Skocz do zawartości

Podkręcanie procesora bez literki K (i5 3570)


Recommended Posts

Niedawno dowiedziałem się że procesor bez literki K też można podkręcić, ale nie z takim efektem, jak ten z odblokowanym mnożnikiem. W związku z tym mam pytanie: czy podkręcanie procka bez K w nazwie jest bardziej niebezpieczne niż tego normalnego? W moim obecnym komputerze procesor często przez kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt minut wykorzystuje całe 100% swoich możliwości. Procek który zamierzam kupić to i5 3570, a płyta główna będzie prawdopodobnie taka: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862/

 

I jeszcze jedno, gdzieś czytałem że ilość Mhz, o jaką można podkręcić procesor zależy od konkretnej sztuki. Gdybym jednak się zdecydował na procesor z odblokowanym mnożnikiem, to jaka jest szansa że trafi mi się sztuka, którą będę mógł podkręcić np. tylko do 4,0 Ghz?

Link to post
Share on other sites

Zaczynając od początku podkręcanie procesora bez K nie jest niebezpiecznie i nie masz się czym martwić jak podkręcisz. Także nic się nie stanie jak będzie przez dłuższą chwilę wykorzystywany w 100% (tylko jak planujesz OC to warto zmienić chłodzenie na coś lepszego). Co do procka z odblokowanym mnożnikiem (3570k) to większość sztuk bez większych problemów osiąga 4,5ghz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podkręcasz za pomocą trybów turbo i magistrali bclk o kilka mhz. niektórzy piszą, ze nie warto za pomocą bclk, bo powoduje ona degradację procesora zauważalną po dłuższym okresie używania. chcesz podkręcać kup wersję k

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że jeżeli masz już w planach OC to kupowanie tego procesora nie ma sensu. Dopłacasz te niecałe 100 zł i masz z "K" - procesor który wykorzystasz ponad jego możliwości. Osobiście sam wybrałem 3570 gdyż nie planowałem podkręcania - na 4Ghz pracuje i to mi wystarcza.

Edytowane przez Lukkas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wersje bez K sandy bridge możesz podkręcić o 400MHz mnożnikiem turbo, ivy bridge o 500MHz
jeśli masz zamiar kupować wersje bez K to rozejrzyj się na allegro, bo wersje K przyciągają uwagę, a non K rozchodzą się czasami o wiele taniej niż 100zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...