Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość rezerwuar

Ja dorzucę swoje trzy grosze i Ci powiem, że jak weźmiesz Fxa zamiast i5 pod gry to popełnisz spory błąd. Ale faktycznie temat wałkowany pierdylion razy więc poszukaj a na pewno znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje.

Link to post
Share on other sites

Bierz Intela, choćby dlatego że później prawdopodobnie łatwiej będzie go sprzedać. Wydajność tych procesorów i tak w znacznej mierze przekracza potrzeby użytkowników domowych. Poza tym nie myślałeś aby poczekać te 3 miesiące na premierę nowych inteli ?. Być może do tego czasu sytuacja się wyklaruje z nowymi konsolami, i wybierzesz amd nowego intela lub obecne IB.

Link to post
Share on other sites

Bierz intela do gier mam na 2 jeden na Athlon II x2 4 GB DDR2 i GTS 450 OC gigabyte u dziewczyny a w domu AMD Athlon II x 4 8GB DDR3 i MSI 5770 OC i mam zamiar kupić na i5 do domu a do dziewczyny wziąć tą x4. Myślałem o FX ale na crysis 3 zauważyłem, że lipa a ja potrzebuje bardziej do grania niż do renderingu. Chociaż cena spora za wydajność ale mogę sobie na to pozwolić kupując u siebie bez marży.

Link to post
Share on other sites

Gry i programy typu PS, AI, Corel ~ 3570k
Rendering 3D i obróbka video ~ FX 8350
Ja wybrałbym 3570k bo FX ma nierówną wydajność, gdzieniegdzie można mieć niespodziewanie beznadziejna wydajność a w innym miejscu odwrotnie, na 3570k można bardziej polegać.

że na AMD będą nowe konsole więc może i gry będą lepiej wyglądały.


A nad tym czy FX będzie wydajnieszy w przyszłości nie ma co gdybać, PS4 jest trochę inaczej zbudowany niż PC Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

@krajda20

Pare miesiecy temu mialem taki sam dylemat. W niektorych grach roznica miedzy i5 a fx jest mala, ale w innych kolosalna (i5 wypada 2 razy lepiej). Pare osob pisalo, ze trzeba czekac az wiecej rdzeni bedzie wykorzystywane w grach, Max Payne 3 wykorzystuje 8 i jakos FX nie powala. Intel jest lepszy do gier (i5) i do pracy (i7), ale niestety drozszy.

 

@pic1985

Nie ma co gdybac, PS4 czy Xbox sa zbudowane inaczej niz PC. Zreszta moze i bedzie tam procek AMD ale bedzie to cos calkiem innego niz FX. Nie warto pchac sie w cos z nadzieja, ze bedzie lepiej skoro mozna kupic w podobnej cenie cos co od razu bedzie bardzo dobre.

Link to post
Share on other sites

Bierz i5 ponad to ma dobre właściowści pod OC :)

 

Ale to na FX 8350 jest rekord, a nie na i5.

 

 

Bierz intela do gier mam na 2 jeden na Athlon II x2 4 GB DDR2 i GTS 450 OC gigabyte u dziewczyny a w domu AMD Athlon II x 4 8GB DDR3 i MSI 5770 OC i mam zamiar kupić na i5 do domu a do dziewczyny wziąć tą x4. Myślałem o FX ale na crysis 3 zauważyłem, że lipa a ja potrzebuje bardziej do grania niż do renderingu. Chociaż cena spora za wydajność ale mogę sobie na to pozwolić kupując u siebie bez marży.

 

Podobno FX wyprzedza wszystkie i5 w Crysisie i tylko z i7 sobie nie radzi. Nie wiem.

 

 

Gry i programy typu PS, AI, Corel ~ 3570k

Rendering 3D i obróbka video ~ FX 8350

Ja wybrałbym 3570k bo FX ma nierówną wydajność, gdzieniegdzie można mieć niespodziewanie beznadziejna wydajność a w innym miejscu odwrotnie, na 3570k można bardziej polegać.

 

A nad tym czy FX będzie wydajnieszy w przyszłości nie ma co gdybać, PS4 jest trochę inaczej zbudowany niż PC

 

A skąd ta teoria z nierówną wydajnością?

Link to post
Share on other sites

 

 

Podobno FX wyprzedza wszystkie i5 w Crysisie i tylko z i7 sobie nie radzi. Nie wiem.

Na jednej planszy "Welcome to the Jungle" wykręcony fx 8350 do 4,7MHz zrównuje sie z stockowym i5 3570k i to tylko w statecznym momencie, kiedy nic się nie dzieje, na każdej innej planszy jest sporo słabszy od i5.

Link to post
Share on other sites

@gornik steve

Ten rekord jest bez znaczenia, bo jest nieosiągalny dla przeciętnego wyjadacza chleba. Chyba sądzisz że autor będzie kręcił fx'a ciekłym azotem w domu i łupał np.  hmmm w bf3. %-)

@Topic temat 8350 vs 3570k był wałkowany N razy, ale powiem z doświadczenia że kupno fx'a do gier nie jest dobrym pomysłem, chyba że komp będzie służyć w szerszych zastosowaniach typu rendering, obróbka wideo itp.

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że jak na nim rekord osiągnął, to będzie się teoretycznie lepiej kręcił niż i5  :menda:.

 

 

Na jednej planszy "Welcome to the Jungle" wykręcony fx 8350 do 4,7MHz zrównuje sie z stockowym i5 3570k i to tylko w statecznym momencie, kiedy nic się nie dzieje, na każdej innej planszy jest sporo słabszy od i5.

 

Mija się "trochę" z rzeczywistością. Jak gra wykorzysta te jego rdzenie (co się zdarza w bardzo wymagających produkcjach), to właśnie i5 odstaje.

Link to post
Share on other sites

Jak narazie choć do końca w to niewierze, jest to crysis 3, ale to tylko 1 jedyna gierka, co zresztą? A no własnie, zanim zaczną produkować gry które będa wykorzystywać więcej niż 4 rdzenie minie sporooo czasu, a wtedy fx będzie daleko za murzynami.

Link to post
Share on other sites

Stary, jest taka kolejność. Nie ma AMD w prockach - Intela nikt nie kupi, bo będzie za drogi. Podobno (mogę się mylić) w BF3, Farcry3 i tego typu grach jest wielordzeniowość wykorzystywana.



Blue AMD ATi Radeon pisze, to szykuję się na hejt  :rotfl:

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Górnik nie rób gówna w mózgu autorowi tematu.

Stawiam, że kupujesz kompa do gier. Jeśli tak, to tylko i5 3570k.

Mówię Wam, gó**o z takich dyskusji wynika i lepiej nie mieszajcie.

Pamiętaj też o jakimś markowym zasilaczu :menda:

Edytowane przez Blue AMD ATI Radeon
Link to post
Share on other sites

Tylko że wykrecony fx 8350 nie jest nawet w Crysis3 tak wydajny jak stockowy i5, w grach fx jest zwyczajnie kiepski w porównaniu do intela, nie ma co zaklinac rzeczywistości, fx ma bardzo slaby pojedynczy wątek i tutaj jest pies pogrzebany.

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/crysis-3-test-procesorow.html 
test FX a intel i widać że po zwiększeniu detali fx sobie gorzej radzi od i5 i jest to oficjalny test. Ten co był przed premierą musiał być lipą albo na mniejszych detalach.



jak będę miał kesz to w tym 2 kompie zmienię na FX i wam powiem co wydajniejsze :D 

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

spadek góra fps czyli możliwość błędu pomiarowego a to że I7 ma 5 klatek więcej, to też może zależeć od przypadku ... albo akurat ktoś obrócił kamerę w stronę gdzie mniej jest szczegółów, nie ma co gdybać, oba procki są dobre, kryptospec który twierdzi że FX się do gier nie nadaje, jest po prostu głupkiem, oba procki się nadają, delfinn to taka papuga, pisze to co napisał mu inny fanboy intela, wracając do CPU, brałbym to co można rozbudować w przyszłości, Intelowskie sockety zazwyczaj już są martwe, nowe procki = nowe gniazda i jest to nieopłacalne :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tiaaa biorąc procesor za około 750zł(mowa o fx'ie)oczekuje się konktretnego przyrostu wydajności w grach co nie? No niestety ja tego nie uświadczyłem. Dopiero po oc już było lepiej, ale do tego trzeba dolicz dobre mobo z mocna sekcja + cooler cpu, ale po cholere mam świeżo po zakupie kręcic procka skoro za podobną sumkę mam i5 z dobrym mobo i przyszłości gdy będzie nam brakować wydajności, to zapodamy cooler i dajemy oc.

Podsumowując:

AMD:

cpu750zł

mobo 300-400zł

Cooler 100-150zł

1150-1300zł

Intel:

Cpu: 850zł

Mobo:300-400zł

1150-1250zł

 

Tyle odemnie, jeśli chodzi o kwestie ceny/wydajności w grach. EOT.

Edytowane przez siwers90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...