Skocz do zawartości

Zalman Z5, czy konieczna będzie przedłużka?


Recommended Posts

Witam. Otóż powracam z kolejnym pytaniem, na temat obudów, gdyż google mnie zawodzi w tej sprawie. Zatem, mój kabel 24pin ATX ma długość 40cm (Deus G1 43cm). W zestawie w obudowie Zalman Z5 Plus, z podobnym rozmieszczeniem portów, t.luk ma podłączone ATX 24pin bez żadnej przedłużki. Mam zatem pytanie, czy mój leciwy CXS obędzie się bez przedłużki, czy trzeba będzie znowu wydawać 50zł (34.90+dostawa) za przedłużkę?

Link to post
Share on other sites

zwykła Z5 niczym wiele się nie różni od Plusa ;)

ja osobiście właśnie wybrałem Z5, z powodu wyglądu i aranżacji okablowania

wg mnie jest to lepszy wybór niz np Brutus 410/430

trzeba sie tylko przyzwyczaić, bo przycisk Power faktycznie płytki i może się zdarzyć, że przypadkiem wyłączysz komputer [ja to rozwiązałem w prosty sposób - wyłączenie akcji dla przycisku w profilu zasilania] :D

Link to post
Share on other sites

A ile masz wentylatorów w swojej Z5 dołączanych fabrycznie? Bo na zdjęciach na stronie zalman.com pokazuje, ze ma 1 na górze, 1 na tyle i 1 na front panelu. Tylko, że w specyfikacji jest napisane, że ma 2 wentylatory...

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zdjęcie, nie jest źle, bo w moim tracerze wystaje 3cm za obudowę, bo nie ma jak inaczej go zamontować... Jak ja się cieszę, że dzisiaj będę już miał tego zalmana.

Link to post
Share on other sites

Ja się cieszę, że tylny jest na molex, bo nie mam złącza 3pin, a jedno na płycie głównej jest zajęte przez przedni wentylator. Ogólnie obudowę oceniam na bardzo dobry. Super kolor, fajne układanie kabli, gruba blacha, łatwy beznarzędziowy montaż wszystkiego. Tylko czekam, aż będę mógł wymienić wentyl na górze na niebieski. Jakieś propozycje do 40zł?644280_514264081953013_1659498945_n.jpg

Link to post
Share on other sites

wymienić? raczej zamontować, bo tam nie ma czego wymieniać :)

może to:

http://www.morele.net/silentiumpc-zephyr-120-led-blue-13-6-dba-321477/

 

ewentualnie to na molexa

http://www.morele.net/modecom-wentylator-120x120x25mm-4-pin-molex-blue-led-fan-120-bl-4pin-420022/

jakość określiłbym na dobrą, podobno głośny, ale na molex trudno coś dobrego wyszukać

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

a no fakt, coś tam na tym zdjęciu jest :P
ja też myślę nad 1x [lub 2x] 120 bez LEDów na górę, ale to raczej w blizej nieokreślonej przyszłości

polecam Ci zainstalować wentylek jako wywiew w miejscu bez filtra, w teorii powinno to zmniejszyć zakurzenie wewnątrz obudowy - rzecz do sprawdzenia

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...