Skocz do zawartości

Crysis (część 1) z Origin nie działa na Windows 7 Prosfessional x64


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 40rozbojnik,

Recommended Posts

Witam!

 

Niedawno zaopatrzyłem się w legalne wersje Crysis'a od 1 do 3  na platformie Origin aby odświeżyć pamięć i zobaczyć jak najnowszy "krajzis" spisuje się na moim "faildozzerze". Crysis 2 i 3 działają bezproblemowo, gorzej z częścią pierwszą. Niestety mam słynny "black screen" na starcie, a po wciśnięciu "ALT" + "ENTER" zrzut do pulpitu i/lub komunikat, że "aplikacja nie odpowiada". Próbowałem różnych sposobów m.in. wszystkie opcje zgodności, wyłączanie opcji zgodności aplikacji w GPO i instalowanie patchy (nie dało rady, błąd 1604 czy jakoś tak).

 

Powoli kończą mi się pomysły, a bardzo chciałbym pograć w część pierwszą bo w ogóle jej nie pamiętam - trochę lat minęło. Używam Windows 7 Professional 64-bit, sprzęt mam taki jak w sygnaturce. Może ktoś spotkał się z tym problemem i jest w stanie mi pomóc?

Link to post
Share on other sites

Wersja 64 bit praktycznie zawsze nie dziala (setki sa tematow na googlach o tym). Musisz odpalac 32 bit'owym .exe i tyle. w folderze glownym z gra jak dobrze pamietam masz bin32 i bin64, gre odpalasz crysis(32).exe z folderu bin32 i powinno zasuwac.

Link to post
Share on other sites

Ja bez problemu odpalałem na x64. Robiłem tak:

- Wejdź do folderu bin64

- Kliknij prawym przyciskiem myszy na Crysis.exe

- Kliknij przycisk Właściwości.

- Kliknij przycisk Zgodność.

- Kliknij przycisk zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników.

- Kliknij przycisk Uruchom ten program w trybie zgodności

- Z rozwiniętego menu kliknij przycisk Windows Vista Service Pack 2

- Kliknij przycisk Uruchom ten program jako administrator

- Kliknij przycisk zastosuj

 

I gra ruszała bez problemu  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że są setki tematów o tym, ale niekoniecznie o wersji dla Origin. Katalog instalacyjny Crysisa w C:\Program Files (x86)\Origin Games nie ma w ogóle folderu bin64 tylko bin32 i tam jest m.in. Crysis.exe który, jak pisałem wcześniej, uruchamiałem w KAŻDEJ opcji zgodności. Ciągle z tym samym skutkiem, czyli black screen i do widzenia.

Link to post
Share on other sites

Hm, spróbuję ale nie po to kupiłem oryginał żeby na crackach latać. Ale skoro jest szansa na prawidłowe działanie... to spróbuję dzisiaj wieczorem i napiszę o efektach.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Generalnie chodzi tam o to, że wersja C1 z origin zamiast 2 folderow z plikami exe 32 i 64 ma to zrobione w formie 2 prawdopodobnie archiwów, które nie masz jak edytować. Oryginalnie origin pewnie próbuje uruchomić u Ciebie grę korzystając z plików 32bit. Więc...kasując lub zmieniając nazwe pliku bin32 i jednocześnie zmieniając nazwę bin64 na bin32 sprawisz, że tym razem skorzysta z wersji 64bit i tym samym uruchomi grę.

Link to post
Share on other sites

Kliknij prawym na ikonę crysisa i tam w wierszu z lokalizacja (chyba). Na końcu napisz dokładnie tak. -DX9 -DEVMODE i enter

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Zgodność Vista SP2 i będzie działać ;)

 

Boże kochany, ile razy mam pisać, że w żadnej opcji zgodności nie działa?

 

@Pafel

Niestety dalej nic. Różnica jest taka, że black screen po kilku sekundach znika i pojawia się komunikat że "Crysis.exe" przestał działać.

 

Zaraz będę próbować z różnymi wynalazkami, crackami, archiwami etc. O rezultatach napiszę za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

U mnie pierwsza część crysisa to samo nie działa nawet w sieci nie mogę zagrać,ponoć można było ileś tam razy użyć orginalny klucz i po ptokach,zablokowane.J.y  :[  Craytek. :/

 

Crack na bank ci pomoże.

 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Bardzo wszystkim dziękuję za porady! Pomocne okazało się wymieszanie kilku sposobów na raz, więc może po kolei:

 

  1. Ściągnięcie i wypakowanie do C:\Program Files (x86)\Origin Games\Crysis katalogu bin64
  2. Ściągnięcie cracka do wersji 1.1 z tego odnośnika i podmiana go z plikiem w nowoutworzonym podkatalogu bin64
  3. Włączenie opcji zgodności na scrackowanym pliku z Vista SP2.

 

Ile to człowiek się musi namęczyć, żeby uruchomić LEGALNIE zakupioną grę. Cracki, katalogi, podmiany, zgodności...

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...