak z najlepszych słuchawek tudzież monitorów bliskiego pola. Kwestia chęci i portfela.

 

 

Nakład jaki musiałbym użyć do stworzenia systemu audio w samochodzie godnego rywalizowania z moim torem słuchawkowym jest raczej wydatkiem niestrawnym. Po za tym nie lubię siedzieć w samochodzie przez pół dnia tylko po to żeby posłuchać muzyki... Niektórzy wożą się po mieście bezcelowo to dla takiego osobnika może to i opcja.

Nie mówię, że to nie jest niewykonalne tylko sens takiego działania jest bardzo dyskusyjny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat akustykę w samochodzie można zrobić tak, żeby brzmiała jak z najlepszych słuchawek tudzież monitorów bliskiego pola. Kwestia chęci i portfela.

 

 

Rozumiem że trzeba zatrudnić proceor dźwięku do tego? Ze wzgledu na umieszczenie słuchacza względem głośników.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Słuchawki a sprzęt wolnostojący to jednak zbyt wielka różnica dla mnie. Wolę ich ze sobą nie porównywać. 

 

Na słuchawkach nie da się pewnych aspektów kolumnowego sprzętu przekazać np. impaktu basu, który rozchodzi się po klatce piersiowej, odczuwamy jego obecność.

 

Z drugiej strony słuchawki zapewniają stałą i niezmienną akustykę wewnątrz muszli i nie potrzebne są wszelkiego rodzaju czary mary w pokoju, przestawianie, testowanie, kolejne poprawki. Zagrają tak samo w każdym miejscu (pomijając hałaśliwe pomieszczenia).

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że trzeba zatrudnić proceor dźwięku do tego? Ze wzgledu na umieszczenie słuchacza względem głośników.

Ja u siebie mam w samochodzie Alpine CDA 9887R z procesorem Imprint. Ale jeszcze nie wybrałem się na automatyczną kalibrację, zrobiłem wszystko na ucho :). Ale tak, masz rację, potrzebny jest procesor, głównie jego funkcja do opóźnień czasowych. Mój posiada korekcję czasową we wszystkich 6 kanałach (TW, WF,SW).W samochodzie jak siedzę na swoim miejscu, to głośniki grają idealnie przede mną, a bas idzie z drzwi :) Odpowiednio pomierzyłem, wprowadziłem dane w procka i gra muzyka :) Czasówka to rewelacyjna sprawa. 

 

Nie ma w tym wiele jadu :P
 
Po prostu wielu się już nasłuchałem, o tym jakich to sprzętów nie mieli i czego nie potrafili odróżnić, a życie wszystko weryfikowało.
 
W samochodzie słucham muzyki, żeby umilić sobie podróż, a nie żeby wychwytywać smaczki, detale. Samochód nie jest natywnie zdolny zapewnić mi odpowiednie warunki do odsłuchów, więc nie będe tam wciskał na siłę sprzętu, który nie da mi takiej przyjemności jaką powinien.
 
W domu mam spokój i warunki do tego żeby cieszyć się muzyką, więc to jest mój priorytet.
 
Poczytaj, jak wygladają prawdziwe testy ABX na grupie wiekszej ilości osób. Mając FLAC, MP3-320, MP3-128, AAC-192 rozkład wyników jest stosunkowo równomierny z nieznaczną przewagą FLACa. W dobie dużych dysków, szybkich łącz internetowych, format mp3 staje się zbędny. Technicznie FLAC jest bezapelacyjnie lepszy, ale to właśnie przez ludzi, którzy z natury są niedoskonali porównanie tych formatów w testach ABX nie daje jednoznaczej odpowiedzi. W testach ABX nie chodzi o określenie lepszego formatu na podstawie słuchu, tylko postrzeganiu różnic między nimi przez nasze zmysły, które nie są nieomylne.
 
AIM SC808 to obecnie jedna z najlepszych kart jakie można kupić. W swej cenie nie ma lepszych. Ma wielki potencjał, jest dedykowana sprzetom stereo i posiada znakomitą jakośc dźwięku, jak na karty dźwiekowe do PCta. 
 
Same układy Wolfsona nie grają (Wolfsonów jest masa od tanich badziewi po droższe/lepsze), do tego potrzebny jest cały zespół elementów składających się na taką kartę/radio/DAC. Wystarczy spaprać coś w aplikacji takiego Wolfsona i dobrego dźwięku też nie uzyskasz.

 

 

Tutaj masz 100% racji, ale jednak DAC to podstawa...

A co do różnicy, to obecnie pobrałem 24bit 192Khz muzykę i nie mogę nacieszyć się z jej słuchania. Nawet mój współlokator, przy odpaleniu mp3 a flaca stwierdził, że jest to mega różnica :)

Podstawowa różnica między mp3, a flac-iem to detaliczność, i scena. Tego nie da się przekazać w MP3, nie ma opcji. 

Edytowane przez Krzychu1989
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...