Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zarządzanie zdalne płytą główną w płytach desktop

desktop zarządzanie zdalne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wolfikx

wolfikx
  • Amator

• 58 postów
  • Miejscowość:GDA
  • 3DMark 06:4541

Napisano 24 luty 2013 - 21:25

Witam

Szukam płyty głównej która zapewni, o ile to możliwe, zdalne zarządzanie biosem i płytą główną od momentu startu zdalnie.

Coś co zapewniają tachnolgowie używane w serwerach np: Drac Dell, IMM IBM czy ILO HP.

Czy ktoś widział taką płytę ??

• 0

#2 Palmoster

Palmoster
  • Bywalec

• 113 postów
  • GG:9590565
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 24 luty 2013 - 22:34

Nowe płyty msi mają również bios w wersji aplikacji dla windows. Do tego zdalny pulpit i po sprawie. Do czego chcesz to wykorzystać?
  • 0

PC: MB:  MSI Z87-GD65 GAMING, Procesor:  Intel i5 4690K (Noctua NH-D14)  RAM:  PATRIOT DDR3 2X4 GB z serii Viper 3, Sapphire Black, GPU:  MSI R9 280X Gaming,  SSD: Ocz ARC 100 240GB, HDD :  WD Black 1TB + WD Purple 2TB,  PSU:  Enermax Revolution XT 630W CASE: Cooler Master HAF 912 witch window.    

Laptop: Toshiba Portégé R830 SSD Crucial mx100 512GB

#3 wolfikx

wolfikx
  • Autor tematu
  • Amator

• 58 postów
  • Miejscowość:GDA
  • 3DMark 06:4541

Napisano 25 luty 2013 - 19:13

Tak jak napisałem powyżej do zdalnego zarządzania płytą np: rekonfiguracja biosu.

Nie chodzi mi o UEFI, chcę mieć wpływ na komponenty komputera już w momencie gdy nie jest on uruchomiony a tylko w czuwaniu. Aby się dostać do RDP to musi być włączony przynajmniej system.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: desktop, zarządzanie zdalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych