Skocz do zawartości

Przenoszenie systemu operacyjnego z xp do 7 + Format


Recommended Posts

Cześć. Ostatnio postanowiłem kupić grę Battlefield 3. Niestety potrzeba do niej system operacyjny conajmniej Vistę. Ja mam Windows Xp Professional Wersja 2002 (32 Bit) + Dodatek SP 2.

 

I w związku z tym chciałem się zapytać:

Czy da się zaktualizować win xp do win 7 za darmo? Dodam jeszcze że system jest oryginalny ale cały komputer dostałem od kuzyna który nie ma pudełka z potwierdzeniem i żadnym kodem. 

 

A drugie pytanie :

Czy da się przy okazji go zformatować nie usuwając plików systemowych?

 

Wiem że jedno pytanie zaprzecza drugiemu ale chciałbym to zrobić za darmo a za bardzo na tym się nie znam i dla tego pytam Was. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Cóż nie ma opcji*, za darmo nic nie ma.

 

Jeśli chcesz sformatować partycję na której jest sytem to usuną się również pliki systemowe.

 

Nie pamiętam dokładnie, ale po pierwsze jeśli Twój kuzyn nabył system legalnie w sklepie i przekazał go Tobie to Ty już tego systemu legalnie nie masz bo OS w wersji licencja na 1 komp jest na 1 osobę(fizyczną/prawną). - Ale tu mogę się mylić ;)

 

Ale nie mylę się na pewno w tym aspekcie że oprogramowanie i tak masz nielegalne bo nie masz ani jak to ująłeś potwierdzenia, ani kodu czyli naklejki(licencji) na komputerze. Więc jeśli nawet był/jest to system legalny to i tak nie masz jak zbytnio tego udowodnić. Więc nie wiem skąd takie przywiązanie do niego.

 

@up, nawet jakby miał płytkę z windą to i tak formatując partycje dane się i tak przecież stracą... Może OS zainstalować ponownie, ale na pewno nie "zformatować nie usuwając plików systemowych" ;)

______

*legalnej

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...