Skocz do zawartości

1700zł - Komputer do gier oraz Ableton


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wujashek,

Recommended Posts

Witajcie,

Niedawno padł mi laptop i postanowiłem powrócić do poczciwej stacjonarki.  Odłożone mam 1700zł ale może uda mi się dorzucić jeszcze 100zł. Komputer głównie miałby służyć do amatorskiego tworzenia muzyki w Abletonie, gier (np. Starcraft 2, League of Legends, Civilization 5, DOTA2, Wiedźmin 2) oraz tworzenia projektów/raportów na zajęcia (SPSS, aplikacje do obróbki skanów mózgu).  Wiem, że nie dysponuję dużym budżetem dlatego na razie odpuszczę sobie napęd DVD i pozostanę na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Monitor jaki posiadam to Samsung SyncMaster SM 931BW (1440X900).  OC nie planuję. W kwestii rozbudowy to na pewno za jakiś czas dokupię lepszą kartę dźwiękową i tutaj także proszę o jakieś propozycje.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Baszoł
Link to post
Share on other sites

@whatareyoudoing

Po dodaniu dysku i obudowy zestaw przekracza budżet.

 

@wujashek

Gdybym chciał mieć HD 7850 1GB, to czy z takim budżetem można dobrać sensowna resztę podzespołów? Czy 8 GB ramu przy moich oczekiwaniach jest wymagane?  Widzę, że zaproponowałeś dodatkowe chłodzenie do CPU. To zachęta do OC czy ten procek po prostu tego wymaga?  Przy moich oczekiwaniach budowanie w oparciu o procesor Intela nie ma sensu? Czy Twoja propozycja posiada jakiś potencjał do rozbudowy? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

7850 ciezko wcisnac. szukaj uzywanego 6870 na allegro.

8 GB nie jest wymagane. Mozesz wziac 4 GB w jednej kosci, a kolejne 4 GB za rok.

Cooler jest dla komfortu akustycznego jak i zacheta do OC.

W tym budzecie uwazam, ze amd bedzie odpowiedniejszy.

FM2 podobno bedzie jeszcze rozwijane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...