Skocz do zawartości

WYMIANA procesora core 2 duo na quad'a czy może dysk SSD ??


Recommended Posts

nie mam tyle kasiorki :(

Ja jednak będę celował w tego Q9550 te trzy stówki mogę wpakować w mojego grata :)

 

Mam takie pytanko, może coś poradzicie.

Tego obecnego procka jak chce podkręcić powyżej 3,5GHz to mi wywala , nie chce sie uruchomić nawet BIOS, musze restart BIOSu robić żeby sie do niego dostać (tzn wyjąć baterie żeby wszystko na domyślne ustawiło). Jaka to może być przyczyna ?  napięcie na procku mam na auto a z pamięciami RAM  nic nie robiłem

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites

A pakowanie się w Q8400 9550 jest totalnie bezsensu nie lepiej : AMD

 

Skoro Q9550 ~ PII 955 gdzie PII>FX 4100 to gdzie tu sens?

 

 napięcie na procku mam na auto a z pamięciami RAM  nic nie robiłem

 

Wklej zdjęcia z biosu. 

 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Mam Q6600, na co dzień idzie na 3-3.2GHz. Do grania w BF3 na 3.6-3.8 w połączeniu z GTX660. Mogę go na 4.25 ustawić ale pytanie po  co?

Nie dość, że piec z niego straszny to jeszcze licznik się na ścianie chce urwać. Pomimo tego wcale nie gwarantuje płynnej rozgrywki. Na moment wstawiłem 9650 od kumpla. Przy 4 GHz dopiero było płynnie.

 

Wcześniej miałem E8400. Po ustawieniu 4.5GHz było płynniej niż na Q6600. Do tego chłodniej i bardziej ekonomicznie.

 

Zakup procesora na 775 to wyrzucanie obecnie pieniędzy w błoto. Ceny, które są na allegro to jakieś przegięcie. Lepiej odłożyć kasę i przesiąść się na 1155 albo AM3+ z 965BE. Wydajność tego ostatniego vs. 775 będzie nieporównywalnie większa.

Link to post
Share on other sites

cpu enhanced halt = disabled

cpu eist fun. = disabled

performance enhance = standard/normal 

 

Mch core = 1.2V o ile normalnie 1.1V.

 

dram volt= 1.9V

 

Lepiej odłożyć kasę i przesiąść się na 1155 albo AM3+ z 965BE. Wydajność tego ostatniego vs. 775 będzie nieporównywalnie większa.

 

Bez OC q9550 jest wolniejszy ok 10% w grach. Przy takich samych zegarach Q9550 wygrywa. 

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustawilem równo na 3.6 z napięciem 1.3v na procku i to samo co wcześniej. Przy sprawdzaniu pamięci ram przy rozruchu komputer sie zawiesza i restartuje.

 

Teraz musze czekac az sie ustawienia BIOSu skasują :P

 

Może płyta główna na więcej nie pozwala ? Chociaż wątpię.

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites

te OCZ  chodzą standardowo na napięciu 1.8v a A-data na 1.9 i pewnie dlatego. Na tych A-data jest napisane ze do 2.2v mogą śmigać, a te OCZ to jakieś zwykłe ale spróbuje na nich odpalić a jak sie uda to poźniej podepne wszystkie i na 2.0 albo 2.1 spróbuje je odpalić :)

Edytowane przez adi07xD
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8200-gwarancja-faktura-vat-23-i3214321700.html

Witam czy warto go brać na wymianę z p4 3,06GHZ 1r/2w ? Socket ten sam 775.
Czy zwrost wydajność, szybkości do pracy biurowej, neta będzie znaczny dokładając mu 4GB RAM DDR2 800? czyli q8200 plus 4GB DDR2 Czy dla osoby która przegląda net, dokumenty itp. czynności wykonuje będzie to ok konfig? warto wymienić procek na taki? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...