Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Chciałem oddać swojego iPhone 5 na gwarancję. Telefon kupiłem w abonamencie w Orange. Byłem w kilku salonach iSpot, w Orange'ach i za każdym razem słyszałem coś innego. Chore.

 

Dla leniwych: można przeskoczyć te pięć punktów.

 

1. w iSpocie w Złotych Tarasach powiedzieli mi, żeby śmiało przynosić. 

2. Przynoszę to innego iSpotu, miałem bliżej. Powiedzieli, że u nich długo, i żeby zanieść bezpośrednio do serwisu w bibliotece UW.

3. w Buwie powiedzieli, że to z Orange i oni tego nie biorą.

4. Jadę do Orange, a tam się okazuje, że to przez internet i tylko w niektórych salonach można.

5. Jadę do wskazanego, okazuje się, że muszę mieć jakiś tam papierek, z podpisem osoby płacącej rachunek, czyli mojego ojca, a tego nie ma "w pobliżu". Też nie bardzo chce mi się mu głowę zawracać jakimiś skanami oświadczeń, podpisami, dowodami osobistymi itd. Po czym koleś dodał, że iSpot ma OBOWIĄZEK to przyjąć i po mojej historii wytrzeszczył oczy ze zdziwienia. 

 

Powiecie może mi jak to jest? Ktoś miał podobny przypadek? Nie chce mi się tracić znowu kilku godzin, żeby nic nie załatwić. 

 

Jak to jest z tą gwarancją w moim przypadku? Mogę zanieść do iSpotu czy tylko do Orange?

 

z góry wielkie dzięki panowie!

 

P.S. Przyczyną gwarancji jest kreska grubości włosa pod pierwszą warstwą w optyce aparatu. Nie wiem czy to jakiś paproch, czy pęknięcie. Ale jest, a być nie powinno. Na zdjęciach są minimalne plamki i jedna czarna kropka. 

Link to post
Share on other sites

iPhone 5 niedawno wyszedł a już na gwarancję? I to jest ta jakoś wykonania? Nie krytykuję iPhonów bo sam jestem ich fanem ale mogliby się chociaż nie ośmieszać takimi błędami... Powinni traktować cię jak "pana" i zająć się gwarancją tym bardziej, że dałeś im tyle kasy. Życzę powodzenia w walce. Jeżeli brałeś abonament w Orange idź do nich, oni się tym zajmą. Ja u nich oddawałem co prawda kilka lat temu bo przeszedłem do Playa (gdzie zresztą oddałem telefon w zeszłym roku) i oni się tym bez problemowo zajęli dając w obu przypadkach telefony zastępcze itd.

Link to post
Share on other sites

Była mowa o tym regenersis, ale jeszcze jutro po szkole bedę miał trochę czasu to wstąpię do Orange albo iSpotu, załatwiłem już papier.

 

A co do defektu to tak, mówili, że dostane najprawdopodobniej nowego. Tym bardziej, że od nowości coś w nim brzęczało w środku i gość z Orange mówił, że to częsty przypadek. Coś tam często jest nie dokręcone i wymienili już kilka.

 

No cóż zrobisz, jak chcą Ci abonament wcisnąć albo co, to walą drzwiami i oknami, a jak od nich się czegoś chce, to ganiają z miejsca na miejsce jak głupiego...

 

W ogóle to głupie jest to, że na iPhone jest gwarancja tylko na rok (???). Na wszystko inne miałem 2 lata, czyli tyle, ile trwa umowa.

 

Tak się teraz tylko zastanawiam, czy może nie potrzymać go do końca gwarancji i wtedy nie oddać, to po roku noszenia będę miał nówkę. Wtedy na allegro i niewielka strata za rok używania high-endowego telefonu. Akurat na tym, chyba gorzej niż na samochodach się traci :)

 

EDIT:

Właśnie przeszło mi przez myśl, że z iSpotu powinienem dostać sztukę bez sim locka, czyli zdecydowanie więcej wartą, gdy (kiedyś tam) zechcę go sprzedać...

 

P.S. setny post :)

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Ajfony nie tracą szybko na wartości jak androidowe cuda..

W tej chwili używany iPhone 4S jest warty tyle co nowy Samsung Galaxy S3.

Ja bym oddał go na gwarancję, jak dostaniesz nówkę to od razu nakleić folię na wyświetlacz i wrzucić go w dobre etui.

Link to post
Share on other sites

Oj no nie wydaje mi się. można zdecydowanie taniej łapnąć używanego 4S. 

 

Folia i jakieś gumiska to nie dla mnie :/

 

A słuchajcie, mój iPhone, jak był z Orange to ma simlocka? Bo nie mam nikogo znajomego z nano simem z innej sieci.

 

EDIT: Głupie pytanie, na 99% ma :)

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Finał jest.

 

Po równym tygodniu telefonu na gwarancji dostałem nówkę. Kom oddałem w Orange. Dostałem tylko i wyłącznie sprzęt nowy. Pudełko, słuchawki, choć oddałem je również, pozostały te same. Nigdy nie uruchamiany, w foliach ochronnych iPhone w poprzednim pudełku. 

 

Jestem usatysfakcjonowany z takiego rozwoju sprawy. Nabiegałem się strasznie, ale przynajmniej zostałem obsłużony, jak na klienta drogiej marki przystało.

 

Pozdrawiam, temat, myślę, do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...