Skocz do zawartości

XFX R7770 Double Disspiation 1GB


Recommended Posts

Zakupiłem dzisiaj kartę XFX R7770 Double Dissipation 1Gb w Agito w promocji z 3 grami , majac nadzieje ze na kompie syna nauczę go troszke oc. Wszystko pięknie ładnie do czasu aż w Msi Afterburner , Asus Gpu Tweak , Oc Guru , Saphhire Trixx zobaczyłem brak możliwości zmiany napięcia. Robiłem co mogłem ale jednam suwak od napiecia jest zablokowany , jedynie w OC guru od gigusia pokazuję max 1,2mV i na tym koniec. Karty nie kupiłem w ciemno bo przecież widziałem na necie i forach że na tych kartach jest możliwośc zmiany napięcia , albo xfx coś pozmieniało albo ja coś robię żle.

 

 

na opakowaniu pisze :Real-Time Optimization of Clock Speed and Voltage !

 

ModelNO.:FX-777A-ZD

Part No.: FX-77A-ZDF4 

 

 

Pomożecie ? :D



edit:

 

Dostałem wiadomośc od pomocy technicznej XFX , nie zmieniła się rewizja kart , ale mozliwośc zmiany napiecia zastała zablokowana czy to 7770 czy 7970 od xfx wszystkie nowe karty nie posiadają już tego bajeru , jak to odróżnić ? karty które posiadają dwa wyjscia DVI mają blokadę. To tak dla wiadomośći tych którzy mieli zamiar zakupić którąś z tych kart :(

Link to post
Share on other sites

Nie od dzisiaj wiadomo że XFX stosuje laminaty referencyjne i tylko dorzuca swoje chłodzenie. AMD od jakiegoś czasu zaczęło używać tańszych kontrolerów napięcia, bez możliwości programowej regulacji. To dość częsty manewr tej firmy. W serii HD 69xx też po jakimś czasie tak było. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w taki razie nie masz co narzekać, znam ludzi co na kartach asusa z odblokowanym napięciem juz przy 1150 mają problemy - niestety, ale po to wprowadzili rev.2 z obniżonymi taktami, żeby zlikwidować problemy bsod-ówi  i wieszanie się sterownika - po prostu dali za wysokie takty na starcie serii HD7770, a teraz ludzie myślą, że sobie to bez problemu nadgonią OC (a tak nie jest)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem dzisiaj kartę XFX R7770 Double Dissipation 1Gb w Agito w promocji z 3 grami , majac nadzieje ze na kompie syna nauczę go troszke oc. Wszystko pięknie ładnie do czasu aż w Msi Afterburner , Asus Gpu Tweak , Oc Guru , Saphhire Trixx zobaczyłem brak możliwości zmiany napięcia. Robiłem co mogłem ale jednam suwak od napiecia jest zablokowany , jedynie w OC guru od gigusia pokazuję max 1,2mV i na tym koniec. Karty nie kupiłem w ciemno bo przecież widziałem na necie i forach że na tych kartach jest możliwośc zmiany napięcia , albo xfx coś pozmieniało albo ja coś robię żle.

 

 

na opakowaniu pisze :Real-Time Optimization of Clock Speed and Voltage !

 

ModelNO.:FX-777A-ZD

Part No.: FX-77A-ZDF4 

 

 

Pomożecie ? :D

 

edit:

 

Dostałem wiadomośc od pomocy technicznej XFX , nie zmieniła się rewizja kart , ale mozliwośc zmiany napiecia zastała zablokowana czy to 7770 czy 7970 od xfx wszystkie nowe karty nie posiadają już tego bajeru , jak to odróżnić ? karty które posiadają dwa wyjscia DVI mają blokadę. To tak dla wiadomośći tych którzy mieli zamiar zakupić którąś z tych kart :(

 

A więc tak kolego, mam tą samą kartę, ten sam model, musisz sciagnąc najnowszego msi afterburnera (ja mam 2.3.1) i w opcjach włączyć "odblokuj kontrolowanie napięcia", możesz też odblokować "unofficial overclocking mode" w pliku konfiguracyjnym.

 

Co do samego oc u mnie przy 1.225v (niestety wyższego napięcia dać się nie da) karta idzie 1200/1250mhz, przechodzi benchmarki, 3dm itp ale w grach potrafi zwieśić więc trzeba trochę obniżyć takty.

 

U mnie standardowo 3500pkt w 3dm11 a po oc 4200pkt więc nie jest źle...

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...