Skocz do zawartości

Jaka najlepsza płyta główna do i5-3350p i club3d 7870xt?


Recommended Posts

Witam.

Posiadam obecnie procesor i5-3350p i kartę graficzną club3d 7870xt, na dniach, mam zamiar do tych podzespołów dokupić płytę główną, jednakże nie bardzo wiem, jaka będzie najlepsza.

Chciałbym zaznaczyć, że możliwośći  oc procesora i karty graficznej są dla mnie mało ważne, jako że tego nie planuję. Dodam, że zależy mi na tym, żeby płyta była jak najtańsza. Nie wiem, czy ewentualne crossfire przydało by się, gdybym kiedyś w przyszłości planował podnieść wydajność komputera. Czy najlepsze procesory dostępne na podstawkę 1155 nie będą spowalniać układu 7870xt+7870xt/7950/7970?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Czy dobrze rozumiem, że ta płyta po prostu nie będzie mogła w pełni wykorzystać sli? Jeżeli tak, to jaką wybrać, żeby nie było straty mocy? 

 

 

Czy jakbym chciał zrezygnować całkowicie ze sli, to czy taka płyta wystarczy?:

MSI B75MA-E33 http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/4743126(najtansza z usb 3.0 i hdmi jaką znalazłem, dodam że nie zależy mi na 4 gniazdach pamięci)

Edytowane przez mayteq
Link to post
Share on other sites

G45 obsługuje zarówno SLI jak i crossfire. mATX bardziej pasuje do budżetowych komputerów a w tym przypadku b75a G43 posiada radiatory na sekcji zasilania , 2 sloty na ram więcej , drugi port PCI-E (co prawda x4 ale jest :rotfl: ) i więcej złącz sata. Moim zdaniem warto dołożyć 50zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz MSI B75A-G43 jełśi nie podkręcasz i nie potrzebujesz RAID. Płyta ma wszystko co potrzebujesz: USB 3.0 z tyłu i na froncie, SATA III (jeden porta ale na systemowy dysk wystarczy , polecam SSD), dodatkowe 5 x SATA II, bardzo dobrą jak na integer karte dźwiękową i solidne podzespoły zastosowane do proukcji płyty (Military Class III). Oczywiście posiada obsługę Crosssife oraz sloty PCI.

 

Zaleta miedzy ATX a mATX to przede wszystkim więcej rozbudowy: gniazda slotów na karty (PCI, PCI-Ex 2.0) oraz więcej slotów na RAM, mATX mają w większości  tylko 2 sloty na RAM.

 

Jak nie podkręcasz to B75 a jak podkręcasz to Z77. Jednak podkręcanie w przypadku i5 ma sens jak kupisz COre i5-3570K który ma odblokowany mnożnik. Bez kręcenia twój zestaw ( i5-3350p + 7870xt) na płycie z B75 i Z77 osiągnie ta samą wydajność...

 

 

 

Miałem ten sam dylemat co ty, pomogło mi dogłębne przeczytanie tematu 

 

http://pclab.pl/art47690.html

Edytowane przez cru5h
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Doszedłem do wniosku, że dodatkowe sloty/gniazda, jakie mógłbym ewentualnie mieć w wersji ATX względem mATX nie są mi potrzebne, a jako że odradzacie crossfire, w tanich płytach, to mój wybór pada na:

MSI B75MA-E33http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/4743126 ze względu na to, że ma bardzo niską cenę(od 185zł), cieszy się dobrą opinią wśród jej posiadaczy, a także spełnia wszystkie moje wymogi.

Edytowane przez mayteq
Link to post
Share on other sites

Pod odpowiednim OC nie będą spowalniać najmocniejszego układu. Jak nie planujesz OC to myślę , że ta płyta jest dla Ciebie http://proline.pl/?p=MSI+B75A-G43 tylko na niej nie zrobisz pełnego crossfire (nawiasem lepiej kupić jedną mocniejszą grafikę niż robić crossfire).

 

Crossfire zrobi, nie zrobi SLI.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...