Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja swoje X-540 kupiłem za 220zł gdzie po kilku miesiącach widziałem je po 480 w saturnie a było to ja wiem z 4-5lat temu.

I co by nie mówić jak podkręcę pilocikiem na ponad połowę to drżało biureczko :P może dla tego że subwoofer

 stoi u mnie pod biurkiem. 

Mimo to mam wrażenie żę teraz na realteku mam słabszy bas, ale to może tylko złudzenie/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość Kotecek

Nie ma sie czym w tych głośnikach zachwycać. Sam mam Logitech X-210 i słyszałem te X-230. Zakupione w 2006r. tedy mi się to wydawało w miarę bo wcześniej miałem jakies pierdziawki 2.0 za ok. 30 PLN. Ale fakt jest taki, ze to sprzęt przebasowiony. Traci niektóre dźwięki, więc w muzyce wypada blado. Powiedzmy, że w grach typu "rozpirducha" ujdzie, bo tego basu trochę tam jest i się przyda. Mam wieżę składankę z drugiej połowy lat 80. i brzmi to bardziej naturalnie. Teraz już 2011r. korzysta ze słuchawek Sennheisera HD 201. Koszt zakupu to 65PLN a więc ponad dwuktornie mniejszy niż tych głośników a dźwięk jest o niebo lepszy. Dodam też, ze jakiejś ronicy w dźwiękach na X-210 nie słyszałem między integrą, Audigy, X-Fi a na słuchawkach różnica jest na korzyśc zenętrznych dźwiękówek. Sprzęt u mnie leżakuje i jest raz na jakiś czas wykorzystywany jako nagłośnienie grilla :) W końcu coś tam pyka a pijanym ludziom nie będzie to pykanie rzeszkadzało :)

 

Zaletą takich gloosniczków jest to, ze można tanio uzyskac dźwięk 5.1 ale nie mam jak tego ustawić więć lipa :)

Link to post
Share on other sites

Ja swoje X-540 kupiłem za 220zł gdzie po kilku miesiącach widziałem je po 480 w saturnie a było to ja wiem z 4-5lat temu.

I co by nie mówić jak podkręcę pilocikiem na ponad połowę to drżało biureczko :P może dla tego że subwoofer

stoi u mnie pod biurkiem.

Mimo to mam wrażenie żę teraz na realteku mam słabszy bas, ale to może tylko złudzenie/

Miałem identyczną sytuację, X540 za 208 zł kupione a potem pod 500 kosztowały. Za taką cenę to się opłacało. I dalej grają po tych wszystkich latach ;)

Ja przeszedłem z integry Realteka która jakoś tam grała na integrę VIA która słyszalnie gra słabiej i teraz muszę kupić jakiąś dźwiękówkę którą już dawno miałem w planach ale jakoś nigdy nie wychodziło :P

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

na aurvanach owszem, ale na x-540 na duże zmiany bym nie liczył. Ja obecnie przeżyłem szok z moimi x-530, Przez około miesiąc korzystałem prawie ekskluzywnie z nowych słuchawek Superlux Hd-681. Potem jak podłączyłem spowrotem x-530 to myślałem że się zepsuły bo dźwięk wydaje mi się przytłumiony i zniekształcony..

Link to post
Share on other sites

kartę nie kupuję pod głośniki tylko pod słuchawki i technologię jaką ma w sobie bo to jedyna karta która obsługuje EAX HD 5.0. A A w nowych gierkach to się przyda.

Edit 

Z tych co znam ofc.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

No może źle się wyraziłem, głównie pod słuchawki ale mam zamiar podłączyć też głośniki. Głównie przez fakt że na realteku, przycisk matrix nie działa tak jak powinien. Tzn dość często korzystałem z jego funkcji na starym kompie jak miałem audigy, i działało jak należy. A obecnie jak go włączam to osoby z którymi rozmawiam tłumi bardzo mocno przez co są kompletnie nie słyszalne. http://www.audiofanatyk.pl/polecane-komputerowe-karty-dzwiekowe/ Tym się kierowałem, najwidoczniej to było błędem.

Oczywiście nie wiem czy będzie działało, ale i tak muszę kupić kartę dźwiękową na PCI-E bo nie mam zwykłego PCI, a jak pisałem wcześniej nie chce zewnętrznego DACa.

Opcją jest jeszcze Ausus Xonar DX.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Lukson można wpaść w weekend na odsłuch z906? Bo przymierzam sie do zakupu. Odnośnie można znalesc lepsze głośniki niz z906 lub z5500 do słuchania hardstyle i hardtechno ? Moga być stereo w cenie podobnej do z906

Edytowane przez bosiur
Link to post
Share on other sites

do hardstyle i hardtechno przydał by się dobry bass :P 

Sam słucham hardstyle na x540 i jak ktoś napisał że są przebasowane to w moim wypadku to +. Ale to wiadomo kwestia osoby.

Słyszałem parę moich kawałków na Z5500 bardzo mi się podobało, ale z906 nie miałem okazji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jak ktoś chce sobie posłuchać obecnie produkowanych i starszych zestawów w/w firmy a jest z Krakowa lub okolic to zapraszam. Może wtedy zmienicie swoje zdanie na ich temat i przestaniecie zachwalać jakie to one nie są uber.

 

Dziwny temat. Na co dzień posiadam kolumny stereo od Jamo w współpracy z Denonem AVR-1611 na których słucham muzyczki z plyt CD, jak i zestaw Z-5500 podłączony pod Creative Sound Blaster'a R.F Pro w pc'tku stacjonarnym, którego używam ''uniwersalnie'' - filmy, muzyka gierki... Gdy odchodzę od Jamo i Denona, to z równym zadowoleniem siadam do Logitecha.

 

Myślę, że to kwestia gustu i tak samo można napisać przykładowo o sprzęcie denona, czy właśnie jamo... Totalny bezsens.                     

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...