Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,w zwiazku ze studiami i pisaniem pracy jestem zmuszony kupic laptopa/notebook'a. Wertowalem prawie caly ten dzial i kilka innych na roznych forach.Naczytalem sie czego wynikiem jest wytypowanie 3 modeli o ktore chcialbym zapytac forumowiczow.Laptop ma sluzyc glownie do pisania,surfowania po necie po WIFI,od czasu do czasu ogladniecia czegos i zagrania chocby w Stalkera.Praktycznie do grania do mam komp stacjonarny z 19'' 9600GSO itp.

A wiec:

1.

Producent Toshiba Satelite A300-1MW

Ekran 15,4'' 1440x900

Procesor Core 2 Duo T5800 2,0

Wielkość dysku 250GB

Pamięć RAM 4GB

Karta graficzna ATi Mobility Radeon HD 3470

2.

Producent IBM Lenovo Thinkpad Y530

Ekran 15,4" 1280x800

Procesor Core 2 Duo P7350 2,0

Wielkość dysku 160GB

Pamięć RAM 2GB

Karta graficzna NVidia GeForce 9300M GS

3.

Producent Samsung R510

Ekran 15,4" 1280x800

Procesor Core 2 Duo T5800 2,0

Wielkość dysku 250GB

Pamięć RAM 3GB

Karta graficzna nVidia GeForce 9200M GS

 

Prosze o opinie posiadaczy w/w sprzetu moze ktos bedzie mial inna opcje?Max kasa ~2600zl.

Pozdrawiam

Antalus

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał Toshibe szczególnie jeżeli chodzi o jakość. Parametry tych notebooków są porównywalne (no może Lenowo ma mniejszy dysk a toshiba troszkę lepszą kartę), dlatego kierowałbym się ostatecznie wyglądem zewnętrznym i długością trzymania baterii :ugeek:

Link to post
Share on other sites

wizualnie podoba mi sie Toshiba,a w kwestii Stalkera,okazalo sie ze kolega kupil tego samsunga wiec wyprobowalismy u niego Stalker Clear Sky - detale wysokie - rozdzielsczosc 1024x768 - chodzi calkiem plynnie,przy rozdzialce 1280x800 - delate najwyzsze, oswietlenie statycznie - plynnie, da sie spokojnie pogrywac.

Pozdrawiam

Antalus

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak tam u Ciebie to cenowo wygląda, ale ja ja bym wybrał Lenovo i ewentualnie dorzucił następne 2GB ram :D

 

ma nieco lepszą grafikę niż tamten Samsung, więc będzie nieco lepiej działać... co do 3470 to jest zbliżone do 9300, a jako że musi pracować z wyższą rozdzielczością to sam sobie dopowiedz resztę.

 

w kwestii procesorów

T5800: 2Mb cache, FSB 800, TDP 35Watts (SSE3)

P7350: 3Mb cache, FSB 1066, TDP 25Watts (SSE4.1)

 

w kwestii desing'u to jak kto woli, mi odpowiada Lenovo :)

Link to post
Share on other sites

Toshiba. Jak pisałem w innym wątku wczoraj upiłem takiego kuzynce, spędziłem z nim pół dnia i jeżeli chodzi o design, jakość wykonania i pracę w systemie to można go polecić. Matryca może ma bardzo małe te piksele, ale nie zwraca się na to uwagi. Co mnie zdziwiło, to nawet pracując w trybie "zrównoważonym" bez problemu radził sobie z nagrywaniem płyty, instalacją programu i odtwarzaniem muzyki na raz. W każdym razie - ja bym brał tego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...