Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Forumowicze  :)  Na początek może się przywitam bo to mój pierwszy post na forum. A więc hej ;) Przechodząc do sedna. Ostatnio odnalazłem mój stary komputer. Jedyne co da się z niego "wyciągnąć" to 2 GB RAM, procesor (Intel Core 2 Duo E4600) oraz obudowa. Czy opłaca się w to inwestować? Zamysł mam taki, żeby systematycznie co miesiąc wymieniać 1-2 części, ponieważ na więcej niestety nie mam finansów. Podsumowując: opłaca się w to inwestować? Niestety nie mam jak sprawdzić czy proc i RAM działają, bo mam tylko laptopa.

 

PS Miesięcznie mógłbym przeznaczyć na niego jakieś 100 - 150 zł

PS 2 Nie wymagam również super wydajności w grach czy coś takiego, po prostu żeby płynnie działał na nim net oraz mniej wymagające, starsze gry :) Posiadam do niego również Windowsa XP

Edytowane przez gracz238
Link to post
Share on other sites

Jak nie masz nawet MOBO i nie wiesz czy działają podzespoły to na Twoim miejscu olałbym tą sprawę i ew. sprzedał te dwie rzeczy co się ostały.

 

Za 500-600 zł możesz zrobić jako taki pecet z nowych części do przeglądania neta i słabszych gierek. W tym dziale są takie tematy >500 zł, >600 zł najprościej jakbyś się z nimi zapoznał ;)

Link to post
Share on other sites

Dodaj tego  po minimum 10 zł na każdy element by wysłać i masz 50 zł dodatkowe. Nie wspominając o tym że jak np MOBO pójdzie ekonomicznym w poczcie polskiej to nie wiadomo czy dojdzie w jednym kawałku ;). No i sam autor nie wie czy działa mu procek i RAM. W przypadku gdy nie działa to i tak będzie musiał dorzucić do puli 500 zł...

Link to post
Share on other sites

To inaczej to : http://allegro.pl/fujitsu-p5720-dc-e2160-1-80-2gb-80gb-rw-tw-tanio-i3006169616.html , [ możliwe podmienienie procesora i dołożenie pamięci jak są ok. i wysyłka za free jak opłata z góry ] i póżniej karta np. ta : http://allegro.pl/nowy-geforce-gt440-1-5gb-fv-gw-i3073241019.html . Autor się pyta nie o nowy zestaw, tylko co można niewielkim kosztem zrobić.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem procka i ram. Wszystko działa jak należy ;) Więc po uzbieraniu kaski zestaw prezentować się będzie tak:

 

Acer Q35T-AM

Asus GeForce 9600 GSO/GeForce GT 440

Intel Core 2 Duo E4600

2 GB RAM

 

Jak dla mnie zestaw i tak jest bardzo dobry. A w Windows XP można dać więcej ramu czy to bez sensu? Niestety nie stać mnie teraz na W7.

 

Dziękuję wszystkim za porady :)

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem procka i ram. Wszystko działa jak należy ;) Więc po uzbieraniu kaski zestaw prezentować się będzie tak:

 

Acer Q35T-AM

Asus GeForce 9600 GSO/GeForce GT 440

Intel Core 2 Duo E4600

2 GB RAM

 

Jak dla mnie zestaw i tak jest bardzo dobry. A w Windows XP można dać więcej ramu czy to bez sensu? Niestety nie stać mnie teraz na W7.

 

Dziękuję wszystkim za porady :)

wersja 32 bity i tak nie wykrywa wjęcej jak  3gb ramu do tej konfiguracji starczy 2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...