Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam sie nad zakupem uniwersalnego laptopa.
 

Przeznaczony będzie głównie do pracy (netbeans, photoshop), ale także do
oglądania filmów czy czasem do grania. Zależy mi na solidności i
bezawaryjności.

 

Na oku mam dwa wyżej wymienione lepki: Lenovo Y580 i Lenovo Z500.

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y580-i7-3630qm-8gb-1tb-gtx660-300zl-i3029822260.html

http://allegro.pl/bialy-laptop-lenovo-z500-i7-8gb-1tb-gt645m-210zl-i3046127103.html
 

Są dosyć podobne.

Czy opłaca się dopłacać 500zł do Y580?

Czy może w cenie do 3400 max (dobrze by było wydać mniej) polecicie jakieś
inne ciekawe modele?

Czy opłaca sie brać i7, czy może lepiej zaoszczędzić i wziąć coś z i5?

Nie straszne mi 17". Minimalna wydajność grafiki to coś koło GF 640
(nie jest to priorytet, ale czasem lubię pograć). Bardzo ważne dla mnie jest w miarę
niezłe wykonanie i bezawaryjność.
 

Z góry dzięki za wszystkie rady.



 

Link to post
Share on other sites

Y580 z i7 ma strasznie przegrzewający się dysk, słyszałem o >60 stoniach nawet. Podobno z i5 nie ma już tak dużych skoków temp, ja mam takiego z i3 i przy 5h graniach będąc wysoko obciązony, temp dysku mi trzymała w granicach 52-54 stopnie.

Wersje z i5 kupisz za ok 2900 a będzie dużo bardziej wydajna grafa od z500. W grach dużej różnicy nie będzie między i5 a i7  ~ 5 kl/s,

natomiast różnice odczujesz przy programach. Lepszym rozwiązaniem z tych 2 będzie Z500 z i7, zwłaszcza gry będą tylko małym dodatkiem a zależy ci bardziej na programach.  Nie wiem czy posiada ten sam problem z nagrzewaniem dysku co Y580 ale wątpie. Jeśli chcesz niezawodnego to zainteresuj się modelem od DeLL'a (kiedyś były super dobre, teraz chyba też, ale już nie orientuję się tak bardzo jaka kiedyś) ale wtedy musisz się liczyć z większymi kosztami.

Link to post
Share on other sites

Chyba zdecyduje się na tego z500, ma lebszy procesor (35W - tyle co te i5), a grafika nie jest aż tyle gorsza.

 

Mam nadzieję ze dysk będzie chłodny, b w y580 podobno nie miłosiernie się grzeje i lubi podac przez to (podobna taka wada konstrukcyjna).

 

Jeśli znacie inny dobry kompromis między ceną, wydajnością procesora i grafiki, a solidnością to dajcie znać, jak nie to biorę tego, bo w tej cenie sam nic lepszego znaleźć nie mogę.

Link to post
Share on other sites

Na nie jednym forum czytałem, że właśnie przegrzewający się dysk jest najwiekszą bolączką y580 przez to, że ciepłowody od procesora są za blisko dysku i że ten sie mocno nagrzewa (nawet 60 stopni) przez co z biegiem czasu moze stać się awaryjna, a dla mnie bezpiecześntwo nie wyparowania danych jest dosć istotne.

Link to post
Share on other sites

Już byłem niemal przekonany do tego z500, ale poczytałem, że on ma zamkniętą obudowe, nie wyjmę sam baterii, czy nie dołozę ramu. Po gwarancji mi coś padnie to też mogę mieć duży problem.
Ponadto z500 ma podobno duże problemy ze wsparciem dla win7, a w 8 pchał się nie będę.

Ciężko znaleść jakiś złoty środek.

Z tych deli jeden ma za słabą grafę, a drógi przy słaby procek.

 

A co powiecie na tego acera: http://www.x-kom.pl/p/121044-notebook-laptop-15,6-acer-v3-571g-i7-3632qm-8gb-750-dvd-rw-win8x-gt730m.html

 

Sprzętowo jest OK, ale jak z jakością wykonania, gwarancją? Kiedyś podobno było słabo, ale teraz jest niby lepiej. Ciężko mi powiedzieć, bo sam nie miałem styczności z acerami ( w odróznieniu od Lenavo i dell)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...