Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie wlasnie zakupilem w/w sluchawki i po przesiadce z goldringow dr100 roznica jest spora na korzysc akg.Sluchawki mam podlaczone do xonara dx i nasuwa mi sie pytanie czy na lepszej karcie mozna by bylo cos wydusic z tych sluchawek wiecej albo czy ta karta powiedzmy ich nie ogranicza?

Link to post
Share on other sites

Opłaca, opłaca !!!! Ba........nawet jest mocno wskazane :)

Pod......np. Xonarem ST dopiero zagrają, dopiero  zobaczysz możliwości tych słuchawek! 

Tańszy będzie np.  Audiotrak Prodigy HD2      , ale też dobry i.....lepszy w tym względzie niż DX.      

Ja  jednak polecam ST lub STX :) 

Link to post
Share on other sites

AKG K-550 to świetne słuchawki. Zamiana z DX na coś lepszego z pewnością może przyczynić do poprawy dźwięku, ale są to słuchawki trochę dziwne, bo czasami nie tolerują niektórych wzmacniaczy jak i źródeł. Musiałbyś się określić jak budżet.

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o zrodlo to musi byc to karta dzwiekowa na pci-express poniewaz w mojej plycie glownej nie ma pci.no i kwota powiedzmy ze do 700.No i nie chce zadnych wynalazkow na usb.

@Adivxv5 wlasnie slyszalem ze sa dziwne bo potrafiac grac high end na ipodach a na sprzecie audiofilskim nie potrafia sie rozwinac.W kazdym razie na moim ausie graja lepiej niz bardzo dobrze wiec preferowal bym cos ze stajni asusa,no ale wszytko zalezy od stosunku ceny do jakosci

Link to post
Share on other sites

Nie chcesz na USB ? szkoda, bo to zawęża spore możliwości. homzik już polecił Essece STX Jest tez Creative THD, ale on brzmieniowo do AKG-K550, to raczej  średnio będzie się nadawać.

 

jak duży przyrost będzie, to ciężko ocenić.Gdyby to były jakieś Ultrasone nie byłoby wątpliwości. Ludzie donoszą o rożnych synergiach, zależy tez od słuchu, bo nie każdy zwraca szczegółowo na detale dźwięku. Interesowałem się kiedyś nimi, ale wypadło na Ultrasone 780 HFI.

Link to post
Share on other sites

o Pci-e chodzi mi tylko z tego wzgledu ze posiadam plyte msi z77a-g45 ktora nie posiada zlacza pci.a jesli chodzi o usb to nie chce z tego wzgledu ze slyszalem ze na usb nie ma dobrych kart dzwiekowych,chyba ze sie myle i jesli jest cos godnego polecenia za rozsadna cene chetnie rozwaze wszelkie mozliwosci.Nie jestem jakims audiofilem ale cenie sobie dobry dzwiek tak samo jak oprawe wizualna i z tego powodu chcialbym wykorzystac moje sluchawki w 100%.a z tego co widze to oboje  polecacie tego essece stx a sadzac po postac i randze to wiecie co piszecie ;)Tylko teraz tak czy miedzy essece a dx-em jest sporo roznica w jakosci? I czy gdybym chcial polaczyc grafike w crossfire to znalazlo by sie miejsce na dwa hd 7950 i tego essece bo jest dosc spory.

Link to post
Share on other sites

FiiO E10 ogólnie oferuje wąską scenę, ale K 550 radzą sobie całkiem dobrze z tym układem. Na ThunderBolcie (coś ala ST/STX) odczuć można jednak zdecydowanie większą przestrzeń i naturalność, szczególnie góry, dół w FiiO jest podbity - E10 mi trochę psuje nagrania AC/DC czy RHCP z powodu mniejszej szczegółowości i naturalności górnych tonów.
Podsumowując:
E10 dobrze zagra z K 550, ale polecam głównie do muzyki elektronicznej. Przełącznik "Bass" da Ci jeszcze więcej basu, chociaż tak jak pisałem standardowo wydaje się odrobinę podbity.
Jeśli słuchasz tak jak ja, w zasadzie wszystkiego to ST/STX będzie lepszym wyborem. Jeśli ma być na USB to może to być coś pokroju NuForce Icon HDP.

Określ cenę i gatunki muzyczne to na pewno będzie nam łatwiej Ci pomóc.


msi z77a-g45 – dokładnie między kartami graficznymi musiałby być ten STX, trochę słaba opcja.

 

//Żeby nie było - posiadam AKG K 550 i już trochę styczności z nimi mam ;)

Edytowane przez Diego_90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko teraz tak czy miedzy essece a dx-em jest sporo roznica w jakosci?

Bardzo duża, ale polecam wymienić wzmacniacze operacyjne(prosta sprawa) jak użytkownikowi  kosq83 któremu poleciłem i jest bardzo zadowolony.

 

I czy gdybym chcial polaczyc grafike w crossfire to znalazlo by sie miejsce na dwa hd 7950 i tego essece bo jest dosc spory.

karta nie jest wysoka, około 1,2cm, a długości nie pamiętam jak chcesz mogę zmierzyć, ale nie jest jakaś mega długaśna.  Pchanie miedzy dwoma kartami graficznymi Essence STX no nie wiem, grafika zajmuje dwa sloty, to będzie za mało dla Essence.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o cene to ok 150f +/- w zaleznosci od oplacalnosci.Gatunki muzyczne to praktycznie wszytko oprocz metalu i hard rocka z duzym naciskiem na dance i elektro.Czyli rozumiem ze 2 karta sie nie zmiesci przy essece ale to nic bo to sa tylko moje rozwazania na przylosc gdy braknie wydajnosci .ale zawsze moge zmienic karte zamiast dokladac druga.

 

@adivxv5 A co jest nie tak z orgynalnymi wzmacniaczami?Bo jesli juz bym sie zdecydowal na tego asusa to nie usmiecha mi sie tam grzebac

Link to post
Share on other sites

@adivxv5 A co jest nie tak z orgynalnymi wzmacniaczami?Bo jesli juz bym sie zdecydowal na tego asusa to nie usmiecha mi sie tam grzebac

 

nic nie jest z nimi, jest to celowe rozwianie, aby każdy mógł  dopasować brzmienie pod swój gust i przy okazji poprawić jakość dźwięku. Większość urządzeń tego typu posiada taką możliwości i dużo użytkowników korzysta z tego. Jak napisałem jest to prosta sprawa, a przy okazji wykorzysta się pełni możliwości układu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...