Skocz do zawartości

WYMIANA procesora core 2 duo na quad'a czy może dysk SSD ??


Recommended Posts

Witam  :)

 

Moja skrzynka:

Procek core 2 duo E8400 3GHz, obecnie podkręcony na 3.5GHz

Płyta główna:  Gigabyte GA-EP43-DS3L  socket LGA775

Grafa: HIS 6870 IceQ Turbo 1GB

RAM: 6GB DDR2 800MHz

dysk 500GB 

zasiłka 500W

Chciałbym trochę przyspieszyć mój komputer w zwykłym użytkowaniu ale przede wszystkim zwiększyć wydajność w nowych grach. Obecnie mam procka E8400 i chciałbym zmienić na 4-ro rdzeniowego który ma taki sam socket (LGA775) żeby nie zmieniać płyty głównej.

Myślałem na Q9550 4x2.8GHz (używanym oczywiście) albo zamiast zmiany procka , dokupić dysk SSD bo słyszałem że kupując taki dysk mocno wzrasta ogólna wydajność kompa tylko nie wiem jak to się tyczy gier :P  i teraz mam pytanka:

 

Czy będę miał duży przyrost wydajności (głównie chodzi gry) ??? 

Bo niby 4 rdzenie ale to już troszke stary procesor . Może ktoś ma podobną konfiguracje to się wypowie,

 

Czy może zostawić stary procesor a kupić dysk SSD 120GB  na system i jakieś gry :menda:  ?? 

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej zrobisz jak zainwestujesz w nowy procesor , jeśli zaś chodzi o jego wydajność to tam gdzie jest wykorzystywane więcej niż 4 rdzenie to będzie ewidentnie lepiej.

Edytowane przez drunk
Link to post
Share on other sites

Nie będziesz miał wzrostu wydajności w grach kupując SSD. Za tą kasę możesz zmienić platformę na LGA1155 czyli np. i3 2100 + jakaś tania płyta. Wtedy zyskasz sporo więcej podobnym kosztem niż kupując 9550 za 500zł :)

Link to post
Share on other sites

możesz zmienić platformę na LGA1155 czyli np. i3 2100 + jakaś tania płyta

 

Ja bym wolał zmienić na 4 rdzenie bo teraz coraz więcej aplikacji czy gier je  wykorzystuje. A pchać sie w i3 z dwoma rdzeniami to nie zbyt , bede miał nie dużą róznice  przesiadając sie z core 2 duo, tak mi się przynajmniej wydaje. 

 

Oczywiście wolałbym i5 kupić ale nie mam tyle kasy bo wtedy bym musiał zmieniać płyte główną i RAM nad DDR3.

A tak to może uda mi sie sprzedać stary  to dołoże 300 stówki i mam q9550 :)

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites

Osobiście wymieniłbym na q9550 + dobre chłodzenie i kręcił do 3,6 GHz. Jednak przy aplikacjach 1 i 2 wątkowych nie będzie różnicy. 

aktualnie posiadam  chłodzenie SPARTAN HE923  ,na obecnym procku daje radę więc na quadzie też powinno co ?

Link to post
Share on other sites

chyba ten Q9550 jest najkorzystniejszy co ?? 12MB cache i z tego co słyszałem to dobrze się kręci .

Tylko troche się boje żeby jakiegoś zepsutego nie kupić bo z używkami to pewnie różnie . Nie jestem za bardzo przekonany do kupna takich rzeczy.

Link to post
Share on other sites

No to z 12 mb : http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q9450-12mb-cache-krakow-i3062395497.htmlhttp://allegro.pl/intel-core-2-quad-q9550-2-83ghz-12m-1333-cooler-i3062596627.html . Chociaż osobiście te 280zł do tego sprzętu bym zainwestował w tego q9300, ale jak więcej kasy to nieopłacalna sprawa, i lepiej dołożyć  do i i5. 

Link to post
Share on other sites

To wiem tylko czy opłaca się dać za tego Quada 500 zł, skoro nowy i5 kosztuje 630 zł ?

Tylko że socket jest inny i bym musiał płyte główną zmieniać :P

 

 

ten Q9450 dobry cenowo a myśle ze do tych 3,2GHz da rade podkręcić tak na luzie co ? za 200zł mam już kupca na starego procka więc  dołoże 250zł i bedzie gites :) 

Link to post
Share on other sites

Witam  :)

 

Moja skrzynka:

Procek core 2 duo E8400 3GHz, obecnie podkręcony na 3.5GHz

Płyta główna:  Gigabyte GA-EP43-DS3L  socket LGA775

Grafa: HIS 6870 IceQ Turbo 1GB

RAM: 6GB DDR2 800MHz

dysk 500GB 

zasiłka 500W

Chciałbym trochę przyspieszyć mój komputer w zwykłym użytkowaniu ale przede wszystkim zwiększyć wydajność w nowych grach. Obecnie mam procka E8400 i chciałbym zmienić na 4-ro rdzeniowego który ma taki sam socket (LGA775) żeby nie zmieniać płyty głównej.

Myślałem na Q9550 4x2.8GHz (używanym oczywiście) albo zamiast zmiany procka , dokupić dysk SSD bo słyszałem że kupując taki dysk mocno wzrasta ogólna wydajność kompa tylko nie wiem jak to się tyczy gier :P  i teraz mam pytanka:

 

Czy będę miał duży przyrost wydajności (głównie chodzi gry) ??? 

Bo niby 4 rdzenie ale to już troszke stary procesor . Może ktoś ma podobną konfiguracje to się wypowie,

 

Czy może zostawić stary procesor a kupić dysk SSD 120GB  na system i jakieś gry :menda:  ?? 

 

Dysk SSD? neeeee...... Chcesz zwiększyć wydajność kup sobie q8200/q8300 za 220PLN i ukręć go do FSB400. Q9550 to nieopłacalny CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...