Skocz do zawartości

Montaż komponentów na morele


Recommended Posts

Witam, planuje kupić podzespoły pc ale nie wiem czy skorzystać z montażu komputera (składają w Krakowie a ja mieszkam pod Warszawą) na stronie morele. Czytając opinię użytkowników obawiam się skorzystać z montażu. Boje się że mogą coś uszkodzić. Jak sądzicie skorzystać z montażu czy nie, sam nie składałem nigdy komputera, mogę dać znajomemu informatykowi żeby złożył ale trochę będzie to kosztować ale będe miał 100% gwarancji że zrobi to dobrze  czy skorzystać z monterów z Krakowa nie mając pewności a koszt złożenia przy kodzie promocyjnym wynosi złotówkę.  .

Edytowane przez Pawel96
Link to post
Share on other sites

Nie widziałem złożonego przez nich sprzętu, ale sklepy robią to zazwyczaj na odwal. Najlepszą gwarancją na to, że sprzęt jest dobrze złożony jest wykonanie tej czynności samemu, ale skoro jeśli tego nie ogarniasz, to i tak musisz liczyć na kogoś innego. Jeśli ten informatyk bierze od Ciebie sporą ilość kasy za złożenie kompa, to znaczy, że nie znacie się zbyt dobrze, więc też może to zrobić tak, żeby tylko jakoś tam było. Zapłacisz mu i tak, więc raczej nie będzie się do tego nie wiadomo jak przykładał, a na dodatek pewnie tego nie sprawdzisz, bo się na tym nie znasz. Jednak to już zależy od charakteru i sumienności.

 

Większa szansa, że jakiś podzespół zostanie uszkodzony jest właśnie u tego informatyka. Na morelach nic Ci nie uszkodzą, bo za kilka dni dostaną to z powrotem na gwarancję. Mogą Ci ewentualnie nałożyć słabą pastę termoprzewodzącą (i raczej tak zrobią), a na dodatek zrobić to źle. Chociaż ze strony informatyka możesz się spodziewać tego samego.

 

Mimo wszystko bardziej bym zaufał morelom, bo usługa jest darmowa oraz masz dużo większą pewność, że Ci nic nie uszkodzą. Jeśli oni Ci coś spieprzą, to na gwarancje spokojnie oddasz, a jeśli informatyk to zrobi, to mogą Ci napisać, że uszkodzenie jest z winy użytkownika i będziesz musiał zaopatrzyć się w nową część.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

komputer może się uszkodzić podczas tranportu jak z Krakowa do Warszawy do kawał drogi, jęśli chodzi o informatyka pracował w neostradzie. Naprawiał mój stary obecny PC, mam go już 7 lat. Więc jest mała szansa że informatyk coś spiep... nie jeden komputer składał, może się uda przy wódce z nim pogadać to może nieco obniży cenę. :)

Edytowane przez Pawel96
Link to post
Share on other sites

Kupuj pastę termoprzewodzącą i składaj sam. Nie da się tego spieprzyć (no chyba, że będziesz młotkiem montować :D ) a jak cos to wszystko masz opisane w instrukcji mobo :) miłej zabawy!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spartana ale na jakim sockecie?

 

Ja nie tak dawno montowałem Spartana na klamry na sockecie AM3 +... jprd, never again. Więc jak mieli przyjemność montować to AMD'ku się nie dziwię, skurczybyka tak trzeba naciągnąć...

 

Co do montażu przez sklep:

 

1. Sam montujesz masz pewność co zrobiłeś

2. Poukładasz sobie od razu porządnie kabelki

3. Będziesz miał wkręcone wszystkie śruby, koledze złożyli kiedyś w morelach, HDD, DVD na dwóch śrubach zamiast czterech, niedokręcone i wszystko rzęziło jak miło.

 

Reasumując zapłacisz ileś złoty a i tak do budy musisz zajrzeć. Samemu najlepiej. Pierwsze składanie kompa trwa >2 h a i to nie jest jakiś hardcore ;) Niektóre zestawy lego są trudniejsze.

 

/edit: Instalacja systemu w niektórych sklepach też płatna 20-30 zł, a instalacja Win 7 polega na kliknięciu jakieś 10 razy dalej + rozpartycjonowanie dysku.

 

Szkoda kasy, za składanie kompa + instalacje OS mogą korzystać jedynie babcie, dzieci i lenie lvl over 9000+ :D (traktować z przymrużeniem oka :P)

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A do sklepu co robi takie machlojki:

http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,13354084,Pudelko_to_nie_swietosc__UOKiK_karze_Morele_net_za.html

 

To miałbym umiarkowane zaufanie. Zawsze staram się kupić najbliżej jak się da i odebrać samemu bo do kurierów też mam dystans :D. Choć takie oskarżenia o używany sprzęt są daleko posunięte jednak jak coś samemu rozpakowujesz i rozklejasz masz większą pewność; choć nie 100 %.

 

Autorze jeśli mieszkasz pod Wawą to na pewno znajdziesz coś bliżej ;) Odbiór/transport.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To miałbym umiarkowane zaufanie. Zawsze staram się kupić najbliżej jak się da i odebrać samemu bo do kurierów też mam dystans . Choć takie oskarżenia o używany sprzęt są daleko posunięte jednak jak coś samemu rozpakowujesz i rozklejasz masz większą pewność; choć nie 100 %.

Czego masz dystans do kurierów ? Że coś ze sprzętem zrobia? :D
Link to post
Share on other sites

Sprubuje sam złożyć ale w moim przypadku składanie kompa może potrwać nawet 4h :) może kolega mi pomoże choć ostatnio się boi dotykać się do komputera bo wybuchł mu zasilacz tzw. no-name. Poszukałem w necie i znalazłem sklep saturion.pl mają dobre opinię i nie które części są dużo tańsze niż na morele.

Link to post
Share on other sites

Czego masz dystans do kurierów ? Że coś ze sprzętem zrobia?

 

 

Na Youtube tego pełno, nasi muszą wręczać paczki osobiście nie tak jak w US na filmie, ale to co dzieje się na sortowni/załadunku auta itd tego już nie wiesz i nie widzisz...

 

Kurierzy się śpieszą bo muszą rozwieść paczki a nie sztywne ramy pracy więc zapier!@# co idzie w parze z mniejszą uwagi na nasze drogocenne rzeczy.  Jako klient jestem zniesmaczony, jako młody człowiek trochę ich rozumie bo niestety to nie ich wina jak pracodawcy cisną z terminem i warunkami pracy (kolega swego czasu pracował w dużej żółtej firmie kurierskiej - tragedia...). 

 

Dlatego kurierami to co najwyżej ciuchy mogę zamówić :D

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

W sumie za pare miesiecy bede składał kompa mam sklep w którym moge zamowic ale od reki tego niema wiec sie czeka pare dni i moge odebrać osobiscie tylko ,że jest drogo sklep sie nazywa vico..myślisz ,że lepiej tak zamawiać niż przez sklepu typu morele,agito itp ? Bo z tym kurierem to troche racja jak oni rzucaja te pakunki do samochodu itp ale w sumie do tej hurtowni co sie sklep zaopatruje to tez przeciez towar jest wożony itp?

Link to post
Share on other sites

Tak ale na paletach zbiorczych/większych kartonach, produkt jest podwójnie zabezpieczony własne pudło + zbiorcze. Jak również sprzedawcy w  małych sklepach pilnują tego co odbierają żeby nie tracić renomy.

 

Wiesz na każde wydane 1000 zł mogę dopłacić 50-80 zł drożej i kupić u siebie aniżeli kupować na wysyłkę z w/w przyczyn.

 

Choć ja mam te szczęście mam sklep u siebie w mieście i jest równie tanio jak sklepach wielkich jak na morelach czy innych.

 

Parę dni czekać na dostawę w sklepie czy parę dnia kuriera? W ogólnym rozrachunku tyle samo. Co do samego sklepu Ci nie powiem bo nie jestem z Lublina czy okolic :)

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

W xkom kiedyś kupowałem netbooka, byłbym zadowolony gdyby nie fakt że xkom to bardziej giełda jak się okazało... Gdy znalazłem swojego wymarzonego netbooka kosztował powiedzmy (bo dokładnie nie pamiętam  1700 zł było to trochę drogo, tydzień później kupiłem u nich za 1600 zł, na następny dzień po kliknięciu w zakup było 1500, a finalnie cena stanęła na 1650. Dlatego u tych spekulantów już nic nie kupie :), choć poza tym do niczego nie mogę się przyczepić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...